Pohádky od „youtuberové babičky“

Myslíte si, že internet, videa a YouTube jsou pro prarodiče vašich dětí španělskou vesnicí? Většinou ano, ale vůbec to tak být nemusí. Projekt pražského komunitního centra Právě teď seznamuje seniory s moderními prostředky komunikace. Za pomoci moderátorky Ester Janečkové vzniklo několik videí, kde seniorky čtou dětem pohádky.

youtube-1100x618.jpg Zdroj: Komunitní centrum

Pět dam z komunitního centra „Právě teď!“ ve věku 65–97 let natočilo krátké čtené pohádky, kterými můžete dětem zpříjemnit třeba dlouhou cestu v dopravním prostředku nebo jim je pustit na dobrou noc, když jim zrovna vy nemůžete předčítat, protože čtení rozšiřuje slovní zásobu, podporuje dětskou fantazii a prohlubuje vazbu mezi vámi a vaší ratolestí, a to se nedá nahradit. Ale jako náhrada jsou i pohádky od „youtuberové babičky“ lepší než sledování filmu na tabletu.

V současnosti můžete děti zabavit třeba Sněhurkou od Karla Jaromíra Erbena nebo třeba autorskými pohádkami jedné ze zúčastněných seniorek. Aby byly pohádky zábavné a zajímavé pro malé posluchače, pomohla jim s výrazy a intonací moderátorka Ester Janečková.

Unikátní projekt chce na jedné straně seniorům přiblížit moderní způsob komunikace jejich vnoučat a připomenout jim jejich důležitou roli ve výchově. Na druhé straně by rád mladým pozměnil názor na starší generaci. „V dnešní hektické a přetechnizované době je důležité připomenout důležitost mezigeneračního dialogu,“ připomněla ředitelka Komunitního centra Právě teď Iveta Luxová.

Čtěte také:

Počet seniorů, kterým nejsou moderní technologie lhostejné, totiž stále stoupá. „Když jsme začínali, tak většina našich klientů neměla ani e-mail, ale nyní už mnozí řeší, co vše umí chytré telefony a jak jim mohou usnadnit a zpříjemnit život a jaký postoj mají k sociálním sítím. Do Centra nám dokonce chodí dáma, která stříhá videa a píše skvělý blog,“ prozradila spoluzakladatelka neziskové organizace Hana Čepová.

Tak a teď se spolu se svými dětmi ponořte do pohádek:

Hanna Žáková (65) čte Bílou kachničku (ruskou lidovou pohádku z nezapomenutelné sbírky Krása nesmírná):

Gabriela Machátová (70) čte Sněhurku od K. J. Erbena

Milena Drtinová (74) autorka knížky Malá barevná abeceda pro malé počtáře představuje svou další pohádkovou knížku Kočičí život

Eva Kozderková (74) čte klasickou Perníkovou chaloupku od Boženy Němcové

Marie Šímová představuje pohádku Koudelkovic pes z knížky Kočičí život o Mileny Drtinové

12.10.2017 3:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist