Jaké bude vaše dítě? Odpověď můžete najít v horoskopu!

Hvězdy nám rozhodně mají co říci, a to i o našich dětech. Předurčují povahu, silné i slabé stránky, vymezují touhy a přání už po staletí. Pojďte se s námi začít do dětského horoskopu, který rozklíčuje vlastnosti vašich nejmenších.

rodina-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Ještě než se pustíte do následujících řádků, popřemýšlejte o tom, jaké vlastnosti jsou vašemu dítěti blízké, a následně si přelouskejte charakteristiku daného znamení.

Vodnář

Malí Vodnáři jsou zvídaví, žijí tzv. ve svém soukromém vesmíru, proto bývá kumšt jim porozumět. Často se u nich objevují sklony k namyšlenosti. Občas rádi žalují a mají tendence si věci přibarvovat. Nebrzděte je v kreativitě a rozhodně jim ve všem neustupujte. Život totiž není peříčko.

Ryby

Caparta v tomto znamení charakterizuje talent všeho druhu. S nadšením kreslí, modeluje z hlíny nebo hraje na hudební nástroj. Potřebuje vyrůstat tam, kde dominují pozitivní emoce, a klade se důraz na city. Jako ryba ve vodě se cítí v rodině, odkud vzlíná teplo domova, a projevy lásky jsou na denním pořádku.

Beran

Když jde o dobrodružství, tak na nic nečeká a bezhlavě se hrne do akce. Miluje činorodost, vše nové, překypuje energií. Rodiče mají během dne plné ruce práce, aby své ratolesti zabavili a unavili dřív, než se to přihodí právě jim. V kolektivech platí za tahouna party a ostatní prckové k němu přirozeně vzhlíží.

Býk

Děti narozené v tomto znamení mají vytříbené chutě, rádi si pochutnají na dobrém jídle a obratně se ohánějí vařečkou. Problém může nastat tehdy, kdy se vaše zlatíčko setká s autoritami. Poznámky za vyrušování v hodině či všelijaké kázeňské postihy se mohou dostavit. Pozor také na přílišnou tvrdohlavost.

Blíženec

Překvapí neuvěřitelnou vyřídilkou a všetečnými dotazy, jen tak se mu ta pusa nezavře. Nechybí tam, kde se něco děje. Kamarády nespočítá na prstech jedné ruky, rád se předvádí. Jako rodiče svému dítěti uděláte největší radost, když si bude moci pozvat spolužáka domů. Dětský pokoj proto zařizujte s ohledem na pestrý společenský život a četné návštěvy.

Rak

Ráčky definuje zasněná, romantická a přítulná povaha. Pevni v kramflecích se cítí především doma se svou rodinou a blízkými. Mazlení pokládají za tu neoblíbenější činnost. Zrozenci v tomto znamení s nadšením nabídnou pomoc v domácnosti, dokáží si vcítit do pocitů druhých a mají slabost pro rodinné rituály.

Lev

Pokud jste se stala maminkou ve druhé polovině léta, malého nezbedu rozhodně nebude trápit nízké sebevědomí. Dítě ve znamení Lva často strhává pozornost a trémou netrpí. Lvíčci oplývají šarmem a kouzlem osobnosti. Vynikají houževnatostí stejně tak i ambicemi. Vše, co si umanou, dotáhnou do zdárného konce. Nezapomínejte na (d)ocenění.

Panna

Toto znamení již od útlého dětství inklinuje k pořádku a čistotě, malé Panny rády pomohou s úklidem, řád domácnosti násobí pocit bezpečí a přispívá k rodinné pohodě. Vynikají logickým uvažováním a mnohé zákonitosti si osvojují velmi brzy. Než se k něčemu rozhodnou, vše si řádně promyslí. Tu a tam přešlapují na místě kvůli ostýchavosti a přílišné zdrženlivosti.

Váhy

Preferují harmonii, hádky nemají v oblibě a dost úspěšně se jim vyhýbají. Pokud se zúčastní strkanicím na pískovišti nebo ve školce, usilují o rychlé nastolení příměří. Když dáte dítěti na výběr, zda chce palačinky nebo pečené kuře, na odpověď si počkáte déle, než byste potřebovali. Přílišnou váhavost dítěte se chytře cílenými kroky snažte potlačit.

Štír

Štíři vládnou nevšední vlastností – jdou si za tím, co je naplňuje, baví a láká. Zbožňují výzvy, nedělá jim problém soupeřit a s vášní objevují nepoznané. I když jim jako rodič přesně vymezíte pravidla, nesmíte opomenout na vysvětlení. Ztratí-li dítě iluze či přijde o důvěru, trvá dlouho, než znovu začne druhým věřit. I když na to nevypadají, jsou ve skrytu duše citliví.

Střelec

Kde se něco děje, tam se s chutí a s přirozeností sobě vlastní pohybují právě Střelci. Lekce gymnastiky, volejbalu, baletu či juda představují trefu do černého. Nesnáší nudu, neustále se smějí, umějí zaujmout a hlavně nejdou s davem. Jako rodiče respektujte kýženou individualitu, o tu mimo jiné běží.

Kozoroh

Když se dítěte v Kozoroha zeptáte, co si přeje, bez váhání odpoví. Za další z mnoha cenných vlastností lze pokládat trpělivost, snahu a tah na branku. Mnohdy se snaží až moc, a když dojde na neúspěch, dokáže se trápit, touží totiž rodičům dělat radost. Vysvětlete nejmenším, že chybovat je lidské.

20.3.2020 10:50 | autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist