Co umí astrologie?

Poprvé jsem si nechala udělat profesionální horoskop.
Čekala jsem deset řádek textu, tak jak je to v časopisech. Najednou jsem seděla nad několika stránkami popsanými kruhy, přímkami a značkami. Astrolog Robert Leo mne ale upozornil: „Zapomeňte na časopisy. Ty se snaží ve velké zkratce vyjádřit, co je velmi složité a komplexní.“

Jaké bude mé manželství?

Ze všeho nejvíc mne zajímalo, jaké bude moje manželství. „Bude takové, jaké si je uděláte. Horoskop není rozsudek, jsou to určité dispozice, proti kterým můžete vědomě jít a vědomě se na ně připravit,“ odpověděl mi astrolog.

„Není to tak, že „ve hvězdách“ je napsáno, že teď to tak bude. Pokud se vy rozhodnete, že to bude jinak, zřejmě s tím budete moci něco dělat,“ dodal. Proto asi astrologie mezi lidmi přežívá již tři tisíce let, napadlo mě.

Astrologie je životní kompas

Vesmír je podle astrologie živoucí systém, ve kterém je vše propojeno. „V době, kdy začínal existovat vesmír, byly všechny prvky a zárodky planet pohromadě. My všichni v sobě máme tedy kousek Marsu, Pluta či kousek Luny, například v nějakém homeopatickém množství. Proto to, co se děje s Marsem, v nás nějak rezonuje,“ vysvětluje Robert Leo. „Astrologie nám také prozrazuje, s jakou kvalitou času se budeme v nejbližší době setkávat. „Například před Vánocemi si začínáme vychutnávat čas naprosto jinak než v průběhu roku. Je rozumné vědět, s jakou kvalitou času se budeme potkávat.“

Sluneční znamení

„Slunce za rok projde všemi znameními Zvěrokruhu. I přesto, že nás ovlivňuje nejvíce naše sluneční znamení, ve skutečnosti v sobě nosíme všech dvanáct znamení, protože všechny planety ovlivňují náš horoskop,“ vysvětluje Robert Leo. „Dvanáct znamení zvěrokruhu – Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby – se může dále dělit do několika podskupin. Astrologové je dělí na znamení mužská a ženská základní, pevná a pohyblivá a podle živlů na ohnivá, zemská, vzdušná a vodní.“

Jak se sestavuje horoskop?

Na sestavení profesionálního horoskopu nestačí znát jen datum narození. Další mýlka. Pouhé datum narození stačí jen na určení slunečního znamení. Chcete-li se pustit do bádání hlouběji, budete muset znát více. K astrologovi si připravte určitě také přesný čas a místo narození, aby mohl sestavit co nejpřesnější obraz oblohy v čas vašeho narození. Když přesný čas narození neznáte, nevadí. Astrolog se může k němu dobrat i zpětně s pomocí významných událostí vašeho života. Když tedy neznáte čas narození, sedněte a sepište data sedmi nejdůležitějších událostí vašeho života. Čím dramatičtější a nápadnější, tím lepší!

Astrolog bude vycházet z přesné pozice deseti nebeských těles a z postavení dvanácti sektorů. (Chybně jsem si myslela, že v horoskopu jsou důležité hvězdy!) To, jak jsou ve zvěrokruhu uspořádány když přicházíme na svět, nás podle astrologie ovlivňuje po zbytek života. Nejdůležitější aspekt našeho horoskopu je postavení Slunce v době našeho narození. To určí, jsme-li narozeni ve znamení Ryb, Střelce či Blíženců. Důležitý je také Ascendent, znamení vycházející v době našeho narození na východním obzoru, a pak,v jakém postavení byla v době našeho narození Luna.

Já Berany nesnáším

Lidé často soudí druhé podle znamení Zvěrokruhu. „Já se s Berany nikdy nedohodnu. Jsou prostě jiní,“ můžete často slyšet. Astrologie vám může ale také napovědět, proč máme právě s některými znameními problém. Každé má totiž své charakteristické vlastnosti. Panny mají rády řád, Lvi se radují ze života, Střelci inklinují k duchovnu. „Dostanu-li se do konfliktu s některým znamením, měl bych se sám sebe ptát: Jak já „žiju“ toto znamení? Jak já respektuji ve svém životě vlastnosti druhého znamení? Často lidé zjistí, že téma, které znamení druhé osoby přináší, ve svém vlastním životě příliš nezvládají,“ vysvětluje astrolog Robert Leo.

Nové otázky

Znamení představují základní programy naší duše. Někdy se těmto programům říká archetypy. Znamení také poukazují na jisté oblasti našich životů, které je třeba obhospodařit, aby se nám vedlo dobře. Každé znamení s sebou přináší nové otázky. Jaké přináší to vaše?

Beran
Jak jsem na tom se životní silou? Umím se prosadit? Neustupuji příliš? Neprosazuji se příliš razantně?

Býk
Jak se umím postarat o své peníze a majetek?

Blíženci
Umím se domluvit?

Rak
Jak pečuji o sebe a jak o rodinu? Co pro mne znamená být matkou?

Lev
Umím si radostně užívat života?

Panna
Má můj život řád a strukturu?

Váhy
Jak udržuji rovnováhu v partnerství? Umím vůbec udržet partnerský vztah?

Štír
Umím se v sexu napojit na rytmy přírody?

Střelec
Kam letím? Jaké mám cíle a vize?

Kozoroh
Rád podstupuji námahu a odříkání? Nepřeháním to někdy?

Vodnář
Umím jít proti proudu? Zvládnu jít za svým cílem bez ohledu na mínění okolí? Nedělám to náhodu moc často?

Ryby
Jak se napojuji na svět fantazie, obrazů, snů? Vytěsňuji tento svět ve jménu hypotéky a hmatatelných předmětů? Nebo utíkám do světa snů před nároky tvrdé reality?

V čem všem může pomoci astrologie?

Astrologie si za století rozvinula celou řadu směrů svého zkoumání.

 • „Co se sebou?“
  Radixový horoskop
  zkoumá silné a slabé stránky člověka, talenty, vhodné povolání, ukazuje na významná životní období.
 • „Hodíme se k sobě?“
  Tzv. synastrie zkoumá partnerské horoskopy, usuzuje na vhodnost různých partnerů vůči sobě navzájem, upozorňuje, na co si mají dát pozor.
 • „Kdy se do toho mám pustit?“
  Elekce
  (electional astrology) -hledá vhodný okamžik k uskutečnění nějakého plánu, úkolu, či záměru.
 • „O čem a k čemu je moje nemoc“
  Astromedicína
  zkoumá vývoj onemocnění, doporučuje vhodný čas k podání léků či provedení chirurgických zákroků.
 • „Jak to udělat, aby se mi dařilo v práci?
  Business astrologie
  si všímá světa podnikání, práce a kariéry. Odpovídá na otázku: “Jak to udělat, aby se nám v práci a v obchodě dařilo?“

 

18.2.2009 12:10 | autor: Michaela Mazancová
Více o tématu: čashoroskopsexuvývoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist