Naše dítě podle hvězd

„Náš malý je sice ve znamení Lva, ale ta charakteristika na něj vůbec nesedí,“ říkávají často rodiče. A mají pravdu. Charakteristika Lva na dvouletého chlapečka ještě dlouho ani sedět nemusí. „To je základní chyba, která se traduje v české astrologii. Dítě není Lvem, když se narodí, dítě se jím má teprve stát. Pomoct dítěti, v tom je úkol i pro rodiče, prarodiče či jiné učitele ,“ vysvětluje astrolog Robert Leo.

Tak jaké znamení vlastně je?

Bohužel často dochází k záměně mezi slunečním znamením a ascendentem. „Pozice Slunce při našem narození nám ukazuje, kam máme ve svém osobnostním rozvoji dojít. Napoví nám například, k čemu budeme mít přirozeně vlohy, inklinace. Naopak ascendent nám ukazuje, skrze jaký princip duše vstoupila do těla, taková šablona, která diriguje zkušenosti duše, a to, jakou formou vnímáme svět,“ dodává Robert Leo.

Jiné znamení, jiné vlohy

U každého slunečního znamení bychom tedy měli rozvíjet jiné vlohy a talenty. Temperamentního Berana je nutno naučit vhodně „vybít“ a použít svou nezkrotnou energii. Blížence je nutno naučit empatické, naslouchající komunikaci.

Co potřebuje naše děťátko?

Beran: Jak se řídí formule jedna? 

21/3-20/4

Berany bychom měli učit kultivovanému ovládání síly, a to na všech polích. Beránci bývají trochu zbrklí a temperamentní. S neklidem a temperamentem je můžeme naučit pracovat, učit je, aby se nevzdávali své síly (neupadali do pasivity), ani aby svou sílu vylévali nekontrolovaně do světa (byli agresivní). Ukázat jim moudré nakládání s životní silou. Skvěle může posloužit sport.

Býk: Co má cenu a co ne? 

21/4-21/5

Býci potřebují stabilitu. Také jim velmi prospěje, když je začneme zasvěcovat do světa hodnost a učit je, jak se s nimi zachází. Býčci by se měli učit vyznat se nejen v hodnotách materiálních, ale také v hodnotách vztahových. Jsou to požitkáři – vychutnají si prožitky všeho druhu a umí je ocenit. Určitě Býkům pečlivě předávejme i hodnoty etické a rodové.

Blíženci: Opravdu nejde nekomunikovat? 

22/5-20/6

Blíženci přirozeně tíhnou ke komunikaci. To ale neznamená, že opravdu umí dobře komunikovat. Měli bychom styky našeho malého Blížence s okolním světem aktivně rozvíjet a podporovat. Berte dítě do školky, na písek mezi děti a naučte je zacházet s moderními komunikačními prostředky. Blíženec má také rád, když se něco děje – pobyt na chalupě, návštěva kina či výlet – za to vše vám bude vděčný.

Rak: Zvládání emocí 

21/6-20/7

Raci jsou velmi vnímavé povahy a proto potřebují v rodinném prostředí vidět, jak se s emocemi zachází. Račí cituplnost je třeba brát vážně. Rozhodně jim neprospěje ovzduší křiku a divokých hádek. Raci také rádi pečují o druhé, proto ocení například domácí zvíře, kterému věnují svou lásku a pozornost.

Lev: Radost ze života 

21/7-22/8

Lvi potřebují, aby jim rodiče ukázali, jak ze života se radovat, jak otevřít své velkorysé srdce světu. Ne příliš a ne málo – i Lev potřebuje zlatou střední cestu.

Lvi potřebují také hru. Uvolněná, radostná hra je výrazem životní radosti.

Lvy bychom měli trochu víc chválit, proto pro dítě najděte nějakou činnost, něco, zač mu chválu, respekt a úctu budete moct přirozeně projevovat.

Mimochodem, máme-li srdce uzavřené, poznáme podle toho, že nenajdeme nic, zač druhého ocenit, pochválit, pohladit.

Panna: Řád 

23/8-22/9

Netrapte Panny chaosem a nevypočítatelností. Panna potřebuje jasnou strukturu a věci na svém místě, má ráda svoje prostředí a své zvyky. Jistě neuškodí, když ji budeme učit, jak to udělat, aby se cítila příjemně za nových okolností. Život bude Pannu dost stresovat sám o sobě, proto jí dopřejme její komfort alespoň doma a ukažme jí, jak se cítit pohodlně i jinde.

Váhy: Pravidla vztahů
23/9-22/10

Váhy ocení, když je budeme učit rovnováze ve vztazích. Váhy mají tendenci uhlazovat a harmonizovat vztahy, i ty,do kterých jim nic není.

Rodiče by měli malé Váhy naučit, jak se ve vztazích udržuje rovnováha, do jakých vztahů mají právo zasahovat a do jakých vztahů již ne.

Rodiče by také měli Váhu vést k tomu, aby se uměla jasně rozhodnout. Někdy totiž může zohledňovat všechna hlediska a není schopna říci jasné ano nebo ne.

Štír: Otevřená komunikace 

23/10-22/11

Děťátka Štírů musíme učit otevřené komunikaci. Štíři se umí perfektně dostat k jádru věci a někdy této vlastnosti zneužívají. Měli bychom dítě vést k tomu, aby jasně řeklo, co chce bez oklik a nátlaku. Se Štíry bychom také neměli hrát „koaliční hry“. Věty typu „Teď se domluvíme spolu a potom to řekneme tatínkovi“ jsou pro štíří rodinu nebezpečné.

Štíři rádi přicházejí věcem na kloub.Jsou velmi zvídaví, často jsou to malí detektivové. Určitě je potěší společné hledání odpovědí na nejrůznější otázky.

Střelec: Duchovno 

23/11-21/12

Střelci potřebují rozmach a svobodu. Mají vztah ke hlubšímu vnímání reality a je dobře je v tom podporovat. Dost často však inklinují k myšlence, že nalezli jedinou správnou pravdu. Měli bychom je proto vést k poznání, že pravda může mít různé podoby a že je dobré nejdřív naslouchat a snažit se porozumět, než nějaký názor, či zkušenost odsoudíme, odmítneme.

Kozoroh: Vlídnost 

22/12-20/01

Řád, pořádek, struktura – to vše bude dělat dobře Kozorohovi, stejně jako Panně. Někdy kvůli tomu dokonce bude vyvolávat rozbroje. Kozoroh se potřebuje naučit, že udržování pořádku jde ruku v ruce s vlídností k ostatním a že všechny požadavky jde sdělovat slušně a hezky.

Kozorohové podávají v pozdějším životě ohromné výkony a proto bychom je měli již od malička učit, že život není jen plnění povinností, ale také radost a užívání si plodů práce.

Budete-li ke Kozorohovi méně kritický jako rodič, bude i později větší Kozoroh méně kritický ke svému okolí.

Vodnář: Já sám 

21/01-18/02

Základní charakteristikou Vodnáře je nápaditost, nezávislost a originalita. Právě v těchto liniích je dobře vaše děťátko rozvíjet a učit ho moudrým cestám originality a nezávislosti.

Často by měly zaznívat věty jako „Řekni, co bys chtěl?“ či

„Udělej to po svém“. Vodnář zároveň může mít problémy s vyjadřováním vřelých emocí. Měli bychom jim svým příkladem ukazovat, jak vypadá citová vřelost.

Ryby: Jak přežít strukturu a řád 

19/2-20/3

Ryby, ať už ty malé či velké, mají dost často problémy se strukturou a řádem. Pro Rybu bývá komplikované detailně plánovat či být někde v čas a proto bychom tyto vlastnosti měli malé Rybě vštěpovat. Nadáváním a kritikou se nic nevyřeší. Rybu bychom měli třeba pověřit péčí o nějakého domácího mazlíčka. Řád, který se skrývá v pravidelném venčení, krmení a cvičení, dítěti pomůže osvojit si základy pravidelného režimu.
Ryby bývají dobře vybaveny tvůrčími nápady, fantasií. Je důležité udržovat rovnováhu mezi nároky na strukturu a řád a prostorem pro snivost, pocitovost, intuici.

Znamení napoví

„Dítě je nám dáno abychom se společně vyvíjeli. Vždy je to výzva,“ říká astrolog Robert Leo. Astrologie mohu využít také v momentě, řeším-li s dítětem problém. „Je-li dítě narozeno v určitém znamení, rodič by si měl položit otázku:

Jak já „žiji“ toto znamení? Jak já respektuji ve svém životě vlastnosti daného znamení? Často rodiče zjistí, že téma, které znamení dítěte přináší, ve svém vlastním životě zvládají s obtížemi, nebo dokonce vůbec. Zjistí, že v nich dítě oslovuje nějakou stránku osobnosti, kterou ještě sami nezvládají. A to je ten společný růst, který nám dítě přináší,“ vysvětluje astrolog Robert Leo.

Poznámka redakce:

Milí čtenáři, přečtěte si ještě jednou výchovné rady astrologa Roberta Lea. Zjistíte patrně jako my, že jsou užitečné a že je můžeme použít pro všechny děti bez ohledu na jejich astrologické znamení.

 

19.3.2009 1:10 | autor: Michaela Mazancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist