Káťa ve 28. tt – Týden jak ve špatném snu

Cítím se skvěle, ale prohlídka odhalila další zkracování čípku.

katka-ve-28.-tt-1100x618.jpg Zdroj: archiv Kateřiny Veselé

Co se tento týden zajímavého událo? Kromě pár pozitivních dní, byl tento týden jak ve špatném snu. A co se událo? Proběhlo focení, o kterém jsem se již zmiňovala a čekala mě kontrola v poradně.

Začala bych nejdříve tím hezkým, co mně ve 28. tt čekalo. A to focení v ateliéru Fotopromě. Byli to naprosto úžasně strávené dvě hodiny. Byla jsem z celého focení nervózní, ale moc jsem se těšila. Byla jsem krásně nalíčená, což musím pochválit paní vizážistku a paní fotografka byla také úžasná. Viděla, jak jsem z toho celá nervózní a vtipkovala, aby uvolnila atmosféru.

Jsem strašně zvědavá, jak fotky budou vypadat, ale to co mi ukazovala během focení, bylo naprosto nádherné. V poslední době se necítím nějak zvlášť hezky, mám problém udýchat větší vzdálenosti, když vlezu na váhu, tak se hrozím, ale ten den jsem se opravdu cítila jako princezna. Takže jsem hodně zvědavá na výsledek. Další focení bychom měli nafotit, zase až trochu povyroste bříško a už teď se tedy moc těším…

Tento dobrý pocit z focení mi ale nevydržel dlouho

Druhý den po focení jsem měla kontrolu v poradně. Paní doktorka se ptala, jak se cítím. Cítím se skvěle, ale prohlídka odhalila další zkracování čípku. Během 14 dnů se zkrátil skoro o 1 cm. Což se tedy paní doktorce nelíbilo. Vysvětlila mi celou situaci, samozřejmě při dalším zkracování mě nejspíše čeká hospitalizace, ale zatím jsem doma.

Pro jistotu jsem byla ambulantně na dvou dávkách kortikoidů, léčebná kúra pro miminko na rychlejší dozrání plic. Samozřejmě mě to vyděsilo, obrečela jsem to. Teď jsem se ale nějak uklidnila. Mám dodržovat klidový režim, nestresovat se a být v pohodě. Tento týden jdu opět na kontrolu, takže uvidíme, jak dopadnu. Mám nasazené magnesium a utrogestan, tak uvidím, jak to vše zabere.

Hlavně klid

Samozřejmě jsme se doma tím všichni vystrašili, prioritně jsme se s partnerem domluvili, že vyřídíme úřad kvůli jménu a příjmení miminka, kdyby opravdu chtělo na svět takto brzo. To ostatní mi řekl, ať teď neřeším, že uvidíme dle situace. V dnešní době lze vše objednat online, takže to pak všechno vyřešíme tak. Teď odpočívám a snažím se být v klidu a domlouvat naší malé, aby tam ještě nějaký ten týden v bříšku zůstala…

Nemám s touto situací žádné zkušenosti a ani nikdo v mém okolí nic takového neprodělal. Řekla jsem si, že se nebudu strašit tím, že budu brouzdat někde na internetu a číst hororové scénáře. Takže se snažím být opravdu v pohodě.

Uvidíme, co nám tedy odhalí další kontrola. Doufám, že budeme stále 2 v 1 a že nám to vydrží co nejdéle.

Přeji Vám tedy hezký týden.

Vaše Katka

 

Katka má za sebou 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15.10.2019 9:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist