Těhulka Live! Tereza: Silvestr

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já. 🙂 Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní. 🙂 Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

tehulka-live-tereza-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

V pondělí jsem měla dalšího Ježíška. Zazvonil zvonek. U nás zvoní tak akorát PPLko nebo pošta, ale i tak mě to udivilo. Žádný balík jsem nečekala. Nebo jsem nevěděla, že mám čekat. Došla mi taška na kočár. Sice jsem si ji objednala, ale netušila jsem, že Denisa a její ručičky budou tak mega rychlé a pošta taky. Na takových signifikantních kouscích, jako je kabelka, batoh na noťas nebo právě přebalovací taška na kočár, si tak trochu zakládám. Před pár lety jsem pořád sháněla kabelku s mapou světa, ale hezkou. Ne takovou tu, na kterou vám vlastně natisknou tu rádoby dobovou mapu z éry Galilea Galilei i s rovnoběžkami a poledníky. Chtěla jsem moderní barevnou a ideálně s letadlem. V klasických shopech byla ale nesehnatelná. Ještěže máme sociální sítě.

Na Instagramu jsem objevila slečnu, která šije autorské kousky plné barev pod značkou @eatmefashion. Nedalo mi to a napsala jsem e-mail se svojí představou a čekala, zda mě pošle do háje nebo budu mít vysněný kousek. Denisa odpověděla s nadšením. Téma mapy se jí líbilo a doladily jsme spolu detaily v podobě růžového letadla nebo vyšitého srdíčka v poloze Vancouveru, kde jsem pár let žila. Od té doby mi ještě ušila psaníčko na svatbu nebo právě batoh na noťas s motivy, které jsem já nastínila a ona skvěle převedla do reálné podoby. Když jsem se tedy rozhodla, že chci praktickou a originální tašku, tak jsem samozřejmě neváhala a oslovila ji znovu. Neměla jsem představu, jak přesně by taška měla vypadat a jaké náležitosti má “přebalovací” zavazadlo mít, zato jsem věděla, že na ni chci spojit motiv javorového listu, naší beskydské Lysé hory a ještě ideálně někam nacpat novozélandskou kapradinu.

Denisa za mě udělala research, jak by taková přebalovací taška měla vypadat a jaké kapsy a doplňky by měla mít a zaslala mi 5 návrhů. Na všech se jí bravurně podařily spojit všechny tři motivy. Takže když mi přišla velká krabice po Vánocích a já netušila, co v ní přesně bude, dovedete si představit, jakou radost jsem měla. Jak malé děcko. Prostě druhé Vánoce. 🙂 

Během tohoto týdne mě taky čekaly dokonce dvě kontrolní návštěvy porodnice. 29. 12. jsem měla oficiální termín porodu podle ultrazvuku, tedy 40. týden těhotenství přesně. Výsledek byl stále stejný. Malý má kolem tří kil, ozvy jsou v pořádku, moje tělo se stále na porod nechystá. Poté jsem už tedy přenášela, takže mě objednali za další dva dny. Vyšla mi kontrola pro změnu na Silvestra. Opět stejné resumé. Byla jsem s tím spokojená, že svátky si užíváme ještě v klidu ve dvou. Dokonce jsme stihli navštívit kamarády na chatě bez strachu, že nedojedeme do porodnice nebo si užít herní večer v Ostravě. Počasí moc nepřálo, tak od výšlapů jsme si dali alespoň pohov. 🙂 Na chvíli. 

Poslední den roku jsme se rozhodli užít v kruhu nejbližších přátel. Vyzkoušeli saunu a ochlazování zahradní hadicí, zahráli si společenské hry a rozebírali nesmrtelnost brouka. Je to asi tak 18 let, kdy jsem byla naposledy na Silvestra doma a ne na horách. Vlastně jsem si na to těhotenství vybrala dost dobrou dobu. Nemusí mi být líto, že nejsem na horské chatě s 30 lidmi a neběžkuju, protože pravděpodobně nikdo z těch 30 lidí není na horské chatě a neběžkuje. Ne, že bych jim to nepřála, ale jsme zavření doma všichni stejně. O půlnoci jsme samozřejmě bouchli šampíčko, zapálili prskavky, řekli si, jak moc se máme všichni rádi a že doufáme, že 2021 bude lepší než 2020. Já ale musím konstatovat, že 2020 zas tak špatný nebyl a díky zavřeným hranicím se nám co nevidět narodí syn!

No a protože “jak na nový rok, tak po celý rok”, tak na nový rok jdeme na kopec a druhého a třetího ledna taky! Ano, i po termínu, ale kilometry ubývají a výškové metry taky. 😀 Teď zvládám tak kolem 5 km s převýšením 200 m.

Tereza právě prožívá 40. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

2.2.2021 5:07 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist