Těhulka Live! Tereza: Já a předporodní kurz?

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já :-). Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní :-). Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

tehulka-tereza-1-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

Zrealaxovaní jsme mohli směle naběhnout do dalšího pracovního týdne. Mně už zbývají vlastně jen čtyři týdny v mém fulltime jobu, kde jsem zaměstnaná. Už stříhám metr a těším se, až “nic nebudu muset” a třeba se začnu reálně soustředit na těhotenství… no anebo spíš ne a budu se do toho nutit jako obvykle. 😀 Uvidíme! Zatím ale stříhám metr, protože se těším, že nebudu muset řešit administrativní “srance”, které moje práce v zaměstnání obsahuje.

Nicméně ještě jsem vám nepsala o své uvědomělé kamarádce Vendy. Je těhotná asi týden po mně a měla jsem z jejího těhotenství skoro větší radost než z toho svého. Chápejte – jakože v tom nebudu sama!  A Vendy je taky “normální” podle mého měřítka – jakože nehrotí. 🙂 Ale na rozdíl ode mě má všechny těho-dětské věci nastudované. Má v excelu kontingenční tabulku! Naštěstí pro mě není skoupá tyto informace sharovat. Takže mám i já tabulku, ale ještě jsem ji ani neotevřela. Musím ji někde najít v messengerové konverzaci, stáhnout a uložit na bezpečné místo.

Každopádně udělala i research, kde je nejlepší předporodní kurz a mně už zbývalo jen přijít. Nemusíte platit celý kurz, ale chodíte na jednotlivé lekce, takže prostě půjdu na lekci a můžu se rozhodnout, zda mi to vyhovuje nebo nikoli. Sice musím do Ostravy. Zase, ale já si to spojím s nějakou další činností. Kurz je každý týden na 3 hodiny a platí se 230 Kč. Takže za mě i poměr cena-výkon vypadá dobře. Lekcí je 10 a můžete naskočit prakticky kdykoliv, aby vám to vyšlo dobře před porodem. V rámci doporučení přikládám odkaz pro Ostravačky a okolí: materstvisvladkou.cz.

Já začala lekcí číslo 8 – kojení. Uff. Všemi tolik obávané kojení hned na start! Paní Jitka je naštěstí “ostravská baba od rany”, takže žádné sluníčkování ani přehnané vysvětlování, proč se kojit musí, se nekonalo. Dostaly jsme praktické rady, tipy a vědecká fakta, zkušenostmi podložené rady a hlavně telefonní číslo na paní laktační poradkyni, která nemá problém dojet až k vám domů a pomoci, a to za velmi rozumnou cenu. I k nám do díry u Třince! První lekce na kurzu mi přišla užitečná, věcná a tři hoďky utekly jako voda! Dokonce mě to ani moc nevyděsilo. Ke kojení mám postoj, že samozřejmě kojit chci, ale kdyby to z nějakého důvodu nešlo, nehodlám se hroutit a mít depky. Sunar nás zachrání! 🙂

Taky mě tento týden čekala kontrola na gynekologii. Měla jsem sice už jít minulý, ale na Tenerife mi bylo lépe. 😉 Jsem 28. tt + 3. Mezi 25. a 28. tt se dělají testy na cukrovku. Musíte přijít do nemocnice na lačno, vezmou vám celkem tři odběry a před druhým vypijete hooodně sladkou vodu. Celkem to trvá asi tři hodiny a nejhorší na tom je, že se nemůžete celou dobu najíst, aby se nezkreslily výsledky. Ty naštěstí dopadly dobře a i rozbor krve byl ok. Trevor prý už váží 1,2 kg. Vždycky to mám tendenci přepočítávat na kostky másla, takže tentokrát je jich 5. 😀

O víkendu jsme jeli na chatu s kamarády, co mají hodně dětí. Furt si všichni myslí, že potřebuji trénovat. No, nepotřebuji. Nebo spíše nechci, ale dobré zjištění pro mě je, že když jsou už v nějakém tom věku – tři a výše, tak se prakticky zabaví samy se sebou. Takže vydržet tři roky a bude to cajk. Nějak se mi tam zase zhoršilo spaní. Prakticky jsem spala tak tři hoďky max. za noc. Poučení z toho plyne – chce to svoji postel a obložit se polštáři. Zvětšování břicha zdar! Nebo jak to vystihl kamarád: “Nelži, že jsi těhotná, ale přiznej, že jsi prostě jenom trochu tlustá!” 😀 To potěší! Pobavte se a užijte si “sexy foto” ve stylu 80. let na coveru. 

Tereza právě prožívá 28. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

3.11.2020 5:56 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist