Klub těhulek (100): I maminky mají někdy dost

Gábina si užívá krásného bezproblémového těhotenství a od odhalení velkého tajemství, zda to bude holka nebo kluk, ji dělí jen jeden den. Martina trošku zaspala a teď řeší dilema s kočárkem. Jana je unavená, protože Tomášek i Jára jí někdy dají pořádně zabrat.

GABRIELA:

Dobrý den všem,

uteklo opět několik týdnů a já si opět vyseděla fontu v čekárně v poradně u paní doktorky. Když jsem zaslechla větu, že je vše v pořádku, měla jsem velkou radost. Každou chvíli totiž čekám, že prvně ucítím pohyby svého děťátka. Bohužel jsem žádné ještě nezaznamenala, takže jsem měla trošku obavy. Ale paní doktorka mi pověděla, že pod stěnou břišní mám placentu a až pak je miminko. Proto je prý těžké pohyby tušit. Jakmile se prý trochu „pohne“, určitě je pocítím.

Tentokrát jsem byla v poradně sama. Jarda toho má v práci moc a mamka taky pracovala. Dostala jsem od Jardy bojový úkol. Mám prý paní doktorce povědět, že pokud už uvidí pohlaví našeho děťátka, nemá mi to prozradit, protože příští týden jdeme na velký ultrazvuk na specializované pracoviště a tam jde Jarda se mnou. Tak ať prý se to dozvíme společně.

Úkol jsem splnila. Ale musím Vám něco prozradit. Při ultrazvuku se paní doktorka hodně smála a pak pronesla větu: „Chtěla bych v pondělí toho tvýho vidět, jak se bude tvářit.“ První, co mě napadlo, bylo, že je to holka. Co mě ale nenapadlo a z míry mě vyvedla moje mamka, je to, jestli se nám tam neschovávají děťátka dvě. Pevně ale doufám, že to už bychom dávno věděli. Takže začínám být trochu nervózní. Pokud je tam mimčo jedno, je samozřejmě jedno, co to bude. Hlavně ať je zdravé. Pokud jsou tam mimča dvě, hlavně ať jsou také zdravá. Co jiného… jen by to bylo trochu… jak to jen říct? Jen by to bylo všechno trochu dvojité.

Pomalu se s Vámi budu loučit. Musím totiž ještě brouzdat po internetu a konečně se rozhodnout, kterou postýlku si pořídíme. Mám vybranou jednu krásnou, tak uvidím, jestli nenajdu krásnější. A pak si také musím promyslet, jestli kachničky na žlutém podkladě (takový vzorek jsme s mamkou vybraly na mantinel a povlečení do postýlky) jsou to pravé pro naše děťátko. Povím Vám, tyhle starosti, to je krása. Snad to vyberu správně…

Příští týden mě mimo velkého ultrazvuku čeká také třídenní pracovní cesta na Slovensko. V rámci třetího tréninkového kempu jedeme tentokrát do Prievidze. Tak snad to tam zvládneme. Oba.

Příště už Vám snad prozradím, jak se naše miminko bude jmenovat.

Do té doby Vám příjemný týden přeje

Gábina a ještě stále „bělítko“


Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Gabriela je právě ve 21. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 


MARTINA:

Zdravím všechny naše čtenářky a čtenáře,

výsledky testů nám dopadly dobře, takže jsem velice ráda. Od teď nás čekají každotýdenní kontroly. Předpokládám, že tento týden dostanu doporučení do nemocnice na měření ozev miminka. 

Zjistila jsem, že oproti prvnímu těhotenství jsem v pěkném skluzu se vším. Žila jsem v představě, že mám vše po Ríšovi, ale až teď jsem si uvědomila, že mi schází hluboký kočárek. Ten, který jsem měla pro Ríšu, jsem prodala a koupila sportovní kočárek. V době, kdy jsem ho kupovala, pro mě byl hlavním kritériem prostor pro miminko. Vzhledem k operaci mi mamka koupila extra lehké golfky, které jsem původně kupovat vůbec nechtěla. S odstupem času přiznávám, že jsem je využila nejvíce. Nyní bych potřebovala co nejlehčí konstrukci kočárku s hlubokou korbou. Tak nevím, jestli mám ten svůj kočárek prodat a pořídit si nový, jenž by byl prostorný, lehký a měl hlubokou i sportovní verzi. Anebo si koupit pouze korbu na ten, který mám teď. Zítra zkusím obejít bazary a podívat se, zda by neměli něco zajímavého a popřípadě, jestli bych tam nemohla prodat stávající kočárek.

Další věc, kterou jsem ještě nezařídila, je odběr pupečníkové krve. Musím se přihlásit přes internet a také se poptat v porodnici, zda stále spolupracují s danou odběrovou klinikou. Také nevím, kterou z možností zvolit. Mám nějaké nerozhodné období.

Tento týden mě čeká výlet do Prahy a to do fotoateliéru Fotoprome.cz na poslední těhotenské focení. Upřímně řečeno se modlím, abych do té doby neporodila. Cítím, že je miminko hodně dole. Tentokrát pojedu pro jistotu s mamkou, sama už bych si netroufla. Tašky do porodnice dám do kufru a při nejhorším budu rodit po cestě anebo v Praze. Kolem 31. týdne jsem si myslela, že bych jela na vinobraní, které se koná přibližně v tuto dobu, ale teď cítím, že by to nebyl nejlepší nápad. Nechám si to na příští rok, kdy si budu moci ochutnat i trochu burčáku.

Přeji vám krásný týden Marťa

Martina je právě ve 35. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.

 


JANA:

Milí čtenáři Babywebu,

zdar a sílu najdeš v sýru. První, co mě dnes napadlo, když jsem usedla k počítači a chystala se napsat další článek pro vás. Někdy se ptám, kde najdu sílu já. Musím přiznat, že minulý týden byl opravdu, ale opravdu hodně náročný. Jak po psychické, tak po fyzické stránce. Hlavně té mé.

Každý večer, když se podívám na ty mé dvě lásky, nikdy bych neměnila. Ale postěžovat si člověk občas musí. Souhlasíte? Dávají mi zabrat a Jaroušek často zkouší, co všechno maminka vydrží. I když na druhou stranu tři dny, kdy jsme byli bez tatínka, jsme zvládli na jedničku. Za to víkend. Tomášek nechtěl ve dne moc spinkat, Jaroušek celou neděli toužil po mé společnosti a nechtěl se ode mne hnout. Ve Fabiánkovi se mu moc líbilo a hned druhý den, tam chtěl už spinkat po O. Byla jsem překvapená a vyzkoušeli jsme to. Bylo to bez slziček či kňourání, v tom je někdy mistr! Ten večer chtěl brášku k sobě do postýlky. Potřeboval ho pošmudlíkovat a poláskovat a popusinkovat. Jak „akce“ dopadla, můžete se podívat na fotečku.

Dnešní den byl vrcholem všeho. Dopoledne jsme vyrazili na procházku a nákup. V obchodě mi zvonil telefon. Na druhém konci se ohlásila paní ředitelka, která mi oznámila, že se uvolnilo pro Jarouška místo ve školce. Máme se do zítřejšího rána rozhodnout, zda chceme nastoupit či nikoliv. Vyřešila jsem Fabiánka, kde jsem váhala, zda dva nebo tři dny, a teď tohle! No, mám v noci o čem přemýšlet. Poté jsme uvařili obídek, napapali se a odebrali do ložnice k odpočinku. Přečetli jsme pohádku, první usnul Tomášek, pak já, ale za pět minut jsme byli díky Jájovi vzhůru oba. A bylo po spánku všech. Ach jo. V té chvíli bych se nejradši vypařila.

Později jsme vyrazily s kamarádkou a dětičkami na krátkou procházku, ale ani tam náš nejmenší nemohl usnout, když zabral, tak na chvilku. Spinkání se pro nás stává velkým bojem, hlavně přes den. A najednou už byl čas jít na Sokolové cvičení, které nám tento týden opět začalo. Jaroušek si ho tedy užíval, vůbec mě nepotřeboval. Krásně plnil úkoly, závodil a mnohé další. Dal si dokonce hodinu navíc, na které nebyly dětičky, a cvičitelka nám nabídla, že můžeme zůstat. Já probírala s holkama ranní telefonát a poslouchala názory, jak se rozhodnout. Co byste mi radili vy? Napište mi do diskuze

Klidné noci a usměvavé dny přeji všem!

Maminka Jarouška a Tomáška Janča

VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist