Klub těhulek (99): Slavíme! Gábina půltěhotenství, Tomášek první měsíc

Tento týden slavíme hned dvě velké události, alespoň v našem světě. Gábina vstoupila do dvacátého týdnu těhotenství, a jak myslíte, že to oslavila? Prací! Martina se pečlivě připravuje na porod a hnízdí. Jana si užívá lásku mezi oběma dětmi, Tomášek dokonce Járu obdařil prvním úsměvem. Slaví první měsíc života, je to už velký kluk!

GABRIELA:

Zdravíme všechny čtenáře,

pro začátek si dovolím slavnostně oznámit, že jsem ve dvacátém týdnu. Beru to jako takové malé narozeniny našeho děťátka, je skoro v polovině vývoje a já každou chvíli čekám, že se taky konečně projeví a dloubne mě lokýtkem nebo kolínkem. 

Abych pravdu řekla, čekám, že mě tím dloubnutím „vynadá“ za to, co jsem provedla. Už jsem se mu to pokusila vysvětlit, takže doufám, že to pochopilo a nebude se na mě zlobit za to, že jsem minulý týden málo odpočívala a moc pracovala.

Společnost, ve které pracuji, zajišťuje každoročně v Plzni velkou akci. Jedná se o slavnosti piva v plzeňském pivovaru. Pivo teče proudem, k tomu nějaká dobrůtka a spousta vystupujících kapel. To vše a mnoho dalšího lze zažít během dvou dnů a dvou nocí. Na jaře letošního roku se mě kolega z pivovaru zeptal, zdali bych jemu a dalšímu kolegovi letos na festivalu nepomohla. Už jednou jsem se na podobné akci podílela a navíc mám ráda tohle organizování, takže jsem rovnou řekla ano. To, že jsem mezitím „stihla“ otěhotnět, pro mě neznamenalo, že bych pomoc měla odříct. Pověděla jsem klukům (oba jsou báječní a skvělí chlapi), že pokud mi zajistí pravidelné jídlo a přístup na toaletu, jsem schopná se k nim připojit na celé dva dny akce, plus na další tři dny, kdy budeme akci dávat dohromady po „papírové“ a „počítačové“ stránce.

Byla jsem připravená na perné dny, ale přiznávám, že jsem se skoro odrovnala. Jídlo a toaletu mi kluci zajistili, ale že se nám zkomplikuje snad všechno možné, to jsme netušili ani jeden. Přes den jsem byla v areálu a dohlížela na příchody brigádníků na jednotlivé pozice. Večer jsem odjížděla domů a spala do půlnoci. Pak jsem se do pivovaru vrátila a kontrolovala ukončování služeb a zapisovala, v kolik hodin odcházeli zaměstnanci. Konec akce se vším všudy byl ve čtyři hodiny. Takhle jsem to praktikovala v pátek i v sobotu. Omlouvám se svému děťátku, že to muselo absolvovat se mnou. Ale byla jsem teple oblečená, jedla jsem pravidelně a snažila jsem se moc nerozčilovat.

Dneska je neděle po festivalu a já začínám cítit chodidla. Kromě všeho zapisování jsem totiž nachodila po celém pivovaru nespočet kilometrů.

Těším se na spánek, který budu dohánět ještě týden. Taky se těším na mého Járu, kterého jsem v poslední době viděla sice každý den, ale od čtvrtka pouze při spánku v posteli.

Slibuju Ti, bělítko, a nejen tobě, ale i svým rodičům, že teď už opravdu zbrzdím a začnu myslet jen na Tebe a taky trochu na sebe.

Klidný týden a příští týden se budu těšit.

Zdraví Gábina


Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Gabriela je právě ve 20. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu. 

 


MARTINA:

Opět vás všechny zdravím,

týden je zase za námi a poslíčky se objevují čím dál častěji. Chůze do kopce a z kopce již také není nic příjemného. Připadám si jako slonice. Minulý týden jsem se chtěla poválet ve vaně (když už jsem nebyla u moříčka), ale moc dobrý nápad to nebyl. Jakákoliv manipulace byla ve vaně dvojnásobně problematičtější než na suchu, takže namísto relaxace jsem byla více unavená, než když jsem do vany lezla. To znamená, že vanu si nechám až po šestinedělí.

Také jsem zjistila, že už mě nebaví ani nakupování. Minulý týden po mě máma chtěla, abych se šla podívat do obchodu s doplňky a vybrala nám něco do obýváku, koupelny a kuchyně. Za normálního stavu bych byla schopná objet celé město, ale tentokrát jsem řekla, že nikam nejdu. Prostě mě to vůbec nezajímá ani nebaví. Moje myšlenky se upínají pouze k tomu být doma připravovat se na příchod miminka a nikam nechodit. Prostě veškeré své myšlenky směřuji pouze na porod a odpočinek. Vzpomínám si, že během prvního těhotenství jsem již v tomto období přestala chodit na předporodní kurzy a byla skoro pořád doma. Tentokrát jsem předporodní kurzy úplně vynechala. Nějak jsem necítila, že by to byla potřeba. Také jsem měla obavy, abych si nějak nepohnula se zády. I bez bříška jsem při cvičení spoustu cviků nemohla. A v neposlední řadě je fakt, že když už máte doma jednoho mrňouska, tak je člověk rád, když má chvíli klidu a nemusí nic.

O víkendu jsem se konečně donutila a sbalila tašku do porodnice. Jsem zvědavá, na co všechno jsem zapomněla, ale to zjistím až v porodnici. Můj první porod se odehrával ráno. Stahy mi začaly někdy kolem 6 ráno a do porodnice jsme dorazili v 7:15, takže kdyby něco, všechny obchody byly otevřené. Doufám, že teď budu opět rodit přes den.

Celou sobotu jsme byli u sousedů, neboť Ríšův kamarád Toník slavil narozeniny. Jelikož jsou sousedé z Prahy, uvidíme se nejdříve až za tři týdny, tak se nechám překvapit, jestli budu mít ještě miminko v bříšku anebo už v postýlce.

Jsem moc zvědavá, jak ten náš prďolka vypadá. Tento týden mě opět čeká návštěva gynekologa a výsledky krevních testů. Doufám, že bude vše v pořádku.

Přeji vám opět krásný týden. Marťa

Martina je právě ve 34. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.

 


JANA:

Milí příznivci a čtenáři Babywebu,

máme tady září! Našemu malinkému chlapečkovi byl tento týden měsíc. Jaroušek se chystá poprvé do „školky“. Píšu v uvozovkách, protože to není klasická státní školka, ale sdružení. Protože poslední dobou stále více vyhledává dětský kolektiv, rozhodli jsme se, přihlásit ho na tři dny místo plánovaných dvou. Držte nám palce, ať vše zvládneme, budeme na to sami, tatínek odjíždí na tři dny na konferenci. Máme před sebou náročný týden.

V neděli se náš milovaný Tomášek poprvé usmál. A na koho myslíte, že to bylo? Na maminku či tatínka? Ne, bohužel ne. Největší a nejzajímavější objekt pozorování a zájmu je pro něj bráška. Každé ráno mi pomáhá s přebalováním, převlékáním a sám ho vždy učeše. Vykládá mu spoustu věcí, ukazuje hračky a Tomášek ho sleduje s otevřenou pusinkou. Jsou slaďouncí.

Tentýž den, jsme Tomáška také začali dávat na bříško, jak nám poradila dětská lékařka. Moc se mu ta poloha líbí. Zvedá krásně hlavičku, snaží se najít zvuk, který s Jájou děláme, a Jája mu říká, že vypadá jako „želvička“. A má pravdu.


Kojení nám jde zatím dobře, honem třikrát zaklepat, ťuk, ťuk, ťuk… Papáme po dvou až třech hodinách a v noci i po šesti a dnes dokonce po sedmi.

Zítra nás čeká měsíční prohlídka u paní doktorky. Jsem moc zvědavá, kolik přibral a vyrostl. Abych nezapomněla, Tomášek se nám osypal. Paní doktorka mě při první prohlídce upozorňovala, že se to může stát. Stejně mne to překvapilo. Jaroušek nic takového neměl. Má úplně celou pusinku pupínkatou. Měla to také Vaše miminka?

Dnes si budeme užívat poslední klidný den. Chystáme se poprvé k babičce do Hořovic. Už si ani nevzpomínám, kdy jsme tam byli naposledy. Těšíme se na dobrý obídek, jablečný štrúdlík, popovídání a Jarda na procházku na nádraží na mašinky, kam vyrazí s dědou. Jak jsem začala psát o jídle, připomnělo mi to, že si musím dávat pozor na cibuli v jídle, Tomáškovi nedělá dobře. Cokoliv jiného mu nevadí, ať jím čerstvé pečivo, zeleninu… Včera proplakal celé odpoledne. Bohužel mi to došlo až večer. No jo. U Jarouška jsem si dávala takový pozor a prděl a plakal snad i po vodě.

Příště opět na napsanou a mějte se prímově.

Maminka Jarouška a Tomáška Janča

VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist