Co je pro mladou maminku lepší? Batoh nebo taška?

Mladé maminky brzy zjišťují, že jakýkoliv přesun s dětmi vyžaduje velkou přípravu a zavazadlo plné nezbytností. Správná taška nebo batoh usnadní mamince, ale i tatínkovi cestování a výlety s dětmi, ať už je to do zahraničí nebo jen před dům. Batoh nebo taška? To rozebereme v článku a navedeme vás, které zavazadlo bude to pravé pro vás. Některé maminky jsou sportovně založené, jiné se zase rády druží na hřišti a každé prostředí má to své, každá maminka má jiné potřeby.

batoh-hlavni-foto-1100x618.jpg Zdroj: CCC.eu

Batoh pro mladou maminku?

Batoh je oblíbené zavazadlo mladších i starších ročníků, protože rovnoměrně zatěžuje záda a je tedy zdravotně výhodnější variantou než taška na rameno. Pokud jste byla zvyklá nosit batoh před rodičovstvím, můžete se o něj opřít i, až se potomek narodí. Mějte na paměti, že s dítětem s sebou budete nosit dvakrát až třikrát tolik věcí, než když jste se balila samotná. Dámský batoh by proto měl mít dostatečnou velikost a pohodlné popruhy. Výhodou batohu je také možnost dokoupit pláštěnku na batoh (někdy je už jeho součástí). Batoh se jednoznačně vyplatí pro sportovně založené maminky, které berou své děti na túry a výlety do přírody. Za zmínku také stojí nosítka pro děti, které může nasadit třeba tatínek a začít cestovat s vaším dítětem na zádech. Naučte malý baťůžek nosit i vaše dítě a můžete rodinný náklad rozdělit na všechny jeho členy. Batoh se mamince vyplatí také v případě, že cestuje hromadnou dopravou a nepřesunuje se autem. Batoh je v tramvaji nebo vlaku praktičtější a lépe si ho pohlídáte.

Taška nebo kabelka může také dobře posloužit

Pokud nejste batohový typ a je vám bližší kabelka dámská nebo taška, vězte, že k dítěti se i tato zavazadla hodí. Dokud dítě nezačne bezpečně chodit, budete s sebou vždy patrně vozit kočárek, který jak známo, místo pro odložení věcí má. Některé kočárky už tašku obsahují v základním vybavení, nebo lze speciální tašku na kočárek přikoupit. Každou tašku ale můžete zavěsit na držadlo nebo dát pod kočárek. Maminky vám jistě doloží, že v každém případě by měla být taška nebo kabelka dostatečně velká. Musí se do ní vejít mnoho věcí – náhradní pleny i oblečení, pití, jídlo, vlhčené ubrousky, hračky a další. Můžete také používat menší kabelku pro svoje potřeby a větší maxi tašku pro potřeby dítěte.

Kabelka pro maminku a batoh pro dítě? S většími to jde

Jakmile vás začne dítě přerůstat, obrazně nebo doslova, můžete ho vybavit vlastním batohem a vrátit se k malé kabelce, která na vašich pár věcí bude stačit. Jakmile začne dítě chodit do školy, navykne si na aktovku, při cestování pak bez problémů zvládne nosit svoje věci na svých bedrech. Obzvlášť v případě zdatných synů doporučujeme přenechat nálož při rodinných cestách na jejich bedrech, protože jejich konfigurace postavy v době dospívání si o to říká. Na závěr malá rada k balení s dětmi: na delší cesty byste s sebou vždy měli mít náhradní oblečení, hygienické potřeby, ale také malou lékárničku, dostatek jídla i pití. Na menší cesty postačí taška, kterou má maminka většinou připravenou po ruce pro jakýkoliv přesun. Uvidíte, že už po prvních cestách s ratolestí, byť jen před dům, zjistíte, co vše je potřeba a časem se budete jen adaptovat na přibývající věk dítěte.

28.7.2022 4:42 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist