Na co si dát pozor při výběru dětské autosedačky?

Naprosto základním předpokladem bezpečného cestování s dětmi autem je usazení potomků do kvalitní autosedačky. Podle zákona by v ní měly cestovat všechny děti mladší 12 let, které jsou menší než 150 cm, nebo váží méně než 36 kg. Na co se při výběru té nejvhodnější sedačky zaměřit?

Pravděpodobně nejdůležitějším údajem pro výběr sedačky je v první řadě orientačně věk dítěte, rozhodující je výška a váha dítěte. Pro zpřehlednění nabídky na trhu jsou autosedačky rozdělovány do čtyř kategorií právě podle váhy a výšky dítěte.

Na nákup sedačky určitě vyrazte i s dítětem a s autem, do kterého sedačku chcete umístit, jen tak budete mít jistotu, že bude sedačka s autem kompatibilní a že bude vašemu nejmenšímu pohodlná a cestování v ní ho bude bavit.

„Při výběru kvalitní autosedačky doporučujeme rodičům prostudovat si výsledky nezávislých bezpečnostních testů, které každoročně provádí například německý automotoklub ADAC,“ říká Jiří Bracháček, dovozce kojeneckého a dětského zboží ze společnosti Babystar.

„Tyto testy spolehlivě ukážou, které sedačky poskytují kvalitní ochranu, a které je lepší vůbec nekupovat. Navíc nehodnotí jenom samotné bezpečnostní parametry sedačky, ale například i to, jak snadno se s ní manipuluje či jak náročná je na údržbu, což jsou faktory, které rodiče při nákupu hodně zajímají,“ doplňuje Bracháček.

V Čechách výsledky bezpečnostních testů zveřejňuje nezávislá spotřebitelská organizace v magazínu dTest. Absolutním vítězem letošního hodnocení ADAC i dTestu je autosedačka Römer Baby-Safe Plus II SHR s ISOFIX základnou, která je určená pro děti do 15 měsíců věku či do 13 kg.

Na co se při výběru především zaměřit:

  • Aktuální výška a váha dítěte
  • Kompatibilita vybrané autosedačky s automobilem
  • Hodnocení autosedačky v bezpečnostních testech

Dělení sedaček dle váhové/věkové skupiny, pro kterou jsou určeny:

8.8.2011 11:21 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist