Nápady na jarní venkovní hry s dětmi

Jaro je v plném proudu a vy nevíte, co si venku počít s dětmi? Nezoufejte! Na následujících řádcích vám dáme užitečné tipy a rady na to, jak zabavit vaše ratolesti pomocí her, aby se nenudily. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

napadynajarnivenkovnihrysdetmi-1-1100x618.jpg Zdroj: Sportano.cz

Jak využít jarní přírodu při hře s dětmi?

Jarní příroda je ke hře jako stvořená. Vše se probouzí k životu a nabádá k venkovním aktivitám. Ani vy a vaše děti nemusíte zůstat pozadu. S vašimi ratolestmi si můžete vytvořit květinový herbář, obraz z přírodnin nebo sladký med z pampelišek. Na herbář můžete využít 2 listy čistého papíru a zatížení v podobě knihy. Na trhu jsou však už k sehnání i speciální lisy pro děti. Záleží tedy jen na vás a na tom, kolik chcete do dané aktivity investovat času, energie a peněz. Jarní počasí pak také láká k sběru medvědího česneku, který roste velmi často v lužních lesích poblíž vodních toků. Má rád totiž vlhkou půdu. Z medvědího česneku lze pak s dětmi vytvořit lehce pesto, máslo nebo ho děti mohou servírovat při hře v dětské kuchyňce. Jíst se dá totiž i syrový. Na zmíněné hry a aktivity v přírodě by se pak děti měly i vhodně obléknout. Široký výběr oděvů pro děti, které se hodí na outdoorové aktivity, najdete i zde: https://sportano.cz/dite/detske-obleceni. Tady si přijde na své každý rodič i dítě. I v přírodě to může dětem slušet.

Jaké kolektivní hry můžete hrát na jaře venku společně s dětmi?

Máte-li více dětí, můžete se s nimi pustit i do kolektivních her. Starší děti jistě nadchnou míčové hry. Vsadit můžete na volejbal, na přehazovanou nebo na basketbal. Na tyto aktivity se budou vašim dětem hodit dobře odpružené boty, které zvládnou tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Stylové a kvalitní kousky můžete s vašimi ratolestmi hledat např. i tady: https://sportano.cz/dite/detske-boty. U mladších dětí je pak velmi populární i tzv. vybíjená. Jestli-že vám a vašim dětem míčové hry moc neříkají, můžete si zahrát jiný typ her. Výborné jsou kooperativní hry, kdy děti plní úkoly a snaží se je vyřešit společnými silami. Tyto hry totiž povzbuzují pozitivní myšlení a atmosféru ve skupině. Skvělou hrou je např. loď. Každý hráč má k dispozici list papíru o velikosti A4. Všichni stojí na velkém archu papíru-lodi. Ta se potápí a děti mají za úkol dostat se společně na pevninu-další pomalovaný arch papíru. Na zemi (ve vodě) plavou žraloci, kteří by mohli děti sežrat. Cílem je, aby se celá posádka dostala bezpečně na pevninu. Loď i pevnina lze také stavět z přírodnin, jako jsou klacky, kameny atd.. Jestliže využijete archy papíru, mohou děti nejprve společně obrázky namalovat.

Jaké venkovní hry můžeme hrát na jaře s jedním dítětem?

Jestliže máte doma jen jedno dítko, můžete ho na jaře v přírodě snadno zabavit. Nabízí se např. hra s názvem opičí stezka. Chce to jen najít trochu členitý terén. Výborně vám k tomu poslouží např. les, kde vyberete různě velké klacky nebo snadno navážete lana. Mezi mladšími dětmi je pak velmi oblíbená hra na napodobování pohybů zvířat. Jednou se mají děti plazit jako had, dále zase skákat jako opice. Na tyto hry pak nezapomeňte děti i vhodně obléci. Vhodné oblečení můžete vybírat např. i zde: https://sportano.cz/. Je zde široký výběr outdoorového dětského oblečení za příznivé ceny.

21.4.2023 5:27 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist