Pije jako duha, roste jako z vody!

Sebík roste tak rychle, že Markétě málem přestalo stačit mléko, naštěstí s pomocí rad z internetu a přátel dokázala najít ten správný podpůrný lék na zvýšení tvorby mléka. Jen toho času kdyby bylo víc, ale to je asi starost každé maminky, že už jen těžko najde nějaký čas navíc, který by si vyšetřila pro sebe.

Našemu Sebastienkovi je měsíc. Dělá ohromné pokroky. Jeho žvatlání je neskutečně roztomilé a mám pocit, že každým dnem se jeho „slovník“ rozrůstá. Snaží se držet hlavičku, ale zatím vydrží jen malou chvilinku. Dělá mi každým dnem neuvěřitelnou radost.

Prospívá vaše dítě dobře? aneb Přehled preventivních prohlídek

Kluk nám roste jako z vody. Už máme okolo čtyř a půl kila. To je teda macek. Nejvíce jeho růst pozoruji na oblečení. To, které měl na cestu z porodnice, už dávno neoblékne. Většinu věcí jsem už přesunula ze skříně do krabic ve sklepě. Teď si vzpomínám na rady zkušenějších, ať toho tolik nekupuji, že nemáme ani šanci všechno odnosit. No, svatá pravda. Nosil vlastně jen ty nejpraktičtější kousky na oblékání a ostatní na sobě neměl ani jednou. Takže by nám s přehledem stačilo od všeho jen minimum kousků.

miminko-koupani-vanicka-klub_tehulek-mara.jpg

Jeho růst pociťuji i na vlastních rukách. Už se celkem pronese, především když nechce spát a já s ním hodinu skáču na míči nebo jen chodím po bytě. Na levém zápěstí se mi objevil zánět šlach, tak je to někdy trochu složité. Sebin strašně nerad leží. Chtěl by pořád koukat, co se děje v okolí. Nejraději samozřejmě pozoruje svět z náruče, ale houpací lehátko také přijde vhod. Jen tak si sedí a kouká. Celkově hrozně málo brečí, vlastně jen po probuzení, když dává najevo, jak moc veliký má hlad. Ani jídlo není jeho hlavní náplní dne. Kojíme maximálně 15 minut a má dost.

miminko-maminka-chovani-mara.jpgMěla jsem teď ale menší krizi v kojení. Tím, jak začal hodně růst, se zvýšila i poptávka po mléce. Četla jsem plno diskuzí na toto téma. Především jsem se zajímala, jak podpořit tvorbu mléka. Všichni si moc chválí meltu s mlékem a instantní čaj pro kojící matky od firmy Hipp. Meltu jsem zkoušela jen jeden den, ale bohužel můj odpor ke kávě a kávovinovým produktům nezmizel a meltu prostě nedokážu pozřít. Zůstala jsem tedy jen u čaje a můžu potvrdit, že funguje téměř zázračně. Krize je zažehnaná a maminka i miminko jsou spokojeni. Jinak nás naprosto nic netrápilo ani netrápí. Sebin přišel na kouzlo úsměvu a jsem přesvědčena, že od té doby se směje pořád.

O víkendu se chystám jet za kamarádkou na chatu na Sečskou přehradu. Strašně moc se těším, jak vypadnu z každodenního stereotypu tady doma a zažijeme se Sebíkem zase něco nového. A hned další víkend pojedeme na vytouženou dovolenou. Nakonec tedy opravdu ne k moři, ale na chatičku v Českém Švýcarsku. Na moře se budeme těšit příští rok. To už bude třeba chodit a všichni si to více užijeme. Teď díky kojení jsme opravdu trochu omezováni v tom, jak dlouho kterou činnost budeme provozovat.

Taky máte pocit, že nic nestíháte? Jak to jen ostatní dělají? Já jsem matka na plný úvazek a nestíhám téměř nic. Tím, že Sebin přes den moc nespí, je to ještě horší. Večer si napíši na kus papíru seznam činností, co bych ráda stihla (vyprat, vyžehlit, vytřít, zavařit džemy, co leží už týden na lince, udělat si nehty a mnoho dalšího) a z celého seznamu zvládnu třeba jen pustit pračku. Většinou ji ale už musí vyndat a prádlo pověsit manžel. Na další den si napíši nový seznam a ještě připíši to, co jsem nezvládla. Dostala jsem se tím na seznam o desítkách položek a nedohledném konci. Do toho bych ráda zařadila cvičení, pravidelně jíst a trochu času na odpočinek pro mě. Tak třeba časem. 🙂

Jsem matka a jsem hrozně šťastná!

Klub těhulek najdete nově na našem BLOGU!


 Seznamte se s novou těhulkou Ivou, která je ve 26. týdnu a přečtěte se o ní a jejím těhotenství.

iva.jpg

 

Seznamte se z novou těhulkou Klárou, která je ve 32. týdnu a přečtěte si její příběh.

klara.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist