Jak připevnit plakát na zeď, aby zůstal dlouhou dobu krásný

Když se řekne plakát, vybavíme si nejspíš něco z časopisů, co nemá větší hodnotu než několik desítek korun. Ovšem moderní plakáty na zeď mohou vypadat spíše jako malé obrazy, které náležitě ozdobí interiér. V dětském pokoji pak na sebe přebírají roli jakýchsi billboardů, na kterých si může dítě stále dokola a dokola prohlížet své oblíbené hrdiny.

a_304453036-1100x618.jpg Zdroj: https://myloview.cz/

Aby však tyto dekorace vydržely dlouho v perfektním stavu, vyplatí se popřemýšlet nad tím, jak je vlastně chceme na zeď přichytit. Každý způsob má totiž své pro a proti.

Nejjednodušší je aplikace lepicí pásky

Ty tam jsou časy, kdy rohy plakátů jednoduše překrývaly průhledné proužky izolepy. Dnešní doba přeje páskám oboustranným, které nejsou při správné aplikaci vůbec vidět a jako bonus udrží plakát perfektně na místě. K dispozici tedy nejsou žádné volné plochy okrajů, které by se mohly nechtěně protrhnout například ve chvíli, kdy o plakát jen lehce zavadíte (což je v případě dětského pokoje opravdu častým nešvarem).

A jak si poradit? Stačí na vnitřní stranu plakátu nalepit oboustrannou pásku a poté ho jednoduše připevnit na zeď. Je pravda, že vše je hotovo opravdu rychle. Ovšem nepřehlédnutelnou nevýhodou této metody je fakt, že lepicí páska může po nějakém čase zanechat opravdu stopy na stěně – a to především tam, kde omítka už není právě v nejlepším stavu. Ale můžete tomu poměrně snadno zabránit – aby k tomu nedocházelo, snažte se při jejím odstraňování dodržet úhel sklonu 90 stupňů ke stěně. To zabrání většině odchlípnutí a defektů.

Vsadit lze i na nástěnku nebo lištu

Na zeď také můžete připevnit větší kus filcu nebo koberce a plakáty připevňovat špendlíky přímo k této podložce. Není na tom nic složitého – naopak. Plakáty budou vypadat skvěle a jejich výměna bude otázkou několika málo minut. A jakmile celou konstrukci sundáte, bude zeď za ní zcela nepoškozená. Nebudete muset řešit zbytky lepidel ani strhanou omítku.

Na profesionální plakáty se pak hodí speciální lišty, do nichž lze tyto mnohdy drahé kousky upevnit rychle, a přitom zcela bez poškození.

Dobré rady pro lepení plakátů

Pamatujte si, že sportovní plakát (ani jakýkoliv jiný) by nikdy neměl být zavěšen příliš vysoko na stěně, jinak jej nebude možné adekvátně obdivovat. Bohužel jiná výška platí pro oči dětí  a jiná pro ty naše. A jak si s tím poradit? Pomocí vám může následující univerzální technika. Představte si na zdi pomyslnou čáru, která bude vést asi 3 cm od spodního okraje plakátu. Poté už zbývá jen zajistit, aby se nacházela v úrovni očí. Jde o princip pro plakáty navržené horizontálně, u těch vertikálních jen vyměňte číslovku 3 za 6 a dále postupujte stejným způsobem.

Myslete také na to, že vertikálně rozvržené plakáty vizuálně zvyšují strop, takže je vždy lepší je umístit na úzkou stěnu. A to platí zejména v případě, pokud jsou na nich nějaké výrazné barvy – třeba sytě zelený trávník v případě plakátu s fotbalem. Naopak horizontální dekorace stěnu prodlužují. Nejlepší je proto jejich umístění nad postelí nebo třeba dlouhou komodou.

Triky po věšení více plakátů

Patří vaše dítě mezi náročnější milovníky dekorací? Pak se snažte, aby plakáty v jeho pokoji měly vždy ten správný řád. V první řadě se je snažte seřadit tematicky (například všechny plakáty sport by měly patřit k sobě). Pamatujte si také, že není vůbec nutné umístit všechny plakáty do jedné linie. Naopak – mnohdy budou vypadat lépe v ucelené kompozici. Ke každému plakátu si navíc můžete vyrobit nebo koupit šikovný rám (i kdyby byl jen papírový). Pak bude celá skupina vypadat stejnorodě a nenaruší celkový vhled a vyznění prostoru tak, jako obrazově nesourodá směs, kterou v pokojích dětí tak často vídáme. Další inspirace pod https://myloview.cz/

Před zavěšením plakátů v interiéru byste si také měli předem vyznačit vzdálenost mezi jednotlivými kousky na zdi. A to nejlépe tužkou a pravítkem nebo vícebarevnými nálepkami. Během aplikace pak pro vás bude snazší určit umístění dalšího kousku, takže se vyhnete pracnému a neefektivnímu přelepování, které škodí zdi i plakátům.

 

 

 

7.3.2022 3:23 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: sport

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist