Pupečníková krev pomáhá vyléčit sourozence

Onemocní-li některé z vašich dětí a vy máte uchovanou od jednoho z nich pupečníkovou krev, znamená to velikou naději.

Při léčbě některých závažných onemocnění pomocí transplantace krvetvorné kmenové buňky od vhodného zdravého dárce bývá jedinou možností. V danou chvíli je ideálním dárcem, v případě vhodné kompatibility, právě zdravý sourozenec.

Podmínka – stejní rodiče

Podmínkou možné shody sourozenců jsou vždy stejní rodiče, kteří dítěti „věnují“ své tkáňové znaky. V případě maximálního úspěchu hovoříme o shodě 1:4, nebo také 25 %. Připravený transplantát z pupečníkové krve může pomoci tedy nejen dítěti samotnému, ale i jeho sourozenci.

Odběr a příprava transplantátu z pupečníkové krve má velký význam zejména pro ty rodiny, kde se již vyskytlo u sourozence onemocnění léčitelné transplantací krvetvorných kmenových buněk, a tím se tedy zvýší budoucí šance na jeho přežití. Pokud již nyní víte, že vaše starší dítě je vážně nemocné a nelze najít vhodného dárce jinak než odběrem pupečníkové krve vašeho nastávajícího dítěte, obraťte se na Banku pupečníkové krve, která vám tento „indikovaný odběr“ provede bezplatně.

 

20.6.2011 11:43 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: krev

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist