Pupečníková krev pro vaše dítě

Při porodu máte jedinečnou možnost dát odebrat a uskladnit pupečníkovou krev vašeho dítěte. Pupečníková krev obsahuje vzácné kmenové buňky, které se v současnosti využívají na léčbu mnohých závažných a život ohrožujících onemocnění. Vaše dítě tak v případě vážné nemoci získává velkou šanci na vyléčení.

Jak dlouho se pupečníková krev uchová?

Moderní technologie umožňují uchovávat transplantát připravený z odebrané pupečníkové krve dlouhá desetiletí. Připravený transplantát z pupečníkové krve představuje pro vaše dítě „biologickou pojistku“ na celý život.

Proč si nechat uložit pupečníkovou krev?

V současné době se v rámci autologních (vlastních) transplantací využívá zejména kostní dřeň, pupečníková krev a periferní krev. V porovnání s kostní dření a periferní krví má pupečníková krev se svými krvetvornými kmenovými buňkami řadu předností a klinických výhod:

  • Odběr pupečníkové krve – je rychlý a naprosto bezbolestný a v žádném případě malého dárce ani jeho maminku nezatěžuje, na rozdíl od odběru kostní dřeně.
  • Kvalita krvetvorných kmenových buněk – z pupečníkové krve má nespornou výhodu především ve své „čistotě a mladosti“, není na rozdíl od kostní dřeně zatížená terapiemi a procesem stárnutí, který má negativní vliv na schopnost dělení buněk.
  • Okamžité použití – transplantát z pupečníkové krve je připravený pro okamžité použití, známe jeho kvalitu a vlastnosti. Po závěrečném ověření kvality transplantátu ze zamrazených vzorků je okamžitě připravený pro využití.
  • Dostupnost – až třetina pacientů, kteří nemají nebo nemohou mít svůj vlastní autotransplantát, nemohou podstoupit také příslušnou transplantaci. Najít vhodného dárce není jednoduché a v případě indikace autologní transplantace je pacientovou nevýhodou, že nemá svůj vlastní autotransplantát.
  • Genetická identita = absolutní shoda, jde o krev dítěte, kterému byla z pupečníkových cév a cév placenty odebrána. Nehrozí tedy riziko potransplantačních komplikací.

Máte-li zájem o odběr a uskladnění pupečníkové krve pro vaše děťátko, informujte se o všech podrobnostech na bezplatné infolince 800 900 138 nebo na www.cordbloodcenter.cz

20.6.2011 11:38 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist