Sama s dětmi autem: 4 osvědčené tipy, jak zvládnout cestu v klidu

Cestování s nejmenšími dětmi není žádný med. S miminky a batolaty se během jízdy jen těžko domluvíte, a pokud navíc jedete sama a potřebujete se soustředit na řízení, může to být o nervy. Inspirujte se našimi tipy přímo z praxe, které vám pomohou zvládnout cestu autem bez obtíží.

thumbnail_3_babyweb_sama-s-dětmi-aute-1100x618.jpg Zdroj: Freepik.com

Cesta autem nemusí znamenat zoufalou mámu

Stojíte v koloně, není kam uhnout a do toho uslyšíte řev ze zadní sedačky. Každou chvíli chce někdo „papat“, „bumbat“, zastavit na záchod nebo se prostě nudí. Miminko nespí, jak jste doufala, a pláče, že vám to drásá srdce i nervy. „To bylo naposled, příště už nejedu,“ řeknete si. To je ale zbytečné. Auto vám na rodičovské dovolené otevírá spoustu možností, kam se s dětmi podívat a na jaké výlety se vydat. Stačí jen aplikovat pár triků a příště proběhne cesta mnohem víc v pohodě.

Bezpečnost v autě na prvním místě

Některé maminky řeší každou jízdu jednoduše. Dají dítěti do ruky telefon s pohádkou nebo tablet. Většině z nich toto řešení zabírá, ale rozhodně to není jediná možná cesta, jak jízdu autem zvládnout v klidu. V první řadě myslete na bezpečnost. Kvalitní autosedačka a pevné připásání dítěte by mělo být samozřejmostí, stejně jako povinné ručení nebo havarijní pojištění auta. Máte dostatek paliva a v autě nesvítí žádná varovná kontrolka? Výborně, nezbývá než vyrazit na cestu.

1. Mějte připravenou svačinu a pití

Možná se to zdá banální, ale tohle vám opravdu může vytrhnout trn z paty. Rychlá příprava svačinky je základ. Pokud máte miminko, naplánujte si cestu tak, abyste jej těsně před usednutím do auta nakojila, nebo mu dejte na cestu lahvičku. Zvýšíte tak pravděpodobnost, že během cesty usne. Batoleti dejte do ruky mističku s nakrájenou okurkou, chlebík nebo třeba piškoty. Zkrátka cokoli, co dítě nerozlije. Drobky snadno vyluxujete. Většina dětí je s jídlem a pitím spokojenější a cesta probíhá v klidu.

2. Vždycky s sebou vozte hračky

Rodičům se osvědčilo vozit v autě mezi autosedačkami krabici, ve které mají děti hračky. S autíčkem, panenkou nebo nějakou interaktivní hračkou v ruce se zabaví batole i předškolák. Miminku můžete na vajíčko umístit závěsnou hračku, během jízdy ji bude moct pozorovat nebo si s ní hrát. Hračky pravidelně obměňujte, a pokud si chce dítě vzít do auta nějakou oblíbenou věc, určitě mu to dovolte, ať se zabaví.

3. Vyzkoušejte knížky a časopisy pro děti

Znáte knížky s otevíracími okénky? Děti je milují napříč věkovými skupinami, a než si knížku doprohlédnou, zase máte na chvíli prostor pro řízení. Použijte jakoukoli interaktivní i obyčejnou knihu plnou obrázků nebo dětský časopis. A že občas vzniknou škody v podobě natržených stránek? To se holt někdy stává, ale za klid v autě to rozhodně stojí.

4. Písničky k cestování autem prostě patří

Můžete zpívat, ale pokud to zrovna není vaše parketa, pak v autě vsaďte na dětské písničky. Chytlavé melodie si děti zamilují a příští jízdu už si můžete texty broukat společně. Stačí jen najít takové, které si oblíbí zrovna vaše dítko.

29.6.2022 10:06 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist