Stačí udělat svíčku? Polohy vhodné pro početí

Mezi kamarádkami i v „zasvěcených“ debatách na internetu se objevují nejrůznější rady, jak zaručeně otěhotnět. Jsou to jen mýty, anebo je na nich něco pravdy?

Francouzská specialistka na sexuální terapii Noëlla Jarousseová se pokusí poradit, které sexuální polohy a další finty mohou přispět k tomu, aby žena otěhotněla.

Klasická misionářská pozice je nejúčinnější

I když neexistuje žádná poloha, po které žena zaručeně otěhotní, přece jen jsou efektivnější ty, při nichž leží žena pod mužem. Má to svoji logiku, respektuje se zemská přitažlivost. „Když žena leží na zádech nebo na boku, mužský úd proniká do její pochvy v tom nejpříhodnějším úhlu pro to, aby se spermie dostaly do co nejlepšího kontaktu s děložním hrdlem a mohly postupovat až k vajíčku,“ říká Noëlla Jarousseová.

Pokud žena ležící na zádech položí chodidla na mužova ramena, umožní ejakulaci v co největší blízkosti děložního hrdla. Ještě větší účinnosti se dosáhne, pokud si žena podloží bedra polštářkem. I zemské přitažlivosti je třeba občas pomoct. Ovšem neznamená to se vrhat do nějakých krkolomností. Nejdůležitější při snaze o početí je být uvolněná a v pohodě.

Poloha zezadu přináší ovoce

Vedle misionářské pozice je toto další způsob, jak může muž proniknout co nejhlouběji do své partnerky a vyslat spermie co možná nejblíže děložnímu hrdlu. Žena by se měla hluboko sklonit, aby byla ke svému partnerovi v co nejpříhodnějším úhlu. Po ejakulaci by se měla opatrně položit naznak a podložit si bedra. Pokud se ráda miluje opřená o hranu stolu nebo umyvadla, platí stejné pravidlo. Po ejakulaci není dobré zůstávat vestoje, ale položit se co nejrychleji na záda, aby sperma mohlo doputovat tam, kam má.

S mužem pod sebou to nevychází

Poloha na koníčka, tedy když máme partnera pod sebou, není pro početí nejvhodnější. Odporuje zemské přitažlivosti, pro spermie je obtížnější doputovat k cíli. Pokud ale ženě tato poloha vyhovuje a je na ni zvyklá, není třeba ji zatracovat, radí terapeutka. „Potěšení z milování a zažívání rozkoše hraje svou roli, zvyšuje šance na oplodnění. Jen je třeba, aby si žerna po aktu lehla na záda, aby se sperma udrželo ve vagině.“

Po skončení zůstat ležet

Především se nedoporučuje vyskočit z postele, hned jak jsme skončili s milováním. Žena by měla zůstat tak půl hodinky ležet na zádech, nejlépe s bedry podloženými polštářkem, aby byla přizvednutá pánev i vagina. To zabrání spermatu ztratit se stejnou cestou, jakou se dostalo dovnitř.

Brzké mytí snižuje šance

Pokud chcete otěhotnět, zapomeňte na intimní toaletu a sprchu. Snižují šanci na otěhotnění. Pokud jste se milovali večer, snažte se sperma v sobě udržet celou noc. Při ranním sexu se doporučuje neomývat intimní partie po šest hodin. Nemusíte mít strach z nějakých případných zdravotních komplikací. Úplně stačí se vymočit, protože moč sama o sobě je u zdravého člověka sterilní a antimykotická. „Ale i když nechce žena otěhotnět, uchovat si sperma ve vagině není od věci, protože pokryje její sliznici přirozeným mazivem bohatým na vápník, hořčík, zinek a proteiny,“ dodává terapeutka.

Po milování nohy nahoru

Které ženě přijde málo podložit si po milování bedra, může zkusit dostat se do obrácené polohy s nohama zvednutýma ke stropu. Nejlepší je opřít je o stěnu, tak se dá vydržet doporučenou půlhodinku. Je to rozhodně pohodlnější než svíčka, kterou ženy toužící po dítěti tak vzývají. Delší čas v ní však vydrží jen žena praktikující jógu. Stejné je to i s „jízdou na kole“. Dost brzy to unaví. Navíc není dobré vyprovokovat případné křeče. „Ženy by se měly vyhýbat všem bolestivým a nepříjemným prostocvikům, které vyžadují zvýšené fyzické úsilí a namáhají břišní svaly, což vyvolá stažení cév v malé pánvi. Oplodnění nahrává opačný stav, tedy rozšíření cév v této oblasti,“ podotýká Noëlla Jarousseová. A doporučuje pohodlnou pozici s pokrčenýma nohama a podloženou pánví. Pokud i tohle je někomu nepříjemné, stačí jen v klidu ležet na zádech.

Předehra se taky počítá

Nejen spojení v žádoucí pozici, ale i milostná předehra má svou nezanedbatelnou roli. Vášnivé polibky, hlazení, mazlení, vše, co přispěje ke stupňujícímu se vzrušení ženy, je blahodárné. Proč? Protože zvlhčení pochvy usnadňuje spermiím cestu, mnohem rychleji se pohybují k vajíčku, nic je nebrzdí, neklade jim překážky. Proto je náležitá milostná předehra tak důležitá.

Čtěte také:

Milovat se každý den neznamená větší šanci

K otěhotnění jsou nejpříhodnější ženiny plodné dny. Tři dny před předpokládanou ovulací a tři dny po ní jsou ideálním časem pro početí. Mužům se doporučuje abstinovat tři dny před stykem, aby měli co nejlepší koncentraci spermií. Nezanedbatelnou roli hraje i duševní pohoda, odpočinek. Stres je nežádoucí. Páry by se také neměly příliš upínat na to, že právě teď chtějí počít dítě. To je většinou psychicky svazuje a z milování se vytratí potěšení.

Orgasmus je vítaný pomocník

Svalové stahy kolem ženských pohlavních orgánů při orgasmu zajistí snazší pohyb mužských pohlavních buněk až k uvolněnému vajíčku. Vyvrcholení je tedy pro početí blahodárné. To ovšem neznamená, že ženy, které ho nezažívají, nemohou otěhotnět. Pokud jim jejich partner dokáže přinést dostatek slasti a vzrušení, úspěch se dostaví.

Jak se dělá chlapec

Žádná technika ani pozice nezaručí pohlaví dítěte. Pokud má tedy někdo zaručený recept „na holky“ nebo „na kluky“, tak mu nevěřte.

19.2.2019 8:55 | autor: Helena Chvojková 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist