Víte, co je to vědomé početí?

Přemýšlíte o miminku? Zatímco okolí rodí jako na běžícím páse, vy nemůžete otěhotnět, přitom jste oba dva absolvovali lékařská vyšetření s verdiktem – naprosto zdrávi, početí schopni? Tak proč to nejde? Možná se nejdříve potřebujete vyrovnat sami se sebou a svými rodiči. Nejen o tom je vědomé početí.

Jaký je rozdíl mezi početím a vědomým početím?

Na úvod je třeba zdůraznit, že početí, chtěné početí a vědomé početí není to samé. Početí se může přihodit kdykoliv, je buď chtěné, nebo nechtěné.

Vědomé početí je ale něco úplně jiného, je to poctivá láskyplná příprava na těhotenství. Vědomé početí je mystérium zrodu, kde se aktivně účastníme tohoto zázraku na mnoha úrovních, nejenom na té tělesné.

Hlavní roli tam hrají naše fyzické zdraví, naše strava a pitný režim, psychická kondice, harmonie mezi tělem a duší, vztah k sobě, kvalita partnerského vztahu, vztah s rodinnými příslušníky atd. Vědomé početí je opravdové rozhodnutí stát se rodičem, uvědomění si všech důsledků a zodpovědnosti, které tato životní role přináší. Je to období obvykle jednoho až dvou roků před samotným početím. V této době se věnujeme sebepoznávání a očistě sama sebe.

Dětství nás provází celým životem

Dětství hraje v našem životě zásadní roli. Závisí na způsobu, jakým jsme byli vedeni, vychováváni, respektováni, milováni. Jestli jsme vyrostli v bezpečném, klidné a milujícím prostředí nebo naopak v zázemí plném sporů, hádek, křiku, očekávání, neustálé kontroly a trestů…

Z dětství rovněž pochází řada bloků, strachu, úzkostí a dalších traumat. Tyto negativní energie si totiž odnášíme dál do života a mohou nám způsobovat zablokování, které při početí hraje roli. Pracujme na uvolňování své bytosti.

Zharmonizujme si vztahy s rodiči

Rodiče jsou pro každé dítě naprosto zásadními bytostmi. Vztahy s nimi bývají však obvykle komplikované. Mladé lidi často trápí pocity, že jim nerozumí, nevnímají jejich skutečná přání a touhy. Často jim také vyčítají události, které se jim během dětství udály. A vzniká bludný kruh bolavých emocí. Jak z něho ven?

Uvědoměním… Uvědoměním si toho, že každý máme pouze dva rodiče, nemůžeme mít jiné. Skrze ně jsme přišli na svět, už to je obrovský zázrak a dar. No, a jestli se o nás starali láskyplně nebo nás zanedbávali, to už v této chvíli není vůbec důležité. Dali nám jistě nejvíc, co v té chvíli dokázali, kdyby to uměli lépe, určitě by to udělali. I oni to nejspíš v dětství neměli úplně jednoduché.

Když se na své rodiče podíváme tímto způsobem, můžeme je ctít jako rodiče, ať jsou jakýkoliv. Když to uděláme, cítíme se naplnění. Naše srdce se otevírá a my vnímáme sílu, sílu celého našeho rodu, který za námi stojí.

Rodičovství je obdobím, kdy se žena i muž vrací ke kořenům, ke svému původu.

Harmonie těla i mysli

Každý z nás ve svém životě zažil nepříjemné situace, které na něm zanechaly „šrámy“. Na některé si dokonce ani nepamatujeme, ale stejně jsou v nás uloženy. Někdo má těch šrámů méně, jiný více, ale vždycky tam nějaké jsou.

Žijeme v době, kdy si už můžeme vybrat výborné terapeuty, kteří nám například při seminářích rodinných konstalací, cestách osobního růstu nebo i při individuálních poradenstvích pomůžou odkrýt vnitřní bolesti a bloky a my si pak můžeme jít cestou větší a větší vnitřní svobody.

Čtěte také:

Mateřství skutečné nebo jen z nouze?

Položte si oba pár otázek – Proč chci mít dítě? Je to skutečně moje rozhodnutí? Tlačím se do něho sama (sám)? Tlačí mě do něho okolí? Položte si tyto důležité otázky a upřímně si na ně odpovězte a uvidíte, že se o osobě leccos dozvíte.

Ten správný čas na rodičovství je pro každého naprosto individuální. Každá žena i muž potřebují dospět, poznat sami sebe, najít svoji hloubku…

Vědomé početí a partnerský vztah

Je určitě zcela jasné, že pro vědomé početí je nesmírně důležité, aby byl partnerský vztah láskyplný, funkční a zcela vyléčený od starých zranění, traumat a bloků. Také uzavření manželství má obrovskou hloubku pro vztah dvou lidí, je to takové pevné ukotvení. Teprve pak si vzájemně můžeme opravdově užívat těhotenství a následného příchodu miminka na svět.

A nezapomeňme, že rady pro vědomé početí děťátka jsou platné pro oba rodiče – budoucí maminku i tatínka.

29.4.2016 12:22 | autor: DiS.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist