Těhulka LIVE! Holky, jsme s vámi, vzkazujete mi. Děkuji

Tak jsem to zase nevydržela a musím se s vámi, milé spolumaminky, podělit o vaše krásná slova a dobré rady. A samozřejmě i vaše přání do našeho společného života s Nicolkou. Jé, právě se ze spaní usmála. Jako by to všechno věděla… Tak takhle moc jste prima:

Ahoj Gábino,

se zájmem jsem si přečetla nový příspěvek na Babywebu. Je super, že máš dost mlíčka a Nikolka prospívá! Moc vám to přeji a jsem ráda, že se vám dobře daří. K tomu usínání… Posílám Ti odkaz na jednu super knížku (Každé dítě může dobře spát), ve které se dočteš všechno o spaní a usínání miminek a dětí. Z naší nedávné zkušenosti vím, jak těžké to uspávání je. Ze začátku jsme se ani my, nemohli nabažit našeho Marka a měli ho celé večery u sebe. Uspávala jsem ho na prsou, při kojení, v leže na posteli atd.  Párkrát jsem zkusila ho dát usnout samotného do postýlky, ale nikdy jsem nevydržela ani chviličku ten t=b]pláč, a tak jsem ho až do půl roka uspávala.  Teď už se nám přes 14 dní daří usínání v postýlce bez naší přítomnosti. Víc psát nebudu, udělej si sama obrázek z té knížky. Myslím, že by se hodila v knihovně každé nastávající nebo novopečené mamince.

Eva

Ahoj Gábi a Nicolko, 

moc Vás obě zdravím! I já se musím přidat k zástupu čtenářek a dopisovatelek, co Vás celou dobu sledují. Tvoje těhotenství sleduji na webu od začátku a netrpělivě jsem hltala každý článek o tobě a tvé holčičce. Já jsem teď 36+4 tt a doufám, že budeme mít taky holčičku, ale na 100 procent to bude, až se narodí.  Z toho mám přirozeně strach, jdu rodit poprvé, tak nevím do čeho jdu, a to mi je už 34 let. Na své první miminko jsem si pěkně počkala. Takže doufám, že když těhotenství bylo celkem v pohodě, jen až na trochu zvýšený tlak, ale to je asi dáno i mou postavou, nejsem žádná modelka, tak že bude v pohodě i porod. A že všechno zvládneme s mojí holčičkou tak dobře jako vy dvě.  Když jsi psala, že se ti malá narodila, brečela jsem jak želva, mám asi taky pomíchaný hormony a strašně jsem Ti záviděla, že už ten svůj uzlíček štěstí držíš v náručí.  Takže holky, pěkně si to užívejte a hodně zdraví a štěstí celé Vaší rodince, to Vám ze srdce přeje Martina a Nina (nebo Ríša????:-)

Martina

Milá Gabčo,

jsem moc ráda, že se vám oběma daří, že se vše ustaluje a máte se s malou dobře. Na ty prdíky Ti někdo radil Baby Calm a já bych ho mohla jen doporučit. Kupuje se v lékárně. Používala jsem ho na svého synka, který u každého kojení řval jak tur.  Jak se miminkám rozpohybuje peristaltika sáním, tak ho strašně bolelo bříško. Kapičky mu dost pomohly. Začalo to v šestinedělí a skončilo tak nějak ve 3. či 4. měsíci, jak se začal trochu hýbat. Kluci to mají prý většinou horší, tak to s Nicolkou možná přestojíte v pohodě. Každopádně tyto kapky jsou čistě přírodní, nemusíš se bát.

S tím uspáváním si možná fakt pleteš na sebe bič. Ondra usíná sám a já jsem fakt ráda. Po celém dni, kdy mi tu lítá po domě, hračky všude, tak jsem ráda, že v cca 20 h ho dáme do postýlky, on si tam chvilku povídá a pak usne. Je mu teď 15 měsíců a byl to od začátku to nejhodnější miminko (krom toho řvaní u kojení). Na všechny se smál, krásně spinkal, veselá kopa atd. Ale chápu, že chceš Nicolku chovat. Já jsem používala doma babyvak, kdy jsem mohla chodit, uklízet a Ondra si tam vesele spinkal. Zvlášť když ho bolelo bříško, je to pro ně ve vaku dobrá poloha. Jinak byl v postýlce. Ve své posteli jsem ho měla asi 2x a to jen na začátku. To jsem spíš nad ránem si přišoupla jeho postýlku ke své, a pak jsme oba spokojeně usnuli. On to teď do konce ani nemá moc rád usínat v naší posteli, protože ví, že v naší se nespí, ale blbne. Manžel tam s ním po ránu vyvádí. Takže když má nějaký problém, tak ho pochováme, zkontrolujeme, jestli nemá teplotu nebo něco, dáme zas do postýlky a nedá se nic moc dělat. Prostě jen někdy nejde usnout, sami to asi známe, občas je člověk unavený, ale usnout nemůže. Přeju mnoho šťastných chvil a jsem moc ráda, že stále píšeš své dojmy. Je to určitě pro nastávající maminky přínosné a pro nás ostatní taková vzpomínka na první dny s našimi ratolestmi.

Markéta

 

10.6.2011 9:42 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist