Těhulka LIVE! Lucie (23): Kubíkova skříňka

V úterý jsem byla s kamarádkou na moc prima obědě v blízké restauraci. Bylo to perfektní, kamarádka má malého synka (mimochodem také Kubíčka) a já začala vnímat výhody restaurace, kde je zahrádka, dá se kočárkovat, je tam klid, když miminko usne a vaří tam výtečně a zdravě

Ahoj těhulky,

tento týden mi utekl jako voda. Navštívila jsem několik kamarádek s dětmi a dostala další rady a vypůjčila si kopec krásných věcí pro Kubíka. Mám pocit, že už budeme mít opravdu všechno, co je třeba pro našeho drobečka.

Zítra ještě s přítelem zajedeme do jednoho obchodu podívat se na kočárek, a pokud ho budou mít, hned ho koupíme. Přepravíme ho pak k mým rodičům. Nejsem pověrčivá, ale necháme přece jen kočárek jinde, než se Kuba rozhodne vykouknout na tenhle svět. Protože oba s přítelem máme rádi červenou barvu, bude kočárek černo-červený.

V pondělí jsem byla v Podolí a vše bylo opět v pořádku. Zítra se dozvím, jak dopadl výsledek testu na streptokoka. Také budeme v pondělí poprvé absolvovat monitor (kardiotokografický záznam ozev plodu). Bude i další přeměření miminka na ultrazvuku. Tak jsem na toho našeho obříka zvědavá!

Ve středu byl opět náročnější den. Ráno jsem byla v porodnici v Podolí na informativní schůzce, kde nám řekli, co a jak, a ukázali nám porodní sál. Je to zajímavá zkušenost a musím říct, že chápu, proč je dobré vidět porodní sál před porodem samotným. Rozhodně doporučuji na takovou schůzku zajít, nezabere to moc času a těhulku to připraví na prostředí, které pak nebude už tak cizí a nové. Po prohlídce jsem jela navštívit další kamarádku s půlročním chlapečkem a byla to moc fajn návštěva.

Čtvrtek a pátek byl pak ve znamení výletu do Konstantinových Lázní, kam jsem poslední 3 roky jezdila na týden v srpnu na sportovní dovolenou. Ani letos s bříškem jsem si to nemohla odpustit! Vyrazili jsme tam s přítelem jen na dva dny užít si atmosféry toho místa, pohybu, hudby a přátel. Večer proběhl oheň a tradiční opékání klobás. Kubovi moc a moc chutnala bílá klobáska, tu do teď neměl.

Na víkend pak přijela přítelova maminka, Kubíkova babička, aby si nás a Kubíčka v bříšku ještě užila. V sobotu jsme vyrazili všichni kopit Kubíkovi nějaké ložní prádlo a hlavně komodu na všechny ty oblečky, co pro něj máme připravené. Přítel komodu hned sestavil a naplnili jsme ji oblečky pro malého. Na ni pak přišla spousta plyšových hraček, aby bylo hned na první pohled jasné, komu tenhle kus nábytku říká pane! V neděli jsme vyrazili na procházku na Pohořelec, Pražský hrad, Kampu, Malostranské náměstí a Karlův most. Bylo dost horko, ale zvládli jsme to a Kubík byl na první takové okružní jízdě po památkách Prahy.

Mějte hezký tropický týden, pokud možno někde ve stínu.

Lucie

Komentář MUDr. Ivy Urbánkové

V pondělí 6. srpna dorazila na pravidelnou kontrolu paní Lucie. Vypadala odpočatě a podle velikosti bříška bylo jasné, že miminko hezky roste.

Bolesti v podbřísku a občasné tvrdnutí bříška, na které si stěžovala během předchozích týdnů, se nijak nezhoršily a nebylo proto potřeba upravovat dávkování magnezia. Protože se již Lucie pokročila k závěru těhotenství, mohly jsme ho vysadit úplně. Magnezium, které používáme ke zklidnění dělohy při občasném tvrdnutí bříška, nevede k otevírání děložního hrdla a kolem 35. týdne těhotenství je možné ho vysadit.

Lucie dostatečně vnímá pohyby miminka, plodová voda jí neodtekla, nekrvácela a otoky na dolních končetinách se zatím neobjevily. Ultrazvukem jsme zkontrolovaly, jak miminko roste, jestli má dost plodové vody a jestli dobře funguje placenta. Miminko od minulé kontroly hezky vyrostlo a zatím se drží na svojí růstové křivce. (Růstová křivka byla vytvořená změřením velkého množství dětí ve stejném týdnu těhotenství a představuje normální rozložení váhy v populaci. Je možné tedy porovnat sledované miminko a zjistit, zda roste moc, anebo málo. Podobné křivky se používají i pro kontrolu růstu již narozených dětí v ambulancích dětských lékařů.) Vody je dostatek a placenta funguje dobře.

Při gynekologickém vyšetření jsem zjistila, že Lucie je stále zavřená, děložní hrdlo je dostatečně dlouhé a hlavička miminka je nad pánevním vchodem. Další kontrola bude za týden, budeme odebírat kultivaci z pochvy a za dva týdny si opět zkontrolujeme, jak miminko roste.

Přeji pěkný den.

Iva Urbánková


Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 38. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Od tohoto týdne je vaše miminko donošené a zralé. Všechny jeho orgány jsou vyvinuté, plíce jsou připraveny se poprvé nadechnout. Děťátko se může kdykoliv narodit.

Přečtěte si podrobnosti o 38. týdnu těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist