Těhulka LIVE! Lucie (27): Žhavé zprávy z porodnice

Všechny Vás moc zdravím z porodnice v Podolí. Jsem tu už několikátý den, ale k tomu se ještě dostanu. Pojďme pěkně popořádku.

Ahoj těhulky,

v pondělí a v úterý jsem tu měla přítele. Dny plynuly, mě i Kubíkovi bylo dobře (naštěstí žádná migréna) a v úterý jsme šli i s přítelem do poradny v Podolí na plánovanou kontrolu. Ta proběhla rychle, monitor byl v pořádku, moč také. Při vyšetření se zjistilo, že „tam dole“ je klid a nic se neděje. Další kontrola byla naplánována na konec týdne. Středa a čtvrtek byl ve znamení pohody, přijela moje maminka a „hlídala mě“, kdyby to jako na mě přišlo, tak aby se mnou byla a pomohla mi dobalit. Nechápala, že i tolik dní po termínu může pořád zbývat pár věcí, které jsou potřeba do tašky do porodnice dodat… 🙂 Ale to jsem celá já!

V pátek ráno jsem tašku dobalila. Bylo v ní vše, co se píše na seznamu z porodnice, a ještě pár dalších věcí, které radily duly na kurzech přibalit s sebou. Jelikož mám ráda soukromí, vzala jsem i pár takových možná neobvyklých věcí, jako je overball (prý je skvělý na podložení kolen při poloze na boku), větší vlastní deku a polštář (mám problémy se zády, a tak mi moc pomůže udělat si pohodlí a podložit si záda, když je to třeba). V pátek ráno tedy byla taška připravena a já vyrazila v doprovodu maminky na kontrolu do Podolí. Na chodbě jsem potkala kamarádku, která byla v těhotenství o 2 týdny za mnou, a chvilku jsme povídaly. Popřály jsme si štěstí a zdraví, a dokonce padlo i přání, že by bylo super, kdybychom rodily spolu a byly v porodnici pak spolu. Poté jsme šly každá do své ordinace.

Po vyšetření a změření tlaku a hlavně velikosti miminka se naše paní doktorka už moc neusmívala. Tlak jsem měla vysoký a Kubík měl váhový odhad téměř 4,9 kg. Po důkladném zvážení lékařů mi bylo důrazně doporučeno rodit císařským řezem, protože dítě takových rozměrů by nemuselo projít porodními cestami. Mohla by projít hlavička, což by byla horší varianta, kdyby se pak zaseknul ramínky a hrozil by nedostatek vzduchu, zlomení klíční kosti nebo dokonce dětská obrna. Děťátko se totiž pak musí rychle vybavit. Moje maminka to poslouchala a trochu mi tam zezelenala. Bála se o mě i Kubíka. Hospitalizovali mě a od té doby jsem na rizikovém oddělení. Tlak se snížil už během soboty, takže byl víkend docela fajn – chodila jsem na procházky, četla si a čekala, zda si to Kubík ještě nerozmyslí během soboty a neděle. Zítra mě čeká velké rozhodování, tak mi/nám držte palečky.

Dávám ale nyní obrovsky za pravdu paní Ingeborg Stadelmann, která ve své knize Zdravé těhotenství, přirozený porod píše, že nic není, jak to naplánujete, a nevyjde tak, jak si myslíte, že to bude. Každé miminko, každá maminka a každé těhotenství je jiné a plány můžou být téměř neprůstřelné (podobně, jak jsem si to plánovala já, měla jsem i několikero jištění svého plánu) a stejně to nakonec může dopadnout úplně jinak.

Mějte se hezky a příští týden snad už budu psát článek a vedle bude spinkat Kubík.

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 42. týden těhotenství a přenáší.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist