Těhulka LIVE! Nemůžu se na tebe, Nicolko, vynadívat!

Jsi tak křehoučká, drobounká a tak krásná! Pořád si musím opakovat, že jsi skutečně moje. Nemůžu se pořád nabažit toho, že tě skutečně držím v náručí!

Tebe, kterou jsem ještě před pár dny hýčkala pod dlaní, tebe, schovanou v bříšku, toho záhadného a od samého začátku zbožňovaného tvorečka, kterého jsme sedm měsíců sledovali s doktorem na ultrazvuku. Ano, tebe, to, voňavé, maličké miminko, na které se nemůžu vynadívat!

Jsi moje!

Jsem moc ráda, že sestřičky byly tak hodné, že mi tě hned po narození přiložily na prsa, že jsme si ty první chviličky mohly prožít spolu. Bylo to neuvěřitelné! Doširoka jsi otevřela oči a podívala ses na mě pohledem, na který nikdy nezapomenu. V tu chvíli jsme obě věděly, že k sobě patříme. Ten pocit se nedá přirovnat k ničemu na světě. Nic krásnějšího jsem nikdy nezažila. Děkuji ti, ty můj drobečku!

Aspoň olíznout

Jsem ráda, že jsem měla jen epidurál, že jsem to všechno prožila. Měla jsem skvělého anesteziologa, cítila jsem se naprosto bezpečně. Bylo fajn, že mi tě, ty moje holčičko, přinesli i na JIPku, prý, aby sis aspoň olízla bradavku. Po císaři se kojení rozbíhá trochu pomaleji, ale tohle nám oběma moc pomohlo. Už ve čtvrtek jsem tě měla u sebe celý den a od neděle už napořád. I v noci.

Učíme se kojit

Jako bys věděla, jak jsem utahaná, skoro pořád spinkáš, jsi zlatíčko. Až mě to zase trochu znervózňuje, že tě někdy musím na kojení budit. Taky jsme měli prima kurzy, kojící a koupací. Za oba jsem moc ráda, hned jsem poznala, jaké dělám chyby. V kojení jsem se už ale zlepšila, že ano, holčičko moje? A při koupání taky – ukazovali nám hlavně, jak ošetřit pupíček, ten máš pěkný, a také jak dát pozor na záhyby, aby ti nemokvala kůžička. Asi jsem ti moc důkladně myla zadeček, máš ho trochu opruzený, tak tě pro jistotu dali do inkubátoru. Prý jen na chvilku. A mýt tě mám jen vodou.

Domů už dnes!

Domů jsme měly jít už včera, ale protože jsi nepřibrala – ale ani neztratila na váze, to klepu, zůstáváme zde o den déle. Paní doktorka chce mít jistotu, že je vše v pořádku. Když ano, půjdeme dnes domů. Tam si nastolíme svůj režim a začne obyčejný život. Vlastně ne. Tys mi ho, děvenko moje, jednou provždy obarvila jako správná holčička narůžovo. Dny s tebou už nikdy nebudou obyčejné. Jak já se na to těšila!

Děkuji za podporu

Chtěla bych upřímně poděkovat za všechny esemesky, maily, telefonáty – hrozně moc mi vaše podpora pomohla! A také všem, kteří se o nás starají tady v porodnici ÚPMD v Praze Podolí.

Zítra Gábinku čeká:

Možná už první den doma. Jak to všechno zvládne?

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

Dopřejte svému drobečkovi pohodlí v židličce Fábula. Může v ní svačit, hrát si nebo jen tak sedět a pozorovat okolí. Rodiče určitě ocení její variabilitu a praktičnost.

10.6.2011 9:39 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist