Těhulka LIVE: Nicolko, dostala jsem od tebe první dárek, děkuji

Nicolko, děkuji ti za první dárek…ale popořadě.

Nejdřív vám musím říci, jak mě to moje miminko pořád něco učí:

Holčičko moje, když jsem tě čekala, myslela jsem, že porodem všechno končí. Jenže ono tím naopak všechno začíná. A já se pořád učím.  Mámou se člověk nestane hned. A každou chybou a zkušeností se posouvá dál. Asi to jinak nejde.

Někdy fakt nevím…

Třeba předevčírem. Pořád poslouchám paní doktorku, že kojit jen deset minut a dost. Před čtrnácti dny to určitě stačilo, ale teď si nejsem jistá. Holčička se přes den začala budit po dvou hodinách a já myslím, že hlady.  Tak jsem ji zase nakojila a jak to dopadlo? Do dalšího kojení jsem ji držela v náručí, protože se asi přejedla a trápily ji prdíky. A protože už to bylo docela v pohodě, přestala jsem jí dávat i kapičky na prdíky, které opravdu zabírají, takže jsme probrečely skoro celý den. Dnes už je to lepší.

První Ježíšek

Možná i proto, že je unavená po včerejším večírku. Byly jsme u dědy, měly jsme tam prvního Ježíška. Nicolka dostala krásnou mikinku a tepláčky na půl roku, takže v tom už poleze. Já si taky užila, pěkně jsem se napráskla, měla jsem svíčkovou se čtyřmi, cukroví a k večeři párky. Měla jsem pak spoustu mlíka a Nicolka pěkné hody. Na návštěvě byla moc hodná, fascinoval ji blikající stromeček, to se nemohla vynadívat a taky tam hezkly spinkala. Asi je to tím, že tam mají chladněji než u nás doma, kde je přetopeno.

Další chyba

A pak jsem udělala další chybu. Místo toho, abych dodržela režim a holčička byla v sedm v postýlce, přijeli jsme domů v půl deváté, a jak jsem ji přenášela ze sedačky do postýlky, vzbudila se a dala mi pěkně najevo, že takhle teda ne.  Ještě dlouho pak nemohla zabrat a to už opravdu spí v noci krásně. Budí se spolehlivě až po čtyřech hodinách.

Dárek od Nicolky

Tak a teď o tom dárku od mojí holčičky: poprvé se na mě usmála! Bylo to úžasné, nad všechny dárky světa! Doslova jsem se vznášela. Holčička mě obdarovala při přebalování, to spolu vždycky trochu blbneme, nechám ji chvilku vyvětrat prdýlku, mrskala si nožkama a přitom se usmála. Nádhera.

Milé spolumaminky, proto i já vám přeji, ať máte těchto nádherných dárků, úsměvů od vašich mrňousků, každý den plnou náruč. A moc vám děkuji za všechny krásné dopisy, které mi posíláte. Jste prima. Krásné Vánoce!

Vaše Gábina a Nicolka

A příště?

To se potkáme už naposled.

10.6.2011 9:44 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist