Těhulka LIVE! Petra 4 týdny po porodu: Rychlý porod mám v genech

Vzpomínky na oba moje porody jsou stále živé a úžasné – jak z porodu Jojíka, tak z porodu Domči. Zjistila jsem, že tento „dar“ mám asi v genech. Stejně jako kamarádka, se kterou zažila moje holčička svou první party.

Johanka byla na své první „kinder party“ v životě. Kamarádčina holčička slavila páté narozeniny a tak jsme byly taky pozvány na oslavu a grilování. Malá z toho nic moc samozřejmě neměla, ale celou dobu si hověla v kočárku úplně spokojeně. Vlastně ochutnala i narozeninový dort i grilované masíčko. Jak to? No přece v mém mlíku. Myslím, že jí to moc chutnalo!

Porody za hubičku

Na party byla i známá, co má za čtrnáct dní rodit, a tak jsme samozřejmě probíraly porod a vše kolem něj. Zase jsem vzpomínala na ten den a noc, kdy se narodila Johanka. Na cestu z pardubické porodnice do Prahy, na krásný a rychlý porod, na ten skvělý pocit, když jsem držela Jojíka poprvé v náručí.

Došlo i na vzpomínky, jak se narodil Dominik. Má taky syna ve věku Domči, ale mezi tím ještě jednu čtyřletou holčičku. Měla taky vždy rychlé porody, takže jsme si pěkně notovaly. Je trochu zvláštní, když si uvědomím, že už je to deset let, co se Dom narodil a já si ten okamžik a hlavně pocity pamatuji naprosto přesně a detailně dodnes.

S mámou bych neměnila

Když se Jojík narodil, byla u nás několik dní moje maminka a krom jiného jsme samozřejmě rozebíraly i porody, srovnávaly jsme, jak jsem se narodila já a jak se narodila Johanka. Asi máme průběh porodu v rodině, protože já se prý narodila stejně jako malá v 1 hodinu a 35 minut ráno a úplně stejně rychle a nekomplikovaně. Ale o něco větší a vlasatější! 🙂

Jen přístup lékařů a sester byl naprosto odlišný a já jsem jen ráda, že ta doba je už pryč.

Umí si hrát

Dneska si poprvé malá vědomě hrála! Nad lehátko jsem jí připevnila hrazdičku s plyšovými hračkami a bylo to kouzelné. Chvíli na ně jen tak zaujatě koukala, až jí údivem vypadl dudlík z pusy. Pak začala zvedat ručičky a mydlit do zvířátek o sto šest! Žádné náhodné pohyby! Opravdu si hrála a vykuleně pozorovala, co nového se to naučila.

Vaše Petra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist