Těhulka LIVE! Petra 5 dní po porodu: Johanka je Pampalini Mikroušek!

Po prvním dnu doma můžu říct, že Johanka je opravdu poklad. V porodnici byla hodňoučká a tak jsem se trochu bála, aby se to cestou domů neotočilo, ale úplně zbytečně. Krásně papá, spinká, skoro vůbec nebrečí a když se jí nechce spát, tak prostě kouká těma svýma velkýma kukadlama na svět. A už v porodnici dostala několik přezdívek.

Vždycky před kojením začne lovit tou svojí hubičkou okolo sebe a hledat bradavky. Když jsem ji poprvé viděla, jak legračně loví a mlaská, napadlo mě okamžitě „lovec motýlů Pampalíni“! A pak na návštěvu přišla kamarádka, a když viděla malou rozbalenou a nahatou, vyhrkla ze sebe: „Ježiši, to je ale mikrouš!“ Takže jí od té doby ještě říkám Mikroušek!

Hrdý a milující otec

No a tatínek je nadšený. Jak na něm během těhotenství nebylo nijak moc znát, že by se na miminko těšil, první den doma nedělal nic jiného, než že se chodil na Johanku dívat a rozplýval se nad ní nebo si k ní rovnou lehl a dokola opakoval sladká slovíčka a muchlal jí ručičku. Pohled na ně byl prostě kouzelný…

Postýlka moje zlatá

Snad nejvíc ze všeho jsem se v porodnici těšila na svoji vlastní postel. Ne že by ta nemocniční byla až tak špatná, ale žádná hitparáda to taky nebyla. Zlatá moje měkkoučká postýlka. A ten klid a pohoda. Nebrečí žádná miminka, odsávačky nejedou o sto šest a hlavně, nikdo nás nebudí v půl šesté ráno! Ale to jsou tak všechna negativa, která můžu porodnici vytknout…:o)

Už od příjmu byli všichni strašně milí a hodní, ochotní kdykoli pomoci a poradit a já měla opravdu dobrý pocit, že jsem v těch nejlepších rukou. Před odchodem z porodnice jsme je ještě zastavili za panem doktorem Kroftou poděkovat za všechno, co pro nás dělal. Takže ještě jednou oficiálně: díky, díky, díky!

Včeličky a jim podobné radosti

Jinak máme za sebou první vyšetření zraku a sluchu, odběry krve z patičky a taky první očkování. Ani mě neminula jedna trochu bolestivá injekce, protože Johanka se rozhodla, že toho chce po tatínkovi zdědit co nejvíc, včetně Rh faktoru – tedy jeho pozitivní a ne můj negativní. Pro ni ani pro mě to v současné době není žádné riziko. Kdybychom ale opravdu naplánovali ještě jedno miminko, bez protilátek, které mi píchli, by to opravdu problém být mohl…

Vaše ex-těhulka

Petra

Ohlasy z Facebooku:

Tohle vše, miminko a vše kolem něj, je něco nepopsatelně nádherného v životě lidském…

Súhlasím. A keď to máte ešte všetko 2x, tak je to ešte krásnejšie 🙂

Gratuluji! Johanka je kouzelná!

Spolu se šťastnou maminkou Petrou děkujeme za krásné gratulace našim čtenářům na Facebooku. Budeme rádi, když se rodina fanoušků Babywebu bude na Facebooku i nadále rozrůstat. Přidejte se.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist