Těhulka LIVE! Petra 5 týdnů po porodu: Nejsladší družička

A byla svatba! Pro Johanku to byla premiéra a pro Sváťu jakbysmet. Zakoupili jsme oběma slavnostní šaty a malá si je neváhala vzápětí náležitě „pokřtít“. No co, je to naše minimimi. Hlavně že krásně přibírá a je zdravá. Abych nezapomněla, ta svatba nebyla naše.

Johanka i tatínek za sebou mají první svou svatbu v životě. To má tedy Johanka náskok! Oba se na to samozřejmě museli náležitě vyfiknout.

Družička k nakousnutí

Shodou okolností jsem už dlouho okukovala v jednom obchodě krásné šatečky, ale protože byly opravdu slavnostní, nebyla zatím příležitost. Ta na sebe ale nenechala dlouho čekat. Za pár dní nám kamarádi oznámili, že se berou a bylo rozhodnuto. Šaty se prostě musí koupit! Byla v nich naprosto kouzelná a Svatík byl patřičně hrdý tatínek.

Mlíčko sem, mlíčko tam

Samozřejmě, že jí přes všechna opatření vydržely čisté jen chvíli, protože Jojík je malej blindík! Mám pocit, že nepozná, kdy má při kojení dost a vždycky se přejí a pak blinká. Dokonce jsem vypozorovala, že na konci kojení už vyplivuje bradavku, jako by jí vadilo, že z ní pořád něco teče, ale jakmile nemá co dudat, tak se zase vzteká. A tak pořád dokola, dokud jí nedám dudlíka. Pak je spokojená.

Jako když ji do vody hodí

Včera se nám povedl rekord ve spaní. Naposledy se najedla v osm hodin večer a pak měla papat zhruba v jedenáct, ale v deset hodin naprosto tvrdě usnula, tak mi jí bylo líto budit a byla jsem smířená s tím, že usnu a Johanka se vzápětí probudí na jídlo. Ale omyl! Vzbudila se až ve čtyři ráno. Potom si už svůj režim zase držela a jedla hezky pravidelně. Na první pohled je jasně vidět, že krásně přibírá. Má napucané tvářičky a první faldíky na zadečku. Na kontrolu jdeme na konci týdne, tak jsem zvědavá na váhu.

Kyčličky OK

Byly jsme s malou na ortopedii na kontrole kyčlí. Hurá! Jsou v pořádku. Takže žádné široké balení, žádné speciální pomůcky. Byla tam spousta maminek a miminek, ale šlo to překvapivě rychle. Další kontrolu máme za tři měsíce, tak jen doufám, že se nic nezmění.

Vaše Petra

Chceš i ty dostávat zdarma do svého e-mailu každý týden podrobný popis a názornou ilustraci, co se děje ve tvém bříšku a k tomu spousty praktických informací týkající se aktuálního týdne tvého vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist