Těhulka LIVE! Petra v 19. týdnu: Jsem „netěhulka“

Připadám si tak nějak netěhotně! Ze všech stran stále dokola slyším, jak nemám žádné bříško a jak jsem strašně hubená. Já ale vím svoje. Můj sotva viditelný, milovaný „špíček“ o sobě totiž dává pěkně důrazně vědět.

Nic naplat, jsem těhulka

Poprvé jsem si na chvilku připadala jako správná těhule až v ateliéru, když jsem uviděla svoje fotky. Ze začátku mi přišlo, že to co mám, není žádné bříško, ale spíš pěknej „špek“. Je pravda, že jsem na začátku těhotenství shodila asi dvě kila, ale už je mám zase zpátky a nijak zvlášť hubená rozhodně nejsem. Že jsem vlastně už v pátém měsíci, tedy ve druhém trimestru, to mi stejně pořád ještě nedochází.

Vážně tam je

Bříško-nebříško, těhule-netěhule, o tom, že ve mně roste človíček, už nemůže být pochyb. Začalo to jako jemné šimrání, takové lehké a skoro neznatelné, ale pak už najednou pořádné „ťuk-ťuk“ a já skákala radostí. Konečně opravdu cítím, jak se miminko hýbe! Nejvíc o sobě dává vědět, když se natáhnu a nic nedělám. Jako by se dožadovalo mého pohybu. Zatím to cítím jenom já zevnitř, ale snad už to, doufám, nebude dlouho trvat a to krásné okopávání ucítí i Sváťa. Teda až se mi vrátí domů…

Jsme „úplně samy“

Připadám si doma hrozně opuštěně. Sváťa je pracovně už skoro měsíc na horách a domů se mi vrací vždy jen na otočku na jeden den a teď je tam s ním i náš Domča. Myslela jsem, že si to doma pěkně užiju, žádné povinnosti ani starosti, že budu lenošit a odpočívat, ale… Všechno tu na mě padá a to, že se rozbrečím i u reklamy v televizi, je taky novinka. A to nemluvím o zprávách nebo romantických filmech. Ach jo, to jsou ty hormony…

Jsem nová – hormonová

Taky jsem se přistihla, že zapomínám a „hloupnu“. Pracovně jsem to nazvala těhotenskou demencí. To, že zamknu auto a pak se k němu ještě dvakrát vrátím ho zkontrolovat, není ještě zas až tak hrozný. To, že jdu do obchodu třeba jenom pro sůl, která mi došla a vrátím se s plnou taškou nákupu a jen ta sůl tam není, tak to se mi stávalo i před těhotenstvím. Ale že jsem schopná třikrát za den nakrmit rybičky a večer přemýšlet, kdy jsem jim dala naposledy, klíče od bytu uložit v lednici a pak je půl dne hledat, tak to už je i na mě moc. Jediné co mě uklidňuje je, že v tom, alespoň doufám, nejsem sama! Nebo se pletu?

Dneska jsem si procházela stará alba, když se narodil Domča. Vzpomínala jsem na období, kdy mi ještě rostl v bříšku a nemůžu si pomoct, zkrátka si nevybavuji, že bych byla taková citlivka jako teď nebo tak „blbla“. Možná jsem byla tenkrát opravdu mladá a nic si nepřipouštěla (ne že bych si teď připadala staře) nebo je každé těhotenství úplně jiné a u mě to platí na sto procent. V každém případě, ač jsem skoro neustále ve stresu, jestli je mimi v pořádku, snažím se si tohle krásné období užívat… Petřin devítiletý syn Dominik

Máte-li pro Petru první zvídavé otázky nebo se s ní chcete o cokoliv podělit, napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Zase jsem tě viděla

Taky jsem se nemohla dočkat tohoto týdne, protože jsem v úterý ráno měla poslední poradnu u své obvodní gynekoložky a hned po obědě vstupní vyšetření v ÚPMD v Praze – Podolí u mého nového ošetřujícího lékaře, MUDr. Ladislava Krofty, CSc.

Myslela jsem, že budu třeba alespoň trochu nervózní nebo nesvá, ale přišlo mi, jako bychom se znali už dávno. Je to ohromný sympaťák a hned zkontroloval, jestli miminko pěkně roste a je v pořádku. Všechno zatím je, jak má být (ve zprávě stojí, že miminko je „eutrofické“ – to je ono), pěkně jsme ho pomocí ultrazvuku přeměřili, já v rychlosti přepočítala prstíky…

Už se nemůžu dočkat příštího týdne, kdy půjdeme na velký ultrazvuk zkontrolovat všechno pěkně podrobně!

Přesto si z vyšetření odnáším i smíšené pocity.

Miminku kříží cestu myom

Pan doktor Krofta mi tak trochu vyrazil dech. Nelíbí se mu poloha myomu a prý není jisté, že budu moci rodit normálně. Ve zprávě z ultrazvuku se píše:

  • Akce srdeční: pravidelná
  • Poloha: podélná hlavičkou
  • Uložení placenty: přední stěna
  • Plodová voda: normální množství
  • V oblasti děložního istmu vpravo se zobrazuje myomatózní uzel velikosti 78x54x37mm

A to je ten problém… I když miminko dobře prospívá a nic mu nechybí, budu možná muset kvůli poloze myomu na císařský řez… Je to pro mě novinka a vyrovnávám se s ní těžko. Tak moc bych si přála normální porod.

Dnes (ve čtvrtek 18. února) je délka mého těhotenství přesně 19+3 a termín porodu mám od pana doktora Krofty potvrzen na 12. července.

Tak mi, prosím, držte palce, ať všechno dobře dopadne.

Vaše „těhulka“ Petra

Máte-li pro Petru první zvídavé otázky nebo se s ní chcete o cokoliv podělit, napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Na co se můžete těšit příští čtvrtek? Na výsledky ze 3D ultrazvuku se zaměřením na odhalení vývojových vad plodu, na aktuální obrázky, spoustu zajímavých těhulkovských postřehů a mnohem, mnohem víc!

A jak vypadá miminko v 19. týdnu? Podívejte se!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist