Těhulka LIVE! Petra ve 21. týdnu: Nemám co na sebe

Tak už jsem opravdu těhulka. Bříško pěkně roste. Neustále si připadám jako bych měla jít do divadla, protože prostě vážně „nemám co na sebe“… Jednu věc naštěstí ale už mám. Jméno pro naši holčičku.

Máte-li pro Petru zvídavé otázky nebo se s ní chcete o cokoliv podělit, napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

I kdybych bříško chtěla schovat, už by to nešlo. Nastal vážný problém: co na sebe. Z těch spousty kalhot, co teď zbytečně visí ve skříni, už oblíknu jen dvoje a to u toho musím hodně poskakovat. Žádné extra pohodlí to není, ale nahá přece chodit nemůžu. Je na čase vyrazit na nákupy…

Těhotenství je pěkný byznys

S hrůzou jsem zjistila, že těhotenství je pro obchodníky velký „business“. Přijde mi nehorázné, že těhotenské kalhoty jsou dvakrát dražší než ty běžné. Asi mi nezbude než na tuto hru přistoupit, něco přece nosit musím, i když je to jen na chvíli. No jo, to by ale muselo být z čeho vybírat. To mají snad všechny těhulky povinně vypadat jako velryby?

Trička a svetříky neřeším, těch se dá koupit všude spousta, protože současná móda je stejně tak trochu těhotenská. Ale kalhoty? Když nechcete vypadat jako krteček s laclem, ale sháníte něco pěkného a nositelného, jako byste hledaly jehlu v kupce sena. Katastrofa! Řekla jsem si, že to vyřeší sukně. Ale má to zase háček: Všechny punčocháče mě přes bříško škrtí a sehnat teplejší pohodlné punčochy za rozumnou cenu je nadlidský úkol. Narazila jsem na jedny přímo těhotenské, nechtějte ale vědět za kolik. Pořídila bych za to pomalu polovinu oblečení pro narozené miminko. Ach jo, nezbývá mi než čekat na objednané kalhoty od kamarádky z Anglie anebo se modlit, aby už přišlo jaro, teplíčko a šatičky…

Jsme v neuvěřitelné polovině

Jinak se cítím skvěle. Beruška si mě vesele okopává a já se stále častěji přistihuji, jak si nevědomky hladím bříško. Taky mi víc a víc dochází, jak se všechno blíží a že za chvíli budeme mít toho našeho drobečka v náručí. A proto se v obchodech víc než nad těhotenskou módou rozplývám nad holčičími pidi oblečky.

Na kočárek nebo postýlku je, myslím, ještě dost času, ale přiznávám, že jsem se neudržela a pár věciček už koupila. Odolat prostě nešlo. S čistým svědomím oznamuji, že teď, když máme prakticky holčičku potvrzenou, se do toho vrhám přímo po hlavě.

Pidi ponožtičky a další ťuťu ňuňu věcičky

S kamarádkou jsme vyrazily do jednoho krásného obchůdku a já jen vybírala a vybírala a nosila k pokladně a byla jsem celá naměkko, jak jsou všechny ty věcičky krásné a malinkaté! To snad ani není možné, že byl Domča někdy taky takhle malinký. Nejvíc mě dostaly pidi ponožky jak na panenku.

Ale nebojte, neutrácela jsem jak smyslů zbavená. Doma jsem si poctivě udělala seznam, co vše bude na miminko potřeba pořídit, a snažím se ho s většími či menšími úspěchy dodržovat.

Sním o tobě

Představuji si, jak bude naše holčička asi vypadat. Malinká, krásná, voňavá a určitě bude mít dlouhé černé vlásky! Domča byl největší vlasatec v porodnici a všichni si ho chodili prohlížet. Když se narodil, měl tmavé vlasy, pak se mu změnily do zrz a teď je blonďák. Já jako miminko byla to samé v bledě modrém… Tak uvidíme, co naše Johanka.

Jméno jsme vybrali společně. Tedy já sepsala dlooouhý seznam a Sváťa pak řekl Leontýnka nebo Johanka. Tak asi budeme mít Johanku. …

Zrcadlo, zrcadlo, řekni…

Hodně a často se pozoruji v zrcadle. Moje tělo se už asi s dávkou těhotenských hormonů vyrovnalo, protože se mi zlepšily vlasy a hlavně už nejsem jako puberťák, pleť mám zase krásně čistou. Začínám se sama sobě líbit.

Zajímalo by mě, kolik jsem přibrala, teď už totiž o žádném nechutenství nebo úbytku váhy nemůže být ani řeč. Když jsem čekala Dominika, za celé těhotenství jsem přibrala standardních dvanáct a půl kila. Váha šla nahoru od samého začátku a bříško bylo dobře vidět už od druhého měsíce. Teď to bylo jiné, malá si dávala načas a teprve poslední dny začíná brášku dohánět.

Sváťa je taky v tom

Je legrace, jak se mnou občas „těhotní“ i Sváťa. Bříško mu neroste, to ne, ale poslední dobou někdy zapomíná jako já (já teda podstatně častěji) a ujídá mi moje „těhotenské mňamky“. (Statečně si je bráním a občas i schovávám.) Dokonce mu bylo asi tři dny špatně a já se smála, že po mně přebral štafetu. Tu mi ale zase vrátil, jemu je už dobře a já mám ranní nevolnosti zpět!

Příští týden budeme všichni společně na horách, tak jsem zvědavá, jak se to jeho těhotnění bude vyvíjet. Lyžovat ani jezdit na snowboardu už nebudu, ale čekají mě krásné procházky na čerstvém vzduchu a hlavně – rodina pohromadě. Už se těším…

Vaše „těhulka“ Petra

Na co se můžete těšit příští čtvrtek? Na to, jaké to je nebýt schopna normálně sportovat, jak těhulkám prospívají dlouhé procházky na čerstvém vzduchu a spoustu zajímavých postřehů naší Petry a odborných rad. starosti s těhotenským oblečením, na rostoucí bříško, na příhody s těhotným tatínkem a na mnohem, mnohem víc!

Máte-li pro Petru zvídavé otázky nebo se s ní chcete o cokoliv podělit, napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 4. března) je délka Petřina těhotenství přesně 21+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 21. týdnu? Podívejte se!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist