Těhulka LIVE! Petra ve 35. týdnu: Neuvěřitelná lhostejnost

Sekla jsem sebou u bazénu jak dlouhá tak široká přímo na pupík! A věřte nebo ne, nikdo nehnul ani brvou, natož prstem! Nemohla jsem se nejdřív vzpamatovat strachy o malou a pak z toho, jak jsou lidé lhostejní.

Díky vodě

Konečně vylezlo sluníčko, tak jsme s kluky vyrazili za vodními radovánkami. Nikdy bych nevěřila, jak mi obyčejné plavání může ulevit od těch věčných bolestí zad. No, ono se tomu „plavání“ nedalo úplně říkat, spíš takové příjemné pohupování ve vodě. Byla jsem hrozně zvědavá, jaké to bude ve vodě s tak velikým bříškem. Nikdy jsem to nezažila, s Domem jsem v těhotenství ze zdravotních důvodů plavat nebyla. A premiéra byla moc fajn. Ve vodě jsem se vždycky musela za něco nebo někoho ukotvit, protože moje tělo si dělalo, co chtělo a břicho mě neustále nadnášelo, až mi koukal z vody zadek. No legrace.

A co vy a plavání nebo jiné aktivity v těhotenství? Do kdy jste co zvládaly a co vám dělalo dobře?

Prsa všude

A legrace byla nejdřív i s výběrem modelu k vodě. Nejdřív mě příjemně překvapilo, že se ještě vejdu do svých běžných dvoudílných plavek, ale byl to jen první dojem. Moc pohodlné to nebylo. Buď mi lezla prsa ze strany nebo zepředu, takže místo relaxace by to byl spíš nekonečný boj s poprsím.

Naštěstí jsem doma objevila jedny starší plavky, které mi padly jak ulité, a bylo po problému. Zajeli jsme si všichni do aquaparku a užívali si slunné odpoledne. Kluci brázdili tobogány a klouzačky a vůbec všechny možné atrakce. Ani já jsem nechtěla zůstat stranou, a doplatila jsem na to, měla jsem nehodu!

Gentlemeni, kde jste?

A vyděsila mě až až! Moji chlapi byli zrovna bůhvíkde. Na jedné atrakci jsem brnkla o natažený provaz a rozplácla jsem se jak dlouhá tak široká. A samozřejmě rovnou na břicho. Stihla jsem pod sebe dát ještě ruce, ale i tak jsem dopadla částečně přímo na bříško. Hlavně chránit holčičku.

Věřili byste, že to nikoho kolem absolutně nezajímalo a všichni dělali, že nic nevidí? Měla jsem pocit, že kdybych tam přímo na trávě porodila, ještě tím budu lidi kolem obtěžovat!

Takže můj šok byl rovnou dvojnásobný. Nejen strach o moji princeznu, ale i ta všeobecná lhostejnost. Že vás dneska v metru nikdo nepustí sednout a všichni dělají, že jste neviditelná, s tím jsem nějak smířená a vlastně mě to už ani nepřekvapuje. Taky proto se hromadné dopravě vyhýbám, jak můžu. Ale tohle mě vážně dostalo!

A co vy? Jaké máte zkušenosti s ohleduplností okolí k vám jako těhulce? Setkala jste se také s podobným odstrašujícím případem?

Moje vina

Samozřejmě jsem se rozbrečela. A malá se z toho leknutí chudinka ani nehnula. A že je jinak pěkný číslo. Strašně jsem se bála, abych jí nějak neublížila. V duchu jsem si vyčítala, že jsem neopatrná a všechno je jen moje vina. Zvláštní je, že mě ani nenapadlo jet k doktorovi, jen jsem si hladila pupík a pořád dokola jsem si v duchu opakovala, ať už se pohne a všechno je v pořádku. A bylo.

Úleva, zase si bublá…

Když jsem se trochu uklidnila, začala i malá v bříšku „bublat“ a za deset minut už jsem cítila, jak se krásně vrtí a protahuje. Vlastně kdybych neměla na druhý den naplánovanou poradnu u pana doktora, určitě bych pro klid duše na tu pohotovost vyrazila. Noc jsem ale probděla, asi jsem z toho leknutí měla smysly pěkně zostřené, jestli je všechno opravdu v pořádku.

Také jste se někdy bála o miminko v bříšku, jestli se nepřestalo hýbat? Jak jste to prožívala? Povídejte si o tom v diskusním fóru.

U doktora v pohodě

Pan doktor mě uklidnil. Johanka je v naprostém pořádku, má se krásně k světu a nic jí nechybí. Musím prostě dávat větší pozor, být víc v klidu a hodně odpočívat. Vždyť už nám zbývá jen pár týdnů. Ještě pořád jsem se nedozvěděla, jestli nám ten příchod na svět půjde přirozenou cestou nebo císařským řezem. Stále stejná písnička: možná ano, možná ne, uvidíme. Ani vyfotit jsme se nezvládli. Johanka se rozhodla, že se tentokrát prostě neukáže, a otočila se k nám zády. Tak snad příště. Daleko důležitější než nějaký snímek je pro mě ale to, že se jí daří dobře, má dostatek plodové vody a srdíčko jako zvon.

Hurá na mateřskou!

Musím se vám pochlubit, nastoupila jsem už na pravou a nefalšovanou mateřskou dovolenou. Žádné rizikové těhotenství, už jsem zase i papírově matka na plný úvazek. Mateřská dovolená a plný úvazek, nezní to dohromady trochu uhozeně? Už jste si někdy na mateřské připadaly jako na dovolené? :o)

Vaše Petra

Jak prožíváš své těhotenství ty? Napiš Petře o svých zkušenostech s lidskou lhostejností nebo třeba o tom, jak jsi někdy měla strach o miminko.

Nebo se chceš se Petry na něco zeptat nebo se s ní o něco podělit? Napiš jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 10. června) je délka Petřina těhotenství přesně 35+3 a termín porodu má už 12. července.

A jak vypadá miminko ve 35. týdnu? Podívejte se!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist