TĚHULKA LIVE! v 16. týdnu: Nechci být sama, přiznává Gábina

Za chvilku budu v pátém měsíci, tak už se moc těším na bříško. No, zatím vypadám jak po svíčkové se šesti. Asi je to tím, že mám navíc pořád jen dvě kila. To je v pohodě, jen nedokážu být sama…

Už jsem vyrazila v nových těhotenských kalhotách. Cítila jsem jako opravdová mamina. Taky už s Ríšou koukáme po ochodech s dětským oblečením a kočárky, ale z pověrčivosti ještě nic nenakupujeme. Ale s Nikolkou si už o tom vyprávím. Tak se bude jmenovat naše holčička, bude-li to holčička. Aspoň si to doktor myslí. Holčičku si moc přejeme, ale i když to bude Filípek, bude to fajn. Hlavně, aby to mrňátko bylo v pořádku.

Foto: Ateliér www.fotoprome.cz

Začínám vařit

Už jsem nejen budoucí máma, ale i budoucí kuchařka a hospodyňka. Baví mě nakupovat věci do domácnosti, o víkendu jsme vybavovali kuchyň. A taky jsem to všechno vyzkoušela. Uvařila jsem svůj první guláš. Ríša mi ho pochválil. Jen by mohl být příště víc okořeněný, ale soukal ho do sebe statečně.

Taky jsem si nakoupila surfinky na balkon a jednu túji, to abych se za ni mohla schovat, když se budu opalovat. Na to ale zatím nemám čas. Z práce chodím až večer a o víkendech zařizujeme nebo vyrážíme na kola. V neděli jsme sice ujeli jen deset kilometrů, ale zato jsme objevili několik hospůdek.

Nesnáším samotu

Když jsem s Ríšou, je všechno fajn, ale příští víkend bude sloužit, a to mě fakt nebaví. Těžce snáším samotu. Najednou mám dojem, že jsem na všechno – já vím, že zatím vlastně není na co – sama. Musím držet na uzdě své nálady, hlavně svou plačtivost, protože vím, že na to manžel není zvědavý. Všechno dobře vím, ale někdy je to fakt těžké vyznat se sama v sobě. To moje tělo i hlava si občas dělají, co chtějí.

Šílím po smaženém

Už nemám chutě na kyselé, ale jsem blázen do všeho, co je smažené, hranolky, křidýlka, no prostě samé nezdravé věci. Utloukla bych se po nich. A každé ráno musím začít něčím sladkým. Pořád je mi špatně. Tak se snažím soustředit na to pěkné. Už jsem si koupila krém proti striím, každý večer se natírám. Vlastně natírám i Nikolku, beru to přes břicho. A přitom jí povídám…

Vyšetření

Mám trochu nervy z toho, že mě za čtrnáct dní čekají další, snad už poslední testy. Ještě že ten mezičas proložím dovolenou. Snad přijdu na jiné myšlenky. Zatím mě všude dohánějí. Hlavně když jsem sama. Doma, v autě, a tak. Snažím se ale hned zaplašit a přemýšlet, třeba nad tím, kam všude se v Andalusii podíváme. Hrozně moc se těším. Taky to bude asi poslední dovolená ve dvou.

Jo a taky jsem se fotila. Překvapilo mě, jak to bylo náročné. Takhle stůjte, takhle už ne, moc se smějete – to už mi nikdo dlouho nikdo neřekl, vystrčte bříško – jo, to já ráda, ruka dozadu, ne ta druhá, a pořád dokola. Prý ten výsledek stojí za to. To už ale nedokážu posoudit já.

Foto: Ateliér www.fotoprome.cz

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese:

tehulka@babyweb.cz

Příští čtvrtek:

Dozvíte se, jak Gábina zvládla cestu letadlem, jestli i v Andalusii ji přepodávají nálady a jestli pořád shání smažené hranolky. Také se nám ve videorozhovoru svěří, zda už jí ranní nevolnosti aspoň trochu opouštějí. A jestli i na dovolené jezdila na kole.

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

Dopřejte svému drobečkovi pohodlí v židličce Fábula. Může v ní svačit, hrát si nebo jen tak sedět a pozorovat okolí. Rodiče určitě ocení její variabilitu a praktičnost.

10.6.2011 9:29 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist