TĚHULKA LIVE ve 22. týdnu: Začínám myslet na porod, přiznává Gábina

Já vím, je to ještě brzo, ale nemůžu si pomoci. Prostě na ten porod myslím a přiznávám se, že cítím trochu strach. Jakmile mě tyto myšlenky poprvé přepadly, chtěla jsem se přihlásit do předporodního kurzu, abych se naučila správně dýchat, a taky do kurzu kojení. Pak jsem ale sama sebe napomenula – klid! Za prvé je ještě dost času, a pak si také myslím, že je lepší nechat věci volně plynout. Kojení snad zvládnu, vždyť příroda by mi měla napovědět, ne? A na porod je ještě dost času. No, asi jsem chytla trochu paniku.

Zvětšuji se v prostoru

Ono je to dané i tím, že Nikolčiny pohyby cítím víc a víc, takže to maminkovství taky víc prožívám. Přibrala jsem další kilčo, takže už mám navrch tři ila, ale mám dojem, že jsem se rozrostla aspoň o deset.

Diskotéka v břiše

Už mám i těhotenskou blůzku, koupila mi ji máma. Jo, jinak mámě se to fakt povedlo. Tedy ten medvídek, kterého koupila Nikolce, vlastně zatím spíš mému bříšku, na které si ho mám přikládat a miminko tak uklidňovat, a že až se narodí, tak ho bude stejná hudba zase uspávat. Tak k tomu můžu říct jen: haha!  Jakmile si večer před usínáním položím hracího medvídka na do té doby klidné bříško, stačí jen pár tónů a …mejdan uvnitř pupíku začíná. Nikču můj uspávací medvídek vždy spolehlivě roztančí. Začne se mrskat, snad opravdu tancuje. Tak nevím, zda ten návod, který medvídkovi přišili k zadečku, přeložili dobře. Třeba si spletli slova uspávací – tancovací.

Erotický štírek

Je to ale vlastně fajn, cítit ty pohyby, nemůžu se toho nabažit. I když večer bych raději spala. Ale jen když není poblíž Ríša, jinak většinou „schytá“ můj stále rostoucí muchlací apetit. Možná to souvisí i s tím, že se nám má narodit štírek, a to je prý nejerotičtější znamení. A to jsem stihla vydrhnout i tu zašlou vanu.

Prarole, haha

Museli jsme tomu ale obětovat kus krásného víkendu. Uklízeli jsme celou sobotu, v neděli jsme s další kamarádkou – těhulí zdravotně trochu pochodovaly, Ríša měl službu a v pondělí jsme hostili obě nastávající babičky a prababičku. Už na svou „praroli“ trénují. Je to fajn, všichni se moc těšíme.

Břicho, nebřicho

Já zatím využívám svého „nebřicha“ a zítra vyklízím půl ložnice. Přijde truhlář, aby nám sestavil miminčí komodku. Aspoň kolem ní všude, dokud to jde, důkladně vysmejčím.  Asi jsem trochu perfekcionistka co se úklidu a vlastně všeho plánování týče. Jsem celá nesvá, když se něco vymkne z mého plánování. Ríša se mi směje, že až se narodí Nikolka, bude v naší rodině zcela jiný plánovač. Tvářím se, že je to blbost, ale vím, že má pravdu.

Ríšovo kolenovrtání

Jo, ten slíbený videorozhovor jsme tentokráte nemohli natočit, protože Ríša měl spoustu „kolenovrtání“. Doufám, že to přehlédne, až bude číst tenhle díl … takhle z legrace říkám tomu, když má hodně operací. Jako ortopéd se fakt nenudí. Takže na rozhovor neměl čas a ani síly, ale slibuji, že vám to příště vynahradíme.

Nakažlivé těhotnění

Asi začínám věřit na čárymáry, protože na mojí svatbě (no asi ne tam, i když, kdo ví…) otěhotněla moje svědkyně, moje nejlepší kamarádka, takže budeme mít miminka od sebe pouhé tři měsíce. Jupí! Stejně jako naše mámy, taky největší kamarádky. To přeci není náhoda!

Končím s posilovnou

Teď se těším na další víkend, kdy zase někam vyrazíme, ale jen pěšky. Na kolo se trochu bojím a na posilovnu, i když mi ji v rozumné míře můj „druhý“ pan doktor dovolil, se necítím. Vlastně ji mám doma. Přijdu z práce, pak žehlení, vaření – fakt se snažím – uklízení, „Ríšování“… No a taky se moc těším na příští úterý, kdy uvidím svoji Nikolku. Mám trochu nervy, přestože to bude sice poslední a jen pro „sichr“ vyšetření, ale i tak. Tak nám, prosím, držte palce.

Příště Gábinu čeká:

Ultrazvukové vyšetření zaměřené na páteř miminka. Co všechno se dozví od „svého“ gynekologa?

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:32 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist