TĚHULKA LIVE! ve 24. týdnu: Manžel si mě rozmazlil, přiznává Gábina

Je to tak, Ríšo, trochu sis mě rozmazlil. Před svatbou si mne málem na rukou nosil a teď mě napomínáš, že do sebe soukám pátou palačinku! Já vím, že to myslíš dobře, že nechceš mít doma kouli, ale já si fakt nemůžu pomoct. V sobotu, když tak hrozně lilo, jsem udělala hromadu palačinek pro dobrou náladu, přiznej aspoň, že se mi povedly, no a pak jsem se od nich nemohla utrhnout.

Necpu se, že ne?

Tvoje poznámka mě docela rozhodila. Vždyť jsem zatím přibrala jen čtyři kila, tak uznej, že se držím. Mám ale dny, kdy si nemůžu pomoc a sním, na co přijdu. A pak taky dny, kdy všechno obrečím, dokonce i televizní reklamu. Vím, že to se mnou mávají těhotenské hormony, že jsem někdy až moc přecitlivělá, všechno bych potřebovala řešit a ty..

Vždyť se snažím

Já vím, to chlapi neradi. Tak mě prosím aspoň trochu pochop. Na miminko se strašně těším, snažím se všechno zvládat, ale ta moje hlava, moje nálady a chutě mě občas zradí.  Celý den se na tebe těším, ty přijdeš a …nemluvíš. Snad jsme si už všechno neřekli? Já vím, že toho máš hodně, že jsi utahaný z práce, ale já si s tebou potřebuji povídat. Neboj, nechci nic řešit, chci ti jen říct, co jsem dělala v práci, kdo mě rozesmál, naštval, potěšil, co všechno jsem přes den slupla, aha, zase jsem u toho jídla…

Tvůj táta

Tak si třeba povídejme o tom, jak prima byl ten uplynulý víkend. Byla jsem ráda, že jsem ho mohla strávit s tvým tátou, který se na miminko těší, dokonce se nezdráhal ptát se na věci, na které se ptají hlavně ženský: jak se cítím, kolik jsem přibrala…hele, nemáš ty to vlastně po tatínkovi?

Můj táta

No a tento víkend zase strávíme s mým tátou. Ten ale úplně zděděčkovatěl: volá mi každý den, jak se cítím, zda jím zdravě, zda nešidím naši holčičku, aha, tak zase vím, po kom to mám já… Taky bych ti ráda řekla, že jsem pochopila, že spoustu věcí prostě vy chlapi řešit fakt nechcete a nebudete.

Spásný babinec

Byla to proto úleva, když jsem se mohla „vypustit“ na pátečním babinci, kde se nás sešlo osm holek v mém věku, a probraly jsme samé důležité věci. Tedy pro nás určitě. Bylo to vlastně zvláštní. Jsem mezi nimi ještě s mojí kamarádkou první těhule. Hostitelka mě cpala domácí jahodovou dření a samými dobrotami jen pro mě a Nikolku přichystanými. A pak se nemám cpát.  Bylo to ale všechno dietní a zdravé. No, někde jsem čekala, že věci jsou buď dobré, nebo zdravé. Tam bylo ale všechno dobré, tak nevím…

Mimčo do roka?

A zase jsme u toho jídla. S holkama jsme zavzpomínaly i na jiné věci, než je plný talíř. Na časy, kdy jsme spolu řádily. Je ale pravda, že pak přiznaly, že by všechny chtěly do roka také mimčo nebo aspoň pupík. Některé si ale nejprve musejí najít partnery. Držím jim palce, jsou to fajn holky. Sehnat ale dobrého partnera, není dnes tak jednoduché.

Hormony pod palačinkami

Aha, úplně bych zapomněla. Ríša mi napsal esemesku, že mi ta upírací palačinková slova dnes večer vynahradí. Už se na něj moc těším a doufám, že ty mé těhotenské nálady zůstanou ještě chvilku skryté pod hromadou těch prokletých palačinek.

Příště Gábinu čeká:

Těhotenský test na cukrovku a ještě den samý den fotografování. Držíme palce.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:32 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist