TĚHULKA LIVE! ve 28. týdnu: Jsem těhotnej, uznává Gabči manžel

Tak, právě jsem se rozhodl. Gabču tento týden nepustím k počítači. K celému projektu o okukování Gabčina bříška jsem přišel jak slepý k houslím, a tak jsem se rozhodl vzít situaci taky někdy do svých rukou. Vždyť sdílení prožitků mezi partnery je během těhotenství moc důležité. Tak se podělím i s vámi.

Kdyby se o tom pořád tolik nemluvilo, řekl bych, že u nás není nic moc nového, že prostě normálně žijeme… No jo, jenže pak se člověk podívá pod vlastní pokličku a zjistí, že se toho mění až dost.

Jsem jen pozorovatel

Projekt Těhulka live! sleduji jen z povzdálí. Když jsem u počítače, na soukromé věci nemám čas. Práce máme na klinice až nad hlavu, je teď bohužel hodně úrazů. V práci o projektu ví jen pár lidí, nemám čas a ani příliš chuť rozmazávat své soukromí. To je tedy paradox, že to píšu zrovna sem. No, stavím se k tomu čelem, jako chlap, řekla by Gabča.

Co je u nás nového?

Tak na rovinu… I když to Gabča nechce přiznat, tedy aspoň mně, je mnohem napjatější než dřív. My chlapi jsme holt citliví, i když třeba ne na první pohled. Snažím se být gentleman a chápavý, abych jí to ještě neztěžoval.

Schází nám čas

Musím přiznat, že větší problém než naše těhotenství, je v poslední době kritický nedostatek času. Chtěli bychom spolu víc být, ale není to vždycky možné. Na fotkách z poslední doby vypadám příliš unaveně, než abych se o ně s Vámi podělil. Proto ta svatební fotka, jen abyste si mně vůbec vybavili.

Často jezdím na služební cesty, jsem pak unavený, a Gabča by si chtěla povídat. Taková klasika, asi si to umíte představit. Ale já taky nejsem nadšený, že nemám tolik času na svoje „holky“, ale ani na kamarády. A ke sportu se taky nějak nemůžu dostat.

Dřív jsme hodně jezdili s Gabčou na kole, navzájem jsme se hecovali. Teď jsme si alespoň dopřáli prodloužený víkend v Harrachově. Místo horolezení jsme si dali pár procházek, Gabča zmrzlinu, já pivko… jo, užili jsme si to. A zjistil jsem, přátelé, jednu věc: jsem taky v tom.

Roste mi i břicho

Jo, jsem prostě těhotnej. Hraju si sice na tvrdýho chlapa, ale ve skutečnosti cítím určitý hormonální disbalanc. A z nedostatku pohybu a kondice pozoruju i to břicho! Sice v něm není žádná Nikolka a možná ho zase brzo shodím, ale je tam!

Chystám se na porod

Pokud mi to práce dovolí, byl bych rád u porodu. Chci podporovat Gabču a hlavně držet malou co nejdřív v náručí. Mám kolem termínu porodu týden dovolenou, tak to snad klapne. Pokud ale bude termín jindy a mně zrovna odvolají, lékařská přísaha bude mít přednost. To je holt život lékařů. Ale na Gabču nepřestanu myslet ani na vteřinu. Po porodu pojede za babičkou do Lanškrouna, bude odpočívat a oblažovat se ženskou společností. Už teď se ale těším, až se mi holky vrátí!

Zvládneme to taky

Je to tak, musíme se naučit rozkládat síly. Času není nazbyt už teď a až se malá narodí, pochybuju, že ho bude najednou víc! Říkám ale: „zvládli to jiní, zvládneme to taky“. Mám kolegy, kteří mají i čtyři děti a jde to. Sice bude záležet na temperamentu miminka a na režimu, který bude vyžadovat, ale to je osud všech čerstvých rodičů. Bude to dobrý!

Jsem na Gabču pyšnej

Jak jste si určitě všichni všimli, přes to, že Gabča čeká holčičku, je čím dál krásnější! Sluší jí to, je vidět, že je v zásadě v pohodě a to, že se na malou opravdu těší, se jí odráží ve tváři. Jsem zkrátka pyšnej manžel a těhotnej otec.

A pak že žádné změny!

„Gabčin“ Richard

Příště Gábinu čeká:

Znovunalezení deníku. S čím se nám asi svěří?

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

 

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

Dopřejte svému drobečkovi pohodlí v židličce Fábula. Může v ní svačit, hrát si nebo jen tak sedět a pozorovat okolí. Rodiče určitě ocení její variabilitu a praktičnost.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist