TĚHULKA LIVE! ve 29. týdnu: Manžel uvidí poprvé miminko! raduje se Gábina

Za pár dnů jdu na ultrazvuk i s Ríšou, takže mu konečně ukážu naše miminko! Nemůžu se dočkat a Ríša taky. I když to nedává tak najevo. Dokonce si kvůli tomu bere volno v práci, a to už je něco. Jinak je v práci pořád, i o víkendech, a já jsem pořád sama. No, ne tak úplně, buď jsem s kamarádkami, nebo s mámou. Ale pořád bez Ríši, což mě docela trápí.

Hodně jsme chodili

Aspoň jsme si spolu užili minulý víkend v Harrachově. Chodili jsme na túry, denně jsme ušli kolem dvaceti kilometrů, svezli jsme se lanovkou, vlezla jsem dokonce i do bazénu a na chvilku i do páry. Byl to skvělý relax.

Špatně spím

Teď prožívám asi nejpříjemnější období, nevolnosti úplně polevily, dokonce i ta nekonečná únava zmizela. Vlastně je to naopak. Začínám mít, právě když vstupuji do sedmého měsíce, problémy se spaním. Nemůžu usnout a i pak špatně spím. A to si denně vyjdu na procházku a i do třetího patra, kde bydlíme, chodím pořád pěšky. Spánek mě přesto trochu opustil.

Listopadová miminka, povídejte si

Máte to taky tak? Pojďte si se mnou povídat o svých potížích i radůstkách na diskusním fóru i vy, těhulky, které čekáte listopadové miminko. Taky by mě zajímalo, jaké máte připravené oblečky do porodnice. Já už teď sháním teplé věci, protože už asi bude pěkná zima. Ostatních věcí už mám ale dost. Schází mi jen vanička. Tu chceme koupit tento týden. Máme už postýlku, kočárek, s tím jsme trochu přispíšili, ale sleva je sleva. S postýlkou si připadám jako blázen. Mám ji v ložnici a pořád na ní utírám prach.

Vedro mi nedělá dobře

Začala jsem zase chodit víc na malou. To asi když mě Nikolka šťouchne do měchýře, hned musím běžet. Bříško mi zase trochu poporostlo, i když vážím pořád stejně. Možná i proto, že opravdu snažím jíst pravidelně a rozumně. Docela mě opustily chutě na sladké, a místo toho jím spoustu ovoce, což je prima. Trápí mě jen ta hrozná vedra. Na sluníčku mi není moc dobře, raději si zalezu do stínu nebo do bytu.

Poslední výlet?

A co mě ještě míň baví, je práce. Nejraději bych si pořád dokola připravovala výbavičku, utírala prach na postýlce, prostě už jsem někde jinde. Máte to taky tak? Ještě mám naplánovaný poslední výlet, vždyť na dovolené jsem byla v květnu a to už je hrozně dávno. Chtěla bych na konci září letět za kamarádkou do Turecka, má čerstvé miminko. Jen nevím, jestli mi to doktor dovolí, budu už na začátku osmého měsíce. Stejně to neuvěřitelně letí.

Příště Gábinu čeká:

Poradna s ultrazvukovým vyšetřením, kam půjde poprvé i s manželem, pak půjde rovnou do fotoateliéru, abychom viděli, jak jí poporostlo bříško.

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:35 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist