Těhulka LIVE! ve 36. týdnu: Doktor mi už počítá dny, přiznává Gábina

„Dávám vám maximálně dva týdny! Pak musí miminko ven,“ slova doktora mi pořád znějí v uších. Výsledek včerejší prohlídky byl jasný: průtok krve zatím dostačující, stejně tak i množství plodové vody, ale víc, než dva týdny už prý nemůžeme čekat.

„Nikolko, drž se, každý den dobrý,“ smlouvám v duchu s holčičkou, sama se sebou, s přírodou…Na pomoc si přivolávám všechno, čemu aspoň trochu věřím. Vím, že jde především o zdraví miminka, všemu se samozřejmě ráda podřídím, ale pořád si počítám dny a za každý jsem moc ráda. Kdyby to vydrželo celé dva týdny, budu tou nešťastnější mámou na světě. Hlavně ať všechno dobře dopadne a holčička bude zdravá.

Porod nebo „císař“?

Ještě jsme včera s „mým“ doktorem řešili, zda bude lepší přirozený porod, který mi vyvolají nebo se rozhodneme pro císařský řez. Já bych se k němu docela přikláněla, abychom nic nenechali náhodě.  Taky jsme se s doktorem bavili, zda při celkové narkóze nebo postačí epidurál. Zatím jsme se k němu oba přiklonili. Chci být aspoň trochu při tom, až bude holčička na světě. Nedovedu si představit, že bych právě takovou chvíli zaspala. Jaký je vás názor?

Spím, jím, čůrám

Naspáno budu mít určitě do zásoby. Mám asi spavou nemoc, protože skutečně pořád spím, a to nejraději přes den. V noci to někdy bývá horší, ale já si prostě nemůžu pomoc.  Kvůli Nikolce ale dodržuji režim, takže si dávám budíka na devátou – jak sladké – posnídám, aby od večera nestrádala, a zase to zalomím. A taky se mi vrátila chuť na sladké. Jsem živa na větrnících a na zmrzlině. Takže můj režim je jasný – jím, spím, čůrám. A to pořád dokola. Docela si to ale užívám. Tuším, že je dobré mít naspáno do zásoby.

Bojím se porodu

Třeba bude Nikolka hodné miminko a nechá mě vyspat. Hrozně se na ni těším, ale jak se to blíží, docela se porodu začínám bát. Ne nějak moc, ale vůbec nevím, co mě čeká. Už mám do porodnice sbaleno, vždyť nevím dne ani hodiny, kdy si mě tam doktor nechá.

Chodím na kontrolu každé dva dny a mezi tím musím ještě sledovat, zda se miminko hýbe. Mám dojem, že je v poslední době nějaké klidnější. Ne, nenechám se nervovat. Jakmile jsem se uklidnila, hlavně díky spánku, srovnal se mi i tlak. Takže žádné nervy.

Nikolka „jede“ na guláš

Nikolka je prima, má svou hýbací hodinu, a to vždy kolem jedenácté večer. A pak také, jakmile se najím teplého jídla. Zrovna včera se po guláši k obědu tak chrula, že mi na břiše vyskočil hrbolek. Asi pěstička nebo patička. Tak ji hladím aspoň přes bříško. Stejně je to zvláštní. Že je ve mně malý, živý tvoreček, který bude jen můj… Já vím, že je vás víc, kdo se na tu mou holčičku třesete. Myslím, že bude i trochu tvoje, milý doktore, který jdeš celou dobu s námi, nakukuješ přírodě pod pokličku a dodáváš mi sílu, že to všechno dobře dopadne. Věřím ti. Jé, už ti zase tykám, ale nemůžu si pomoct. Tak doufám, že mi to bříško ještě nějakou chvilku necháš.

Nashledanou zítra!

Co čeká Gabču příští týden?

Gábina bude mít příště za sebou několik dalších vyšetření. Snad ještě bude „držet“ pohromadě! Držíme ti palce, Gábinko!

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Komentář k obrázku: Popis vývoje plodu matky – týden 35.

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:38 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist