Těhulka LIVE! ve 37. týdnu: Porodila jsem pejska!

To byl divný sen. Zdálo se mi, že jsem porodila pejska. Malého, černého, ani nevím, co bylo dál. Už mi z toho všeho asi trochu „hrabe.“ Určitě je to i tím, že na Nikolku pořád myslím, povídám si s ní. Hrozně se na ni těším, pořád si představuji, jak bude vypadat, komu bude podobná, jak bude veliká, jestli bude mít vlásky… A když na ni chviličku nemyslím, hned mi volá někdo z rodiny nebo z kamarádů, jestli jsem už náhodou neporodila. Všichni jsme už nedočkaví, já ale nejvíc.

Trochu se bojím

Moc se těším, ale taky se trochu bojím – porodu. Vůbec nevím, co mě čeká, a jestli budu rodit „normálně“ nebo císařem. Dneska to vypadalo u doktora dobře.  Monitor byl v pořádku a – klepu to – na ultrazvuku mi dokonce doktor řekl, že kdyby neznal celý vývoj mého těhotenství, ani by neřekl, že mám méně plodové vody. Spokojený byl i s průtokem krve, takže holčička snad netrpí hlady. Na závěr ji pochválil, že prospívá dobře. Radostí jsem z vyšetřovací „kozy“ málem seskočila. Včas jsem si uvědomila, že to asi není nejlepší nápad, zvlášť když mě včera večer nějak podivně pobolívalo břicho. Že by se už holčička hlásila?

Miminko klesá

Nasvědčovalo by tomu i nedělní vyšetření – doktor mě nenechá bez dozoru déle než dva dny. Miminko už má prý hlavičku dost nízko. Tak uvidíme. Zítra se zase jdeme ukázat. Jsem zvědavá, jak budu nakonec rodit, protože tlak se mi úplně zklidnil. Určitě je to tím, že jsem doma a v pohodě, takže možná ani nebude důvod k „císaři“. Nechám to na přírodě, ona určitě nejlíp ví, jak to má být.

S Nikolkou si už hraji

Raději si „hraji“ s Nikolkou: pozoruji, jak se hýbe, někdy je to úplné vlnobití. Pořád ale nedokážu odhadnout, zda je ten záhadný hrbolek pěstička, patička nebo hlavička. Tak si spolu hrajeme na schovávanou.  Jinak si myslím, že to bude docela klidné miminko. Nejvíc řádí ve svou hodinu, kolem jedenácté večer, jinak docela pěkně pospává.

Nikolka měla šok!

No, a právě díky tomu svému spáčství zažila pěkný šok! Budíček. Když jsem byla ráno na monitoru, sestřička potřebovala, aby se holčička hýbala, ale ona si pěkně pospávala. Tak mi sestřička nejdřív dost silně zakvedlala břichem, ale Nikolkou to ani nehnulo. Tak mi hlasitě tleskala těsně u břicha, až se miminko začalo vrtět. Chudinka, byl to její první budíček!

Spím do zásoby

Jinak je můj program pořád stejný – jím, spím, čůrám. Snažím se aspoň něco naspat do zásoby. A vlastně vítám každé zpestření mých dlouhých, čekacích dnů. Byla jsem u kadeřníka i na pedikúře, to abych byla hezká maminka. Hlavně vím, že co můžu stihnout teď, tak stíhám. Taky bych pořád něco té svojí holčičce kupovala, až mě máma musí brzdit. Má pravdu, všechno už máme. Teď ještě Nikolka dostala úžasné růžové šatičky od maminčiny kolegyně. Udělala mi tím velikou radost. Je fajn, když vím, kolik lidí „v tom jede“ se mnou.

Děkuji vám všem

Proto teď musím hrozně moc poděkovat vám všem za všechny krásné meily. Vaše slova podpory mi moc pomáhají a věřte, že mě skutečně drží nad vodou. Moc vám děkuju. I když vám děkuji v meilech, potřebovala jsem vám poděkovat ještě jednou. Děkuju.

Taky díky vám jsem se rozhodla pro nadstandard. Máte pravdu, že je to nejlepší způsob, jak mít klid jen pro sebe a miminko. A pořád se těším na vaše meily.

Holčičí jízda

Taky si asi naposled na dlouhou dobu užiji dámskou jízdu. V sobotu máme holčičí jízdu u jedné kamarádky, moc se těším. Jsem ráda za všechny dobré lidi kolem sebe. Moc mi pomáhá i naše sousedka, která mi ukazuje spoustu věcí, učí mě montovat sedačku do auta a dělá mi takovou průvodkyni „předmateřstvím“. Na všechno se jí ptám a ona mi ochotně všechno vysvětluje. Jen jednu věc jsem jí neřekla.

Černá kočka

Je to praktická holka, tak jí nechci motat hlavu čárami a pověrami, ale když jsem jela minule na prohlídku, přeběhla mi přes cestu černá kočka. Co myslíte, že jsem udělala? I když jsem jela načas, nejkratší cestou po ranní zacpané Praze, rozhodla jsem se pro jinou trasu. Delší, ale bezkočkovou. Taky jste pověrčivé? Já až nyní, v těhotenství, ale možná o to víc. Určitě to souvisí s tím, že chci udělat všechno pro to, aby se mi narodila zdravá holčička. Takže ani černý kočky si na mě nepřijdou!

Příště Gábinu čeká:

Další vyšetření a možná už uslyší verdikt, jak bude vypadat její porod. A kdy bude rodit. Pokud to příroda do té doby nevyřeší za ni…

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!


Komentář k obrázku: Popis vývoje plodu matky – týden 35.

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:38 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist