Těhulka LIVE! Veronika (16): Těhotenské sny

Poslední týdny prožívám v noci komplikované příběhy plné fantazie. Připadám si jako pod vlivem nějakých halucinogenů. Tak živé a barevné sny! Tak silné a reálné vjemy – nejen vizuální, ale třeba i čichové nebo sluchové! To se mi nikdy předtím nestávalo. Až teď. Vždy zhasínám lampičku s tichým přáním, aby byl ten dnešní výlet příjemný. A musím říct, že většinou se mi splní.

Často se mi zdá o Anitce. Už několikrát jsem ji viděla jako malou holčičku s černými hustými vlásky. V jednom snu mi třeba doktorka Eva dělala zvláštní vyšetření umělohmotnou trubičkou, kterou se mi dívala do nosu. Na obrazovce se pak objevila Anitka v děloze – černovlasá modrooká holčička se dvěma culíky. Pamatuji si, že způsob vyšetření mě vůbec neudivoval, jen jsem nechápala, jak si naše dcera udělala v mém břiše ty culíky. Občas se mi zdá o porodu (ale nikdy to není nepříjemný sen) nebo o velkém domě, do kterého se ve snu stěhujeme. Téměř všechny sny si pamatuji do podivuhodných detailů. Většinou ještě těsně po probuzení intenzivně vnímám dozvuky noci, kterou nadiktovala mému nevědomí fantazie. První minuty po otevření očí pak opatrně zkoumám, co je vlastně skutečnost.

Naštěstí máme s Tomem už řadu let jeden zlozvyk, který mi teď pomáhá snáz překlenout tu podivnou hranici mezi sněním a realitou. Nastavíme si budík třeba o půl hodiny dřív, než doopravdy musíme vstávat. A pak jej po deseti minutách několikrát odložíme. Já vím. Ne zrovna ideální a zdravý začátek dne. Můj organismus mi to oplácí občasným poklimbáváním nad pracovním stolem. Tato půlhodinka přerušovaného spánku ale spolehlivě zaručí, že z postele lezu už naprosto „při smyslech“.

Kromě bouřlivých nocí prožívám i podobně bláznivé dny. Oprava: prožívala jsem. V neděli jsem slavnostně uzavřela svůj poslední pracovní víkend. A ten další nesmím to slovo na „p“ ani vyslovit. Slíbila jsem Tomovi, že lehce zvolním. Už žádné melouchy navíc. Vlastně jediný – jenže ten nám rodinnou kasu spíš ztenčí. Ovšem práce s ním bude dost. Péče o náš sofistikovaný seznam věcí, který Tom naprogramoval. A přes veškerou práci a nedostatek času se nám docela daří. Mezi tou záplavou červené už začínají vykukovat zelené trsy. Svůj podíl na tom má i moje máma.

Ta moje báječná máma! Nakoupila pro Anitku různé oblečení od nuly do jednoho roku, výbavičku do kočárku, zavinovačku, deku, atakdál, atakdál. Díky ní se nám miminkovská skříň postupně plní. Rychle se s Tomem v neděli večer po cestě z práce domů stavujeme v obchodě, abychom měli taky zásluhy. Rodičům pro jistotu vyhlašujeme zákaz nakupování. A o víkendu „Guten Tag, Berlin!“ „Hallo, Geschäften!“.

Tak zatial. Vaše V.


Veronika právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist