Tip na dárek: NUK Nature Sense – nová generace lahviček pro děti je nyní na trhu

‚Savička musí být stejná jako prso matky – měkká a pružná.‘ – to je to, co matky vyžadovaly od dětské láhve podle nedávné studie. Po několikaletém výzkumu a vývoje přináší značka NUK na trh novou řadu Nature Sense a s ní dětskou láhev, která se podobá mateřskému prsu jako nikdy předtím. Od savičky umožňující revoluční systémem pití až po inovativní ochranný kryt. O jedinečnosti této láhve jsou přesvědčeni jak porodní asistentky, tak pediatři. Podle průzkumu by 98% těchto odborníků doporučilo NUK Nature Sense matkám, které nemohou kojit. Rodiče, kterým bylo umožněno testování láhve před uvedením na trh, tento názor potvrzují a 99% z nich doporučuje láhev ostatním.

Kolik otvorů má ženská bradavka? V pouličních anketách je nejběžnější odpovědí těhotných žen, které očekávají své první dítě: jeden. Kojící matky to už ví lépe a odpovídají: několik. Ve skutečnosti má ženská bradavka asi sedm otvorů. Vývoj láhve NUK Nature Sense  je založen na vědeckých poznatcích s cílem dopřát dětem přirozený pocit při pití jako z matčina prsu. Revoluční systém savičky láhve má několik drobných otvorů, které stejně jako mléčné kanálky v matčině prsu zajišťují plynulý a přirozený průtok: tři malé otvory pro řídké tekutiny, jako je mléko, čaj nebo voda, šest pro umělou kojeneckou výživu a devět pro hutnější tekutiny. Speciální ochranné víčko uzavírá všechny tyto drobné otvory tak, aby byly při přípravě jídla nebo při přepravě láhve nepropustné.

Široká a flexibilní opora pro rty umožňuje hladký průtok

Zvláště v prvních třech měsících života jsou děti často náchylné k takzvané kolice. Široká a flexibilní opora pro rty savičky NUK Nature Sense umožňuje dětem přisát se přirozeně. Mimořádně měkká zóna savičky je flexibilní a přizpůsobuje se ústům podobně jako bradavka a stimuluje sací reflex. Inovativní antikolikový otvor umožňuje dětem pít bez přestávky jako z prsu matky a napomáhá tak zabránit spolknutí vzduchu, což může způsobit koliku.

Různé počty otvorů ve dvou různých velikostech savičky

Obecně platí, že kojení trvá asi 20 minut. Aby bylo možné kojit děti s láhví, která co nejvíce simuluje přirozené pití z prsu, přišel NUK s naprosto inovativním systémem několika drobných otvorů. Konzistence tekutiny má vliv na její průtok savičkou a liší se podle různých druhů výživy. Podle nejnovějších lékařských poznatků byl počet otvorů v savičce upraven tak, aby zaručoval regulovaný tok mateřského mléka, umělé výživy i hutnějších tekutin. Otvory, které se nacházejí na vrcholu savičky, pomáhají navíc tekutinu jemně promíchat s dětskou slinou před polknutím. Savička velikosti 1 pro děti od 0 do 6 měsíců má dvě různé velikosti otvorů: S pro mateřské mléko, umělou kojeneckou výživu (počáteční mléko), čaj nebo vodu a M pro umělou kojeneckou výživu. Velikost 2 pro děti od 6 do 18 měsíců je rovněž dodávána s otvory velikosti S a M a navíc o velikosti L pro hustší tekutiny.

Ideální na cestu sebou díky nepropustnému ochrannému víčku

Dalším zvláštním znakem dětské láhve NUK Nature Sense je nově vyvinutý ochranný kryt, který dokáže uzavřít všechny drobné otvory a činí tak láhev nepropustnou. Příprava a přeprava láhve je nyní snazší a NUK Nature Sense je proto ideálním společníkem pro trávení času mimo zázemí domova.

Láhev a víčko jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polypropylenu (PP) a samozřejmostí je i to, že žádná z částí NUK Nature Sense neobsahuje BPA.

Zatímco děti zajímá spíše obsah láhve, rodiče se soustředí i na její design. NUK Nature Sense se dodává ve čtyřech různých barvách (růžová, mátově zelená, modrá a bílá), vždy s jemným grafickým dekorem, a také ve dvou velikostech
objemu – 150 ml se savičkou velikosti 1 a otvory S pro děti od 0 do 6 měsíců a 260 ml se savičkou velikosti 2 a otvory M pro děti od 6 do 18 měsíců.

Všechny savičky NUK Nature Sense (velikost 1 s otvory S a M a velikost 2 s otvory S, M a L) jsou také k dispozici samostatně, takže láhev může pojmout různé druhy tekutin i výživy.

Otestováno a přijato – odborníci potvrzují

Během vývoje NUK Nature Sense byly obě láhve a savičky intenzivně testovány rodinami: 92% všech dětí novou savičku přijalo. To, že několik drobných otvorů dodává dětem při pití přirozený pocit při pití, potvrdilo 98% matek.

Odborníci, jako jsou porodní asistentky a pediatři, mají stejný názor:

  • 98 % potvrzuje měkkost a přirozený pocit při pití téměř jako z matčina prsu
  • 96 % potvrzuje průtok tekutiny podobně jako u prsu

Obě láhve NUK Nature Sense a savičky NUK Nature Sense jsou vyráběny v Německu.

Další informace naleznete na stránce www.nuk.cz.

17.12.2018 12:08 | autor: inzerce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist