V kraji voňavého marcipánu

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Vůně čerstvého marcipánu a stáda huňatých ovcí vás přímo pohádkově přivítají v obci Věcov na Žďársku. Zhruba dvě stě oveček chovají na zdejší ekofarmě manželé Kadeřávkovi.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší rychle rostoucí databáze míst, kde je dobře vám i vašim dětem a kterou nám, milí čtenáři, pomáháte vytvářet.

V hledání míst, kde je dítě vítáno, s námi spolupracuje i rádio! Přidejte se taky!

Živo je na farmě každý den. Manželé Kadeřávkovi zde v současné době chovají na 150 ovcí bezrohého plemena. Děti si mohou ovečky pohladit nebo pomáhat s jejich zaháněním, možnost nechat se svézt traktorem jistě nadchne zvláště kluky. Děti si také přijdou na své na různých prolézačkách, houpačkách a pískovišti.

Zájemci se zde pod vedením oborníků učí například stříhat ovce nebo spřádat vlnu.

Buchty pro Honzu

Ubytovat se zde můžete přímo v komplexu hospodářského stavení nebo v jeho blízkém okolí v Chalupě u potoka. Milovníky masa jistě potěší ochutnávka specialit z jehněčího a skopového bio masa, nechybí ani sladké dobroty.

Přímo na vaše přání vám paní domácí upeče „honzovské“ buchty, koláče s různými nádivkami, máslové mazance s mandlemi, štrúdl s jablky a ořechy a mnoho dalších pochutin. Sladké chvíle přivodí také nabídka domácího medu, dospělí si mohou pochutnat na domácí medovině.

A kdo by ještě sladkého neměl dost, může se vydat na obhlídku místní výrobny marcipánu.

Spousta lákadel

Zdejší prostředí Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy zve v létě k pěším túrám a výletům na kole. Volný čas lze také strávit prohlídkou nedalekých pamětihodností jako například gotického hradu Svojanov nebo monumentálního hradu ve stejném architektonickém slohu – Pernštejnu.

Mnoho zábavy také nabízí nedaleké Westernové městečko Šiklův mlýn. V zimě si na farmu určitě s sebou přibalte lyže. Běžky využijte v blízkém okolí, na sjezdovkách si můžete zadovádět na sjezdovkách vzdálených do 10 km od Věcova.

Pro více informací navštivte www.chalupa-vysocina.cz. Až si pak z farmy kromě hezkých zážitků přivezete i bio jehněčí nebo skopové a budete pro svoji rodinu připravovat chutný oběd, můžete se se svým receptem pochlubit na www.jimebio.cz, kde se soutěží o nejchutnější bio recept. Výherci se mohou těšit na zajímavé hodnotné ceny.

30.11.2009 2:21 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: časdospělívýlet

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist