Jak vybrat první náušničky pro miminko?

Rozhodli jste se své malé princezně vybrat první náušničky a tak trochu nevíte, co všechno to obnáší? Pro každého rodiče je zdraví dítěte na prvním místě, a vše kolem miminka tomu přirozeně přizpůsobí. Proto i výběr správných náušnic je pro mnohé maminky zásadní.

21056-1303161536-1100x618.jpg Zdroj: goldstore.cz

Kdy je ten správný čas?

Nejprve vás bude čekat nepříjemné rozhodnutí, zda nechat ouška tzv. nastřelit nebo propíchnout jehlou. Nejvíce rozšířené je nastřelování, které je rychlejší a méně stresující pro vašeho drobečka. Rozhodnutí však zůstává jen na vás.

Obecně se doporučuje vyčkat až po prvním očkování tetanu, což je přibližně po 3. měsíci od narození. V tomto věku ještě není miminko natolik pohyblivé, aby si za ouška tahalo či jinak dotýkalo citlivého místa. Hojení ranky tak bude o poznání snazší.

Jaký materiál je nejvhodnější?

Dětské náušnice mohou narušit zdraví vaší holčičky, ale pouze v případě, jsou-li vyrobeny z bižuterních kovů. Proto rozhodně doporučujeme pořizovat zlaté dětské náušnice a nebo dětské     náušnice z bílého zlata. Pokud se rozhodnete pro stříbrné náušnice, je nutné je v oušku jednoduše vyzkoušet. Malé procento dětí totiž stříbro na pokožce nesnese.

Na trhu se šperky se nejčastěji používá 14-ti karátové zlato ryzosti 585/1000. Číslo 585 udává podíl ryzího zlata ve slitině z 1000 a zbytek tvoří přidávané drahé kovy jako je stříbro, měď, nikl apod. Ostatní drahé kovy jsou do slitiny přidávány z důvodu zvýšení tvrdosti či docílení žluté, bílé či červené barvy zlata.

Rozměr a typ zapínání u náušnic hraje svou roli

Miminka narozená předčasně, jsou velmi křehká a drobná. Proto vybírejte náušničky menších rozměrů. Děti narozené v běžném termínu mohou nosit většinu dětských náušnic. Vždy však záleží, jak mají píchnutou dirku. Moc vysoko či naopak moc nízko propíchlá dirka udává požadovaný rozměr náušničky.

Klasické první náušnice pro miminko mají zapínání umístěné vpředu. Šroubkové zapínání doporučujeme až pro starší holčičky, nikoliv pro miminka. Zapínání je to sice bezpečné, ovšem šroubek by mohl miminko nepříjemně tlačit při spánku. Stejně tak patentové zapínání je vhodné až pro starší dívky. V tomto případě by mohlo dojít ke ztrátě šperku.

I zlaté náušničky mohou změnit barvu na povrchu

Častý problém změny barvy či povrchu dětských náušnic jsou vysoké teploty doprovázené užíváním léků. Nejlepším příkladem je růst prvních zoubků, kdy může snadno dojít k černání háčku náušnic i u malých miminek. Je to přirozená reakce drahého kovu na horečku a látky obsažené v lécích, které tělo vypuzuje skrz pokožku.

Nejde tedy o vadu materiálu a vše se dá jednoduše napravit. Ve většině zlatnictví náušničky odborně vyleští. Jsou-li náušnice z bílého zlata či stříbra, je navíc používána metoda povrchové úpravy rhodiem. Jde o galvanickou lázeň do které se šperk ponoří, a je ve slabé vrstvě opětovně pokoven. Náušnice tak získají nový kabátek a mohou být předávány dalším potomkům po generace.

 

 

10.6.2022 10:55 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist