Zdraví prospěšná čokoláda

Čokoláda je jednou z nejchutnějších a nejprodávanějších sladkostí. Věděli jste však, že vysoce kvalitní čokoláda může mít pro tělo i pozitivní účinky?

Na výrobu čokolády jsou zapotřebí kvalitní kakaové boby, které se získávají z kakaovníku. Právě množství použitých kakaových bobů rozhoduje o výsledné chuti čokolády. Za kvalitní čokoládu můžeme označit produkty, které obsahují minimálně 80% kakaa. V případě, že se setkáme s výrobky obsahující menší procento kakaa, dochází k náhradě tuky či cukry.

Protože opravdu kvalitní čokoláda je převážně hořká, je možné, že společnost spíše bude vyhledávat čokolády mléčné, které obsahují méně kakaa, jsou cenově únosnější a jejich chuť příznivější. Pokud tedy dáváte přednost čokoládám s nižším obsahem kakaa, můžete příznivé účinky čokolády naleznout v kakaových bobech.

Účinky kakaových bobů jsou pro lidské tělo velmi příznivé. Mají vysoký obsah hořčíku, síry, manganu, chromu a železa. Zvyšují tedy kvalitu vlasů a nehtů, snižuje stres, podporuje krvetvorbu a zlepšuje imunitní systém. Kakaové boby lze sehnat v internetových obchodech či kamenných, zabývající se zdravou stravou. Nejlepších účinků dosahují nepražené kakaové boby, při výběru se tedy zaměřte právě na ně. Kakaové nepražené boby můžete konzumovat samotné místo oříšků, skvěle chutnají v müsli. Rozdrcené kakaové boby můžete použít k dochucení sladkých pokrmů či nápojů.

Protože kakaové boby jsou základní ingrediencí pro přípravu čokolády, můžete její výrobu vyzkoušet i doma. K výrobě je zapotřebí pouze velmi výkonný mixér, který dokáže pražené kakaové boby rozsekat. Po několika minách se díky vzrůstající teplotě uvnitř mixéru začne tvoři jemná a hustá směs, která po vychladnutí chutná báječně. Jestliže vám čokoláda bude připadat příliš hořká, můžete přidat několik lžic medu nebo třtinového cukru. Hotovou směs ještě před vychladnutím nalijte do malých formiček či do speciálních forem na domácí čokoládu. Takto vytvořená čokoláda vydrží několik týdnů při spíše chladnější teplotě.

Co se tedy týká optimalizace pro vyhledávač, je nesporně zřejmé, že jsme to my ze SEOlight, na koho byste se měli obrátit.

 

 

4.5.2022 8:44 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: tělo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist