Fotonávod: Jak cvičit po porodu

Právě jste porodila a bojíte se, že se už nikdy nedostanete zpět do kondice? Chcete začít cvičit, ale bolí vás celé tělo a jste unavená? To je naprosto normální. Vaše tělo podstoupilo obrovské psychické i fyzické změny, dejte mu proto čas na regeneraci. Uspíšit jí ale můžete na lekcích cvičení po porodu.
foto: pro

Při cvičení v šestinedělí a po porodu začnete jemně procvičovat břišní svaly, napomůžete zavinuvání dělohy, protáhnete a posílíte téměř celé tělo a budete se sama cítit mnohem lépe. 

Hodiny cvičení po porodu jsou ve všech větších fitness centrech. Pokud se chystáte jít si i s ostatními čerstvými maminkami zacvičit a nevíte, co vás na lekci čeká a na co vám cviky pomohou, můžete se na některé z nich podívat níže.

Pozice na zádech, při které dochází k protažení prsních svalů. Procvičuje se dýchání do břicha. Při cviku se lehce posiluje břicho a protahují dolní končetiny.

 

Vhodná pozice k protažení dolní části zad, hýždí a nohou.

 

Získejte zpět svou postavu! Cvičte z pohodlí domova podle videa.

„Šlapání na kole“ pomáhá aktivaci svalů v oblasti kyčelního kloubu, svalů přední strany stehen a svalů břišních a zádových.

Zvedání pánve posiluje pánevní oblasti hýždí a stehen.

Leh na podložce ( či polštáři) podporuje zavinování dělohy, případně se mohou lehce posilovat břišní svaly.

Protahování a posilování břišních svalů.

Stlačování míčku mezi pažemi posilujeme prsní svaly.

Izometrické posílení břišních svalů a zad (korová cvičení).

Izometrické posílení šikmých břišních svalů.


Fotografie byly pořízeny s odborným dohledem lektorky cvičení pro těhotné, po porodu a cvičení s dětmi Vlaďky Parýzkové ve fitness centru Bugifit.
Fotografie mají pouze informační charakter, nejsou míněny a nemají sloužit jako návod k domácímu cvičení. Cvičte pouze pod odborným dohledem.


Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Ivooo
Ivooo

Také jsem začala cvičit hned po porodu - jednoduché cviky a je to super, myslím že to ohromně pomůže dostat se zpět do kondice a hlavně shodit nabraná kila. Teď cvičím už náročnější cviky, inspirovala jsem se na stránkách pruvodcehubnutim.cz, kde jsou i dobré typy na úpravu jídelníčku. Zatím mi kila jdou dolů a doufám, že to bude pokračovat, dokud se nezastavím na své předporodní váze :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené