Jóga po porodu

Po porodu se váš život změní od základů, starost o miminko zaplní většinu vašeho času. Mezi relaxační cvičení, která vám pomohou dostat se zpět do kondice, patří bezpochyby jóga. Přivede vás pozvolna zpět na předporodní váhu a pomůže srovnat fyziologické změny, k nimž došlo během těhotenství a porodu.

„Cvičením se zlepšuje svalový tonus těla a zároveň vnitřní lidská chemická továrna produkuje hormon endorfin, který způsobuje pocit spokojenosti a uvolněnosti,“ potvrzuje Andrea Smékalová, cvičitelka poporodní jógy. 

Jóga po porodu se především snaží vrátit do pořádku svaly pánevního dna. Od těchto svalů se potom odvíjejí také svaly břicha a bederní páteře. Část těla, břicho a bedra jsou nosným systémem pro celkové držení těla. A právě ony části jsou velmi namáhané častým zvedáním miminka. Cviky také povzbudí krevní oběh, což chrání před vznikem trombotického onemocnění.

Cvičení se začíná po ukončení šestinedělí, v momentě, kdy to lékař povolí. „Okamžitě po porodu by ale žena měla začít se speciálními cviky, které jsou vhodné provádět již v porodnici. Jinak pomalinku začít co nejdříve a tempo pozvolna zvyšovat,“ radí Andrea Smékalová.

Do většiny jógových center a fitness center si na poporodní cvičení mohou čerstvé maminky vzít miminko s sebou. Maminka má tak neustálý přehled o děťátku a může dítě v průběhu hodiny i nakojit. Navyšování počtu hodin je proces velmi individuální i s ohledem na vývoj miminka.

Lekce jógy po porodu dnes nalezneme na mnoho místech. Nabízí je již většina fitness center a také kluby pro ženy na mateřské dovolené. 
Podle toho, kam si jdete zacvičit, zaplatíte v průměru 80–150 Kč. Odborníci doporučují cvičit pravidelně, aby si tělo i mysl navykly na pravidelný režim.

Některé hodiny jógy po porodu můžete najít na:
www.andreajoga.cz
http://www.bmsa.cz/energystudio/
www.factorypro.cz
www.gravidjoga.cz
www.centrumlotos.net

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Cvičení okamžitě po porodu není možné doporučit všem. Více na stránkách http://www.joga-po-porodu.cz

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené