Mám strach z porodu

VÁŠ DOTAZ Jsem ve 30tt a z blížícího se porodu mám stále větší strach. Sice jsem toho spoustu přečetla na internetu ale i tak zjišťuji, že toho vím velmi málo. V kolikátém týdnu bych se měla jít registrovat do porodnice? Někde jsem se dočetla, že je lepší už v 15tt a někde píšou, že stačí až 4-6 týdnů před porodem. Sestřenka, která rodila před rokem, mi říká, že zbytečně plaším, že to mám nechat být, že ona tam šla pár dní před porodem a věděla mnohem méně než já. Andrea
foto: istock.com

Odpovídá gynekoložka MUDr. Radka Gregorová:

Záleží na porodnici, jak dlouho před porodem se musíte zaregistrovat. V Praze je to opravdu již v 15-16týdnu těhotenství. Naopak jsou porodnice, kde se nemusíte registrovat vůbec. Spíše byste se měla zeptat v té, kde plánujete rodit.

Nemyslím si, že přehnaná příprava k porodu je prospěšná. Ze zkušeností vím, že většina budoucích maminek je porodními bolestmi tak zaskočena, že si ani nevzpomenou na to, co si kde nastudovaly. Spíše bych vám doporučovala nějaký dobrý předporodní kurz, kde vám porodní asistentky řeknou, co si vzít do porodnice a naučí vás dýchání při porodu. To bych považovala za to nejdůležitější, ostatní přinese praxe.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Informovaného laika nemají lékaři  rádi, zaměňují ho s fanaticky informovaným laikem, který je opravdu hrozbou pro sebe a dítě. 

 

Doporučuji urychleně buď kurz u nějaké soukromé porodní asistentky nebo alespoň konzultaci. Právě porodní asitetntky, které dřív chodili k domporodům, dokážou ženě dodat patřičné sebevědomí k porodu a vysvětlit jeho procesy nejlépe. 

 

A nebojte se, víte jak porodit, vaše tělo to ví, když mu budete naslouchat a nebudete se bát v rámci zdravého rozumu si říct, co chcete, půjde to jako po másle ;-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené