Strach z porodu? Příšerný!

„U prvního těhotenství jsem měla strach z porodu příšerný. Hlavně díky rozumbradám, které mi ho popisovaly jak jatka. Pár dní před porodem když už mi stejně nic nezbývalo, jsem se uklidnila a tak nějak rezignovala,“ přiznává v naší diskusi jedna z maminek.

Co se má stát, tak se stane. Nakonec byl malý na světě asi do 4 hodin od příjezdu do porodnice a bolesti byly jen dvě hodiny před samotným porodem. A většinu jsem stejně zaspala, pokračuje „Járinka“.
„Teď mě během 14 dnů čeká porod druhý a musím říct, že jsem spíš natěšená už aby to bylo. Strach nemám, ať porod někoho bolí či nebolí, tak vím, že i tato bolest jednou skončí. A pak je fajn.“

Ano, právě strach z porodu je jedno z témat, které vás, milé maminky, jak dokládá naše diskuse, zajímá. Klidu vám jistě nepřidal i nedávný případ, kdy nemocnice odmítla přijmout rodící maminku, a ta musela rodit v sanitce před porodnicí.
Jaký je váš názor na tuto situaci a jak bojujete se strachem z blížícího se porodu? Pište na adresu redakce a diskutujte v našem fóru. Můžete získat milý dárek.

„Ahoj, já jsem se taky bála, že to nepoznám a nepoznala!!! Přenášela jsem a nakonec se malý narodil císařem. Za tři měsíce opět rodím. Nejdřív jsem měla strach, protože fakt nevím, co je to kontrakce, při prvním mě to minulo, ale teď už jsem opět klidná.
Asi jsem srab, ale uklidnilo mě to, že budu opět rodit císařem, vzhledem k tomu, že chci sterilizaci, doktorka všechno domluvila a zapsala do průkazky a je mi fakt líp!
Janetota

Ahojte maminky, já si právě užívám šestinedělí (do konce mi chybí už jen týden) a řeknu vám, že tak, jak sem byla z porodu nervózní – ne vystrašená – měla jsem nervy, zda počínající porod poznám, zda budu mít vše nachystané, ať nejsem při příjmu za blba (já vím, divné obavy, ale na každou to dovršení těhotenství holt působí jinak).
Na příjem jsem jinak byla připravená, protože jsem absolvovala předporodní kurz, který vedla sestřička z porodního oddělení, takže nám vše vysvětlila.
Když přišly první kontrakce, tak jsem podle její rady nestresovala a raději se zaměstnala nějakou drobnou činností, abych na to moc nemyslela a hodinku čekala, jak se to vyvine.
Pak jsem se šla ještě nahřát, jak na to bude tělo reagovat. Bohužel průběh kontrakcí jsem měla dosti bolestivý, ale ustála jsem to i bez epidurálu (když jsem o něj chtěla už se slzou v oku požádat, řekl porodník, že jsem krásně otevřená a do hodiny porodím…) Samotný porod mi už tak hrozný nepřišel.
Adrianečka

Štěstí se při losování o balíček BIODERMA tentokrát usmálo na tyto diskutující:
Pavlína Čadová
Michaela Kindlová
Zdeňka Pilařová
Matina Brožová
Andrea Nečasová
Marie Kadlecová
Veronika Jaklová
Adriana Střelbová
Petra Kroftová
Lucie Kedroňová

5.5.2010 7:21 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist