Výživa

Výživu potřebujeme, abychom přežili. Z této základní rovnice se pak odvíjejí další, vyšší cíle stravování, jako je respekt k přírodě a zvířatům či příklon ke zdravému životnímu stylu. Více…

Jak si vybrat správnou pánev?

Jste kuchařský začátečník a pořizujete si nádobí do svého prvního bytu, nebo vyváříte pro velkou rodinu? Poradíme vám pár typů, jak si vybrat správně nádobí do kuchyně. Stačí jen si ujasnit, co potřebujete, co chcete a kolik vám stojí za to do... Celý článek »

Výživa

Výživa je nutnou součástí našich životů. Bez ní bychom nepřežili. Živiny se do našeho těla dostávají prostřednictvím stravy. Tu bychom mohli rozdělit na stravu rostlinného, nebo živočišného původu. Zvláštní skupinu by pak tvořily tzv. doplňky... Celý článek »

Kojenecké BIO mléko

V současné době uvádí společnost HiPP na trh novou generaci mléčné kojenecké výživy HiPP BIO Combiotic s jedinečnou kombinací prebiotik, probiotik a cenných omega-3 mastných kyselin po vzoru mateřského mléka.  Celý článek »

Hamánek Svačinka

Společnost Hamé s.r.o. právě uvádí na trh novou řadu ovocných přesnídávek v praktických plastových miskách s označením Svačinka. Tento typ obalu zcela jistě odpovídá aktuálním trendům, které rodiče od moderního výrobku očekávají. Svačinka obsahuje... Celý článek »

Voda pro děti? Ne z kohoutku, ale ze skla!

Přestože souboj mezi zastánci kohoutkové vody a příznivci vody balené stále zuří a zatím nemá jasného vítěze, u vody pro malé děti jsou názory mnohem jednotnější. Málokterý rodič by kojenci dal nepřevařenou vodu z kohoutku nebo dokonce ze studny. Celý článek »

Sójové nápoje s příchutí od ALPRO SOYA

Také jste se již naladili na letní vlnu? Ozvláštněte si slunné dny a vyzkoušejte sójové nápoje Alpro soya s příchutí čokolády a vanilky. Ke zdravotním benefitům těchto produktů se přidá také lahodná chuť, která Vás jistě upoutá. Ať už máte rádi... Celý článek »

Jak se „vaří“ jahoda

aneb reportáž z výroby dětské výživy...Vcházíme do bílých dveří s cedulkou Linka KV a rázem zavětříme meruňku. „Ano“, potvrzuje naši domněnku ředitel společnosti Hamé pan Libor Bůšek: „Ráno se vařila meruňka a teď je na řadě jahoda.“  Celý článek »

Vábení léta s Meggle – Cottage cheese

Letní měsíce se blíží a vy stále hledáte způsob, jak zhubnout kila nabraná přes zimu? Máte rádi letní pokrmy plné čerstvých rajčat a oliv? Pokud ano, nejlepší kombinací lehkého a zdravého jídla je Meggle – Cottage cheese s příchutí rajčat a oliv. Celý článek »

Recepty pro malé alergiky - Nestlé Sinlac

Alergie na potraviny je jednou z nepříjemností, které můžou vaše děťátko postihnout. Dětský organismus přecitlivěle reaguje na určité látky ve stravě, nejčastější na bílkoviny. Vznik alergie je dán genetickými vlohami, ale také vlivem životního... Celý článek »

Celozrnná delikatesa od společnosti Wasa

Blíží se jaro, a tak s odkládáním šál a svetrů mnozí z nás chtějí ulehčit také svému organizmu. Proto přistupují ke zdravějšímu způsobu stravování, chtějí vylepšit svou figuru a cítit se fit. Určitě není nutné držet drastické diety, když můžeme... Celý článek »

Tipy na zdravý nákup a oběd

Bioprodejny u nás rostou jako houby po dešti. Stoupá tak nabídka biopotravin. Běžně k dostání jsou výrobky z ekofarem a biopotraviny z produkce českých potravinářských firem. Ve větších městech můžete poobědvat v několika restauracích, které vaří... Celý článek »

Bio nákup – nezbytný vír v peněžence?

„Nákladnější pěstování a výroba biopotravin se samozřejmě odrážejí i v jejich vyšších cenách,“ přiznává Daniela Podešvová z pražské Bioprodejny. Biopotraviny se vyrábějí tradičními postupy s velkým podílem šetrné ruční práce bez použití chemických... Celý článek »

Banány Chiquita Junior

Banán Chiquita je rychlá a zdravá svačinka, kterou děti milují. Někdy je ale pro našeho drobečka takový banán příliš velkým soustem. Proto jsme v Chiquitě připravili novinku – banány Chiquita Junior speciálně tříděné pro malé děti. Vybírali jsme... Celý článek »

Proč jsou biopotraviny dražší?

Při porovnávání cen BIO potravin a potravin z běžné sítě hypermarketů jsme zjistili, že se ceny srovnatelných potravin výrazně liší. Požádali jsme o komentář a odborné vysvětlení Ing. Martina Leibla z Ministerstva zemědělství ČR: Celý článek »

Bioprodukty na našem trhu

Biopotraviny zažívají nejen v České republice, ale i jinde ve světě obrovský boom. Jejich obliba a zájem veřejnosti je dán obecnými společenskými trendy jakými je zájem o zdravou výživu a také fakt, že lidem přestávají být lhostejné ekologické... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené