Zaujalo nás: Autosedačka CYBEX Sirona

Vítězem své kategorie letošních bezpečnostních testů dětských autosedaček se stala revoluční novinka firmy CYBEX-Sirona.
foto: archiv Babystar

Unikátnost autosedačky Sirona spočívá především v 360° otočném mechanismu, který umožňuje dítěti cestovat v pozici proti směru jízdy. Tato pozici mu v případě čelního nárazu zajišťuje o 80% vyšší bezpečnost! V pozici proti směru jízdy může cestovat dítě od 0-18 kg, tedy zhruba do jeho 4 let.

Další velkou výhodou je jednoduchá vstupní i výstupní pozice. Výstup a nástup je díky otočnému systému zcela bez komplikací. Autosedačka se otočí do požadované polohy pouze jedním kliknutím. V pozici po směru jízdy může dítě cestovat cca od 9 měsíců do 4 let.

V pozici po směru jízdy je dítě chráněno nastavitelným bezpečnostním pultem. Tento systém funguje jako nafouknutý airbag, který absorbuje energii nárazu celým jeho povrchem. Ve srovnání s běžnými 5-ti bodovými pásy je zatížení krku znatelně nižší. Zároveň díky novému integrovanému upevňovacímu systému už není nutné bezpečnostní pult upevňovat pomocí bezpečnostního pásu automobilu.

Prodejní cena: 10 590 Kč

Informace o cenách Cybex, další sortiment a seznam prodejců naleznete na www.babystar.cz. Vybrané kusy si také můžete prohlédnout v předváděcím středisku v Praze v Horních Počernicích.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené