A je to tady

MIMI LIVE! Barborka Mnozí z Vás už možná tušíte, že v případě Barborky to nebude jen jedna věc či událost….

Ale abych začala od začátku! Filípek chodí ve školce každou středu na Naturtag – dalo by se to nazvat takovou procházkou, kdy jedou se svou skupinou tramvají do parku u Prateru, kde pozorují přírodu, ukazují si různá zvířátka, rostlinky a pokud je hezké počasí, tak si udělají piknik a dají si společně svačinku. Tentokrát měli jet sáňkovat na hory co nejblíže u Vídně, ovšem počasí rozhodlo jinak, přišla obleva… Vedení školky proto operativně rozhodlo, že děti pojedou mimo Vídeň na výlet, když už byl předem objednaný autobus. Večer byl Filípek nadšený, výlet se mu moc líbil, ale vypadal, že ho hodně vyčerpal. Každopádně se během pár hodin ukázalo, že to nebylo pouze výletem – po 3 dny a noci měl teploty 39°C a Nuroflexem/Panadolem se nám je podařilo vždy srazit pouze na nejnižších 37,5°C, plus jsme samozřejmě zkoušeli i zábaly a podobné věci, leč neúspěšně!

Další den byla Barborka objednaná na očkování, tak jsem předem zavolala k paní doktorce, aby nás očekávala všechny! Paní doktorka Filípka vyšetřila a okamžitě jí bylo jasné, která bije! Hodně silná angína. Takže dostal antibiotika ve formě sirupu na 10 dní v dávkování téměř dvojnásobném než je standardní…Barborka byla naštěstí v pořádku, takže si „zasloužila“ dvě injekce – další dávku šestivakcíny Hexyonu a vakcíny proti pneumokokům Synflorixu. Sice plakala, ale jen chviličku a nesla to vcelku statečně. Ostatně, něco k jídlu, konkrétně banán, celou situaci vyřešilo.

Další dny měla Baruška zvýšenou teplotu a poplakávala častěji než je u ní obvyklé, ale přičítali jsme to reakci po očkování. Možná to tak bylo, ale hlavní důvod jsme našli posléze…Barušce se začal klubat první zoubek! Po pár dnech již bylo po bolesti a Barborka zjistila, že i když je zoubek malý, může hodně pomoci s jídlem! A náležitě toho využívá.

Druhý den jsme byly pozvány na kontrolu monitoru a ….konečně bylo vše v pořádku, Baruška nebyla nemocná, takže jsme monitor i s veškerým vybavením mohly v nemocnici nechat. Heuréka!

Večer jsme toto naše malé „vítězství/milník“ náležitě oslavili! To by jste nevěřili, jak se nyní dobře vyměňují Barborce plínky, když nemusíte do zapínání ještě zamotávat kabely…

Příští týden nás s Barborkou čeká kontrola u specializovaného očního doktora a následující týden velká kontrola na neonatologii, tak uvidíme, co se dozvíme nového.

Zatím se mějte moc hezky,

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

 

6.3.2019 8:57  | autor: Lucie Jelínková Hniličková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist