Vítání občánků

Největší událostí tohoto týdne mělo být pro Barušku vítání občánků…

V místě našeho bydliště nám bohužel na matrice oznámili, že mají plnou kapacitu a nepřijímají další miminka na vítání občánků nejméně do konce ledna. Pak to prý bude záležet na novém zastupitelstvu, jak se rozhodne…Ve Vídni se akce typu „vítání občánků“ nekonají vůbec, takže o to jednodušší to pro nás bylo. Nakonec se nám na poslední chvíli povedlo se přihlásit v místě mého bývalého trvalého bydliště… tím, že to bylo na poslední chvíli, tak jsme jely jen s Barborkou a bez kluků, protože Filípek byl objednaný k dětské doktorce na vakcínu proti chřipce a zároveň na kontrolu s vyrážkou, která se mu objevila na nožičkách.

Vítání občánků se Barborce moc líbilo, netrvalo zbytečně dlouho, aby se děti nezačaly nudit a „protestovat“. Tím pádem celý obřad proběhl v klidu a bez problémů, Barborka dostala od paní starostky kytičku  a malý dáreček v podobě krásné přikrývky do postýlky. Po obřadu jsme koupili zákusky ke kávě a přivítání Barborky společně oslavili u kafíčka.

V pátek nás čekal manželův třídní sraz ze základní školy, který se konal ve vinném sklípku v Bořeticích nedaleko Velkých Pavlovic. Akce to byla velice vydařená. Nejvíce jsme ocenili to, že přímo nad sklípkem byl pension, kde jsme byli ubytovaní a mezi sklípkem a pokojem fungovala chůvička, takže jsme mohli sedět a povídat a zároveň měli přehled o tom, co se děje nahoře v pokoji. Samozřejmě jsme děti chodili pravidelně osobně kontrolovat, člověk nikdy neví, kdy ho může technika zradit… Ale to naštěstí nebyl náš případ.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili autem do Pardubic za manželovými rodiči. Po příjezdu a obědu vyrazil Filípek s babičkou na kolo, které je teď jeho nejoblíbenějším dopravním prostředkem, a musím říci, že za poslední týden jízdu hodně vypilovat a jezdí jak naprostý profesionál.

Příští týden nás čeká návštěva kamarádů, tak budeme mít změnu programu, už se moc těšíme!

Mějte se hezky a užívejte babí léto

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

1.11.2018 3:46  | autor: Lucie Jelínková Hniličková
Více o tématu: dětimiminka

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist